Beogradski Glas

paparazzi
Posts: 4
Joined: 08 Dec 2009, 18:39

Beogradski Glas

Post by paparazzi » 08 Dec 2009, 18:42

Zdravo svima, interesuje me da li neko ide u skolu pevanja Aleksandre Kovac? Cula sam da ce biti ponovo audicije u januaru ( nazalost propustila sam ove u septembru) pa bi pokusala, i naravno koliko kosta?

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Beogradski Glas

Post by Djole_BB » 09 Dec 2009, 21:05

ako si smrtnik, onda kosta previse..

paparazzi
Posts: 4
Joined: 08 Dec 2009, 18:39

Re: Beogradski Glas

Post by paparazzi » 09 Dec 2009, 23:59

hehe jesam :) a koliko to previse ?
da li mi se isplati da onda uzmem privatnog profesora?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Beogradski Glas

Post by Dushan S » 10 Dec 2009, 01:20

Ja recimo imam stav da obavezno moraš da se upišeš u njenu školu koliko košta da košta :) Tamo će te naučiti kako da pevaš kao da ti je istovremeno nos zapušen a da nisi rođena na engleskom govornom području i nikad nisi naučila dobro srpski. Time ćeš nastaviti dugu srpsku tradiciju pevačica koje su telom ovde a srcem negde na američkom jugu na poljima pamuka gde slede korene soul-a i rvu se sa sopstvenim jezičkim nasleđem koje očigledno preziru. Za završenu prvu godinu se dobija diploma "Zlatna Tanja Jovičević sa ukrštenim mikrofonima" sa kojom možeš da tezgariš po svim eminentim klubovima po gradu beogradu pevajući mtv hitove i domaće pop sraćke na srpskongleskom jeziku, a za drugu godinu "platinasti K2 ipo", priznanje za gubljenje ličnog vokalnog identiteta, koje je siguran atest da možeš i na sve bitne domaće i ex domaće festivale, gde ćeš iz najbolje lože moći gledati kako najveći bezveznjaci dobijaju nagrade umesto tebe, iako si bolje pevala od njih! :mrgreen:

Šalu na stranu, ne znam ono što te interesuje o toj školi, ali kao što vidiš nemam visoko mišljenje o ovoj "tradiciji" pevanja kakvu gaje neke pevačice i iako je naravno Aleksandra značajnih vokalnih sposobnosti. Ne negiram :D

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Beogradski Glas

Post by kide » 10 Dec 2009, 05:04

Dushan S wrote:Šalu na stranu, ne znam ono što te interesuje o toj školi, ali kao što vidiš nemam visoko mišljenje o ovoj "tradiciji" pevanja kakvu gaje neke pevačice i iako je naravno Aleksandra značajnih vokalnih sposobnosti. Ne negiram :D
Aleksandara je postigla jedan zanimljiv psihodelični efekat - kad čuješ njen glas na radiju ili TV a ne vidiš sliku, nikad ne znaš dal je to njen novi hit singl ili reklama za neki proizvod (sa ukusom vanileeeeeee...)

time se postiže maksimalno iskorišćenje muzike: svoje autorske stvari moze da zalepi na reklame, i obrnuto, reklamne džinglove može da dobudži i stavi na novi album. genijalno, zar ne?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Beogradski Glas

Post by nebojsak » 10 Dec 2009, 07:16

^ ^ Dušane, kamo objektivnost i posmatranje iz više uglova :o Ko je pisao pod tvojim nalogom?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Beogradski Glas

Post by sinisake » 10 Dec 2009, 07:18

I ja sam zatecen... :shock:
Ovaj prvi deo posta me podseca na kidea.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Beogradski Glas

Post by nenadnenad » 10 Dec 2009, 09:30

Kide lose utice na Dusana.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Beogradski Glas

Post by Tiga » 10 Dec 2009, 13:15

Dushan S wrote: Tamo će te naučiti kako da pevaš kao da ti je istovremeno nos zapušen a da nisi rođena na engleskom govornom području i nikad nisi naučila dobro srpski. Time ćeš nastaviti dugu srpsku tradiciju pevačica koje su telom ovde a srcem negde na američkom jugu na poljima pamuka gde slede korene soul-a i rvu se sa sopstvenim jezičkim nasleđem koje očigledno preziru.
Hahaha! ^^
Ne znam tačno šta mi smeta kod nje...Dobro ona peva, ali ja jednostavno ne mogu da je slušam.
A njenih pesama na engleskom se užasavam.
paparazzi wrote:hehe jesam :) a koliko to previse ?
da li mi se isplati da onda uzmem privatnog profesora?
Ona te ne može naučiti ništa više nego dobar privatni profesor.
Ja ti savetujem da neđeš nekog dobrog, akademski obrazovanog privatnog profesora.
Da, nećeš moći da kažeš da si išla u školu Aleksandre Kovač, ali zašto je to uopšte i bitno? :)

paparazzi
Posts: 4
Joined: 08 Dec 2009, 18:39

Re: Beogradski Glas

Post by paparazzi » 10 Dec 2009, 14:45

hehehehe hvala svima na odgovorima, procitala sam negde koliko kosta, tako da sam odustala. da napomenem, nije mi bitno da li je skola aleksandre kovac ili ove one, cisto sam htela da se raspitam :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Beogradski Glas

Post by Dushan S » 10 Dec 2009, 15:41

nebojsak wrote:^ ^ Dušane, kamo objektivnost i posmatranje iz više uglova :o Ko je pisao pod tvojim nalogom?
Pobogu, pa valjda se vidi da nisam bio baš sasvim ozbiljan, jel. A nije reč o njenim vokalnim sposobnostima, niti dajem sebi za pravo da "ocenjujem" nju kao pevačicu, tehnički, ogradih se u tom smislu na kraju... Zaista 101% stojim samo iza tvrdnje da je ona jedna od osoba koje pomalo siluju svoj maternji jezik, žrtvujući normalnu dikciju, i zvučnost, i pevaju srpski kao da pevaju na engleskom. I naravno stojim iza toga da je Tanja, koja je takođe sjajna pevačica, uvek bila, napravila užasnu kolateralnu štetu nenamerno jer su generacije pevačica na osnovu nje, Josipe Lisac i sličnih varijanti počele da kontaju "E tako treba". Posebno je čudno da je tako samo kad se radi o ženskom pop pevanju. Zamislite recimo pokojnog Tošeta kako peva svoje pesme a da mjauče ne bi li zvučao kao crnac soul pevač, zar vam ne bi bilo instant bizarno? A kad to radi Aleksandra ili neka druga pevačica odavde, svima je kao normalno. Meni nije, eto :D
hehehehe hvala svima na odgovorima, procitala sam negde koliko kosta, tako da sam odustala. da napomenem, nije mi bitno da li je skola aleksandre kovac ili ove one, cisto sam htela da se raspitam
Osnovna muzička, zatim srednja džez. Imaš gomilu kurseva "besplatno" da ukradeš sa interneta. Ako si baja upišeš Grac a ako si baja i imaš para upišeš Berkli. Tako nekako dođe. Privatni časovi sa nekom pevačicom koja "estradno radi" u nekoj meri mogu pomoći. Čuo sam lepe reči o Mariji Mihajlović ali ne mogu potvrditi iz prve ruke, naravno.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Beogradski Glas

Post by nebojsak » 10 Dec 2009, 21:03

Dushan S wrote:
nebojsak wrote:^ ^ Dušane, kamo objektivnost i posmatranje iz više uglova :o Ko je pisao pod tvojim nalogom?
Pobogu, pa valjda se vidi da nisam bio baš sasvim ozbiljan, jel. A nije reč o njenim vokalnim sposobnostima, niti dajem sebi za pravo da "ocenjujem" nju kao pevačicu, tehnički, ogradih se u tom smislu na kraju... Zaista 101% stojim samo iza tvrdnje da je ona jedna od osoba koje pomalo siluju svoj maternji jezik, žrtvujući normalnu dikciju, i zvučnost, i pevaju srpski kao da pevaju na engleskom. I naravno stojim iza toga da je Tanja, koja je takođe sjajna pevačica, uvek bila, napravila užasnu kolateralnu štetu nenamerno jer su generacije pevačica na osnovu nje, Josipe Lisac i sličnih varijanti počele da kontaju "E tako treba". Posebno je čudno da je tako samo kad se radi o ženskom pop pevanju. Zamislite recimo pokojnog Tošeta kako peva svoje pesme a da mjauče ne bi li zvučao kao crnac soul pevač, zar vam ne bi bilo instant bizarno? A kad to radi Aleksandra ili neka druga pevačica odavde, svima je kao normalno. Meni nije, eto :D
Ma ok, meni samo bilo zanimljivo kako se naprasno prebacuješ na lično i subjektivno čim se izađe iz okvira HM/hard rock đitre. A priznajem da bih i ja imao problem u odlučivanju da mi neko ponudi da biram između Seke i r'n'b varijante (u smislu u kome se rabi u poslednjoj dekadi, ne onaj r'n'b).

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Beogradski Glas

Post by sinisake » 10 Dec 2009, 21:07

Bogami, ja bih izabrao Seku, taj r'n'b je nesto najgore sto postoji u muzici. A sve te nase pop-pevaljke hoce tako da pevaju, ko one crnkinje... :D

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Beogradski Glas

Post by Tiga » 11 Dec 2009, 00:28

sinisake wrote:Bogami, ja bih izabrao Seku, taj r'n'b je nesto najgore sto postoji u muzici. A sve te nase pop-pevaljke hoce tako da pevaju, ko one crnkinje... :D
R'n'b na srpskom je, u najmanju ruku, smešan.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Beogradski Glas

Post by Tiga » 11 Dec 2009, 00:37

paparazzi wrote:hehehehe hvala svima na odgovorima, procitala sam negde koliko kosta, tako da sam odustala. da napomenem, nije mi bitno da li je skola aleksandre kovac ili ove one, cisto sam htela da se raspitam :)
Koliko? Baš me zanima...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest