Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by basicInstincts » 09 Dec 2009, 04:34

Rara avis wrote: A kojom vrstom muzike želiš da se baviš?
Da li je malo glupo reci da jos uvek ne znam..? :? Trenutno, mogu sebe pronaci u mnogo vrsta.. Volim, zaista volim muziku generalno, i ne mogu sebe da smestim u odredjeni kos i kazem "Hej, sad ces se baviti tom vrstom muzike".. Znam da ne zelim da se bavim operom, metalom ili rapom iako postoje pesme i iz tih zanrova koje slusam. U svemu ostalom kao interpretatora mogu sebe da vidim.. :)

Rara avis wrote:pa ovako - uvek postoji šansa da radom na sebi otkriješ nešto što nisi ni znala da imaš. :)
Nadam se... Verovacu u to.. :)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Djole_BB » 09 Dec 2009, 21:06

basicInstincts wrote:
Rara avis wrote: A kojom vrstom muzike želiš da se baviš?
Da li je malo glupo reci da jos uvek ne znam..? :? Trenutno, mogu sebe pronaci u mnogo vrsta.. Volim, zaista volim muziku generalno, i ne mogu sebe da smestim u odredjeni kos i kazem "Hej, sad ces se baviti tom vrstom muzike".. Znam da ne zelim da se bavim operom, metalom ili rapom iako postoje pesme i iz tih zanrova koje slusam. U svemu ostalom kao interpretatora mogu sebe da vidim.. :)

Rara avis wrote:pa ovako - uvek postoji šansa da radom na sebi otkriješ nešto što nisi ni znala da imaš. :)
Nadam se... Verovacu u to.. :)


nije "malo" glupo...

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Tiga » 09 Dec 2009, 21:20

Djole_BB wrote:
nije "malo" glupo...
A što bi bilo glupo?
Ima tek 17 godina, ni ne može da zna šta tačno želi.

Slušaj Basics, vidim da si vredna i zrela i ne znam kako pevaš, ali si me ubedila da imaš potencijala.
Ne bi trebalo toliko da se opterećuješ.
Gde žuriš?
Uči školu, pevaj, uživaj-ako budeš istrajna, sve će ići kako treba. :mrgreen:
Ne forsiraj se.

Sem toga, ako se tvoja mama bavi prevanje kao što kažeš, znači da imaš nekog da ti bude podrška i oslonac, a to je veliki plus. :1:

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Djole_BB » 11 Dec 2009, 00:08

Tiga wrote: A što bi bilo glupo?
Ima tek 17 godina, ni ne može da zna šta tačno želi.

pa dobro, valjda bi trebalo da zna da li hoce da peva turbo folk, nightwish metal ili soul, ili nesto cetvrto, sta god....

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Tiga » 11 Dec 2009, 00:32

Djole_BB wrote:

pa dobro, valjda bi trebalo da zna da li hoce da peva turbo folk, nightwish metal ili soul, ili nesto cetvrto, sta god....
Ne zna, nije sigurna, zna otprilike...Ima vremena.

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Rara avis » 12 Dec 2009, 00:15

A da probas da pevas u bendu i vidis sta ti lezi?

basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by basicInstincts » 12 Dec 2009, 22:45

Najpre Tigo, hvala na podrsci.. :cao:

Djole, ne znam jos uvek sta zelim, ali sam navela sta ne zelim.. Odlucicu se.. :)
Rara avis wrote:A da probas da pevas u bendu i vidis sta ti lezi?
Ne mogu jos uvek.. Zato sto kad je pevanje upitanju, nemam dovoljno samopouzdanja.. A i glas mi jos uvek ne zvuci onako kako bih ja zelela da zvuci. Ne zelim da ljudi slusaju nesto sto je jos uvek nedovoljno kvalitetno, i nesto u sta nisam i sama sigurna da ce im se dopasti.. Tj.. ne zelim da njihove reakcije budu :roll: vec :bravo: ... Ako me razumes.. :)



Moram jos nesto da pitam.. Koliko pevanje zavisi od profesora..? :shock: Zato sto u muzickoj skoli imam profesorku pevanja kod koje mi ide srednje zalosno. Ne razumemo se. Previse je stroga i ima ocekivanja koja nisu primerena niti mom uzrastu, niti osnovnoj skoli..
Dok je sa privatnom prof. sasvim suprotno.. Vodila me je da slusam njene koncerte, sa njom sam vise opustena, motivisana i kod nje mi glas odlicno funkcionise..
Da li mislite da je problem u meni, ili zaista moram donekle da budem sa profesorkom na istom nivou radi daljeg napredovanja..? :?

Rockman.68
Posts: 19
Joined: 18 Sep 2009, 15:20
Location: Novi Kneževac
Contact:

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Rockman.68 » 13 Dec 2009, 15:35

basicInstincts wrote:
Ne mogu jos uvek.. Zato sto kad je pevanje upitanju, nemam dovoljno samopouzdanja.. A i glas mi jos uvek ne zvuci onako kako bih ja zelela da zvuci. Ne zelim da ljudi slusaju nesto sto je jos uvek nedovoljno kvalitetno, i nesto u sta nisam i sama sigurna da ce im se dopasti.. Tj.. ne zelim da njihove reakcije budu :roll: vec :bravo: ... Ako me razumes.. :)

Moram jos nesto da pitam.. Koliko pevanje zavisi od profesora..? :shock: Zato sto u muzickoj skoli imam profesorku pevanja kod koje mi ide srednje zalosno. Ne razumemo se. Previse je stroga i ima ocekivanja koja nisu primerena niti mom uzrastu, niti osnovnoj skoli..
Dok je sa privatnom prof. sasvim suprotno.. Vodila me je da slusam njene koncerte, sa njom sam vise opustena, motivisana i kod nje mi glas odlicno funkcionise..
Da li mislite da je problem u meni, ili zaista moram donekle da budem sa profesorkom na istom nivou radi daljeg napredovanja..? :?

Mislim da bi trebala da nađeš neki bend sa kojim bi mogla učestvovati na probama, par pesama čisto da se navikavaš na mikrofon i živu svirku. Koliko god da vežbaš kući, kada budeš čula svoj glas preko razglasa biće ti čudno i nezgodno. Mikrofon otkriva sve greškice... hehehe... Ne moraš vežbati za svirke uživo, nego samo onako za sebe i za iskustvo.

Što se tiče profesora nije čudno što drugačije pevaš sa onim sa kojim si opuštena. Stres se prenosi i na glasne žice. Pevati se ne može kada nisi opuštena. Može, ali tada glas nije dobar, može brzo da ti "pukne"...

basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by basicInstincts » 13 Dec 2009, 18:28

Razmislicu o tome.. I nije tako losa ideja. Samo, danas naci bend.. :? Malo teze..


Znaci stres utice na glasnice.. Predpostavila sam.. :) Hvala ti :cao:

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by sevastokrator » 03 Feb 2010, 18:22

znam da je off topic ali me nesto zanima a tema se zove mnogo pitanja malo...
kako je moguce da imas stil pevanja kao Kobejn, Benington ili Brajan Dzonson a da pevas ono sto se kaze "iz stomaka"?

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Mnogo pitanja, malo odgovora - pevanje

Post by Tiga » 16 Oct 2010, 03:17

sevastokrator wrote:znam da je off topic ali me nesto zanima a tema se zove mnogo pitanja malo...
kako je moguce da imas stil pevanja kao Kobejn, Benington ili Brajan Dzonson a da pevas ono sto se kaze "iz stomaka"?
Ne znam. Moja profesorka kaže da to ne može, a Eric Arsenaux kaže da može, pa ja njemu verujem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest