PEVATI NEKOM TEHNIKOM KOJOM GLAS IZGLEDA KAO DA KRCITE :d

Post Reply
Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

PEVATI NEKOM TEHNIKOM KOJOM GLAS IZGLEDA KAO DA KRCITE :d

Post by Milos_Mitrovski » 30 Nov 2009, 00:31

Pozdrav svima, izvinjavam se pre svega svima zbog naslova teme, zaista ne znam kako se zove ova tehnika tako da ne znam ni kako da postavim ime teme :)

Ovu tehniku koliko sam cuo primenjuju pevaci da bi izbegli break tona, sad koliko je to tacno ne znam samo kazem sta sam cuo o tome, inace primere ovoga imate u pesmi bez tebe od georgieva i to kad odpeva BEZ TEBE na pocetku pesme

hej tako je glupo i prazno hej tako je sivo i hladno BEZ TEBE tu ubaci to krcanje, isto tako koristi ga i kada peva previse visoko, tose proeski je koristio ovu tehniku jednom prilikom kada je pevao onu pesmu TI SI PRINCEZA NEKOG DRUGOG SVJETA TVOJA RJEC STVARA CUDA....

http://www.youtube.com/watch?v=qJUoWci3Sxg

evo likna njegove pesme, obratite paznju kad peva ZJEZDA, SAMO JEDAN TREN DA POSTOJI, RUZICASTA MORSKA PJENA...to su delovi gde on ubacuje to krcanje?

kako se zove uopste ta tehnika i koje su vezbe za pevanje ove tehnike? moze pomoc :) hvala unapred svima ;)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: PEVATI NEKOM TEHNIKOM KOJOM GLAS IZGLEDA KAO DA KRCITE :d

Post by Djole_BB » 30 Nov 2009, 21:29

meni se to javlja prirodno, kada pevam visoke tonove..mislio sam da je to rezultat nepravilnog pevanja (nedovoljnog otvaranja grla or samting), ali mi je profesorka rekla da je to ok..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest