Beogradski Glas

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Beogradski Glas

Post by KirilStipsa » 11 Dec 2009, 10:06

Čuo sam lepe reči o Mariji Mihajlović ali ne mogu potvrditi iz prve ruke, naravno.
Ok, onda cu ja!
Marija Mihajlovic jako mnogo zna, dobro koristi svoje znanje, i jako je dobar instruktor... meni su mnoge stvari postale jasnije posle njenih seansi....
Ali kao sto sam rekao - INSTRUKTOR!!! Mislim da nije bas za pocetnike... bolje za pocetak naci neku PRAVU profesorku, kod koje ces se raspevavati, raditi vezbice za disanje i "razgibavanje", a onda kod Marije na usavrsavanje. Naravno da moze to i kod nje da se radi, ali mislim da je mnogo delotvornija na nekom naprednijem nivou.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Beogradski Glas

Post by Dushan S » 12 Dec 2009, 22:46

nebojsak wrote:
Ma ok, meni samo bilo zanimljivo kako se naprasno prebacuješ na lično i subjektivno čim se izađe iz okvira HM/hard rock đitre. A priznajem da bih i ja imao problem u odlučivanju da mi neko ponudi da biram između Seke i r'n'b varijante (u smislu u kome se rabi u poslednjoj dekadi, ne onaj r'n'b).
Mislim da da je tebi bilo zanimljivo ono što si ti rešio da vidiš :) :ziveli: Raspravljao sam se po više tema, uglavnom nevezanih za gitare npr na Queen temi, i kao što sam i objasnio ranije - ne sviđa mi se neargumentovano blaćenje nečijeg lika i dela, od ljudi koji nemaju adekvatno poznavanje nečega da bi opljunuli. Pošto sam lepo rekao da poštujem kvalitet i uradak gđice Aleksandre, glasovne sposobnosti i autorski uradak, onda mogu i da se sprdam sa time da nam je postalo normalno da slušamo pevače koji pevaju srpski sa engleskim naglaskom! Ne vidim ništa normalno u tome - to nije deo "stila" pevanja, moguće je sasvim normalno pevati na svom jeziku - što u krajnjem slučaju ti neki najishvaljeniji instruktori pevanja na tom istom zapadu i zagovaraju: da se peva onako kako se priča, bez modifikovanja, krivljenja i silovanja glasa. Nema tu ničeg subjektivnog. To je vrsta budalaštine koja ide uz "Amerikanizaciju", kao kad gledaš njihov stariji film (bilo je češće ranije, danas više ne toliko slučaj) i ponekad ako je neko francuz u filmu, on izgovori dve francuske rečenice i onda je dalje dijalog na engleskom sa francuskim naglaskom. Isto i za ruski ili nemački. Voleo bih da vidim na šta bi ličilo kad bi srbi snimali film koji se događa u americi, i ceo film je na srpskom, a kad amerikanci međusobno pričaju, onda je to srpski sa engleskim naglaskom a kad odu u kinesku četvrt onda je to na spskom koji se izgovara kao kineski, sve mrtvo ozbiljno. Naravno na to bi se svi smejali, ali kad pevačica peva kao da joj srpski nije maternji nego da joj je neko napisao fonetski reči na papiru a rođena je u USA, svima je to kao normalno. :grummel_2: Naravno možda će sad na to neko da kaže da i to nije objaktivno nego subjektivno, itd itd ^^

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Beogradski Glas

Post by nenadnenad » 12 Dec 2009, 22:56

Ja sam imao problema da zakljucim o kojem se jeziku radi kad sam cuo jednu pesmu od Aleksandre.
A to za engleski+stereotipan naglasak je dobra oPBservacija.Meni je izuzetno glupo kad u nekom dokumentarcu ili naucnoj emisiji sinhronizuju na engleski i nalepe mastan naglasak u zavisnosti od pripadnosti govornika.Onda ne mogu nekad ni na tom 'engleskom' da razumem.

musicSsoul
Posts: 5
Joined: 10 Sep 2010, 13:19
Location: Beograd

Re: Beogradski Glas

Post by musicSsoul » 02 Dec 2010, 16:35

Paparazzi, ja sam kod Aleksandre u skoli i evo vec polako, veoma uspesno, privodimo kraju drugi semestar. Ako ikada budes imala finansijskih mogucnosti, savetovala bih ti najiskrenije da upises skolu. Kod nje ces nauciti neke stvari koje ti ni jedan drugi profesor ne moze pokazati. Tek sada znam koliko nista nisam znala o pevanju i toliko mi para usi sada kada cujem da neko otpeva nesto nesto nepravilno, a ranije to nisam ni primecivala. Kod nje u skoli ne postoji NE MOGU, ako si prosla audiciju, znaci da imas talenat i da MOZES. Talenat je tu u nama, postoji, ali tooooliko je rada potrebno, pored tog talenta, da bi neko bio kvalitetan pevac. Pozdrav!

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Beogradski Glas

Post by Tiga » 14 Jan 2011, 13:46

musicSsoul wrote:Paparazzi, ja sam kod Aleksandre u skoli i evo vec polako, veoma uspesno, privodimo kraju drugi semestar. Ako ikada budes imala finansijskih mogucnosti, savetovala bih ti najiskrenije da upises skolu. Kod nje ces nauciti neke stvari koje ti ni jedan drugi profesor ne moze pokazati. Tek sada znam koliko nista nisam znala o pevanju i toliko mi para usi sada kada cujem da neko otpeva nesto nesto nepravilno, a ranije to nisam ni primecivala. Kod nje u skoli ne postoji NE MOGU, ako si prosla audiciju, znaci da imas talenat i da MOZES. Talenat je tu u nama, postoji, ali tooooliko je rada potrebno, pored tog talenta, da bi neko bio kvalitetan pevac. Pozdrav!
Kako Aleksandra radi svoj posao :D
Nikad ne bih išla kod nje, ne mogu da smislim njeno pevanje.
Šta mislite o ovoj školi? http://www.masterblasterstudio.rs/
Pomenuta Marija Mihajlović je jedan od profesora

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest