Pomoć

Post Reply
User avatar
Caius
Posts: 11
Joined: 11 Jan 2010, 23:22

Pomoć

Post by Caius » 11 Feb 2010, 15:51

Zdravo svima. I meni treba mala pomoć. Pevam u školskom horu 2. godine i pevam falset. E sad... ja imam jedan problem koji se zove normalno pevanje. Ne mogu, mislim mogu ali ne zvuči mnogo dobro. Imam visok glas za mušku osobu i on nikako da se spusti, doduše imam 15 godina. Falset mogu da pevam odlično, do visina pesama ( I see you - leona lewis, I will always love you i sve ostale gde se deru... ). Jedini problem mi je to "normalno pevanje". Eto danas sam mogao da dobijem solo ulogu na priredbi i izgubih je zbog "normalnog pevanja". Kada odem malo visoko, glas mi puca, kada odem duboko ne mogu da se kontrolišem kako treba. Dešava mi se da nekada pevam kroz nos slučajno. Hoću da sve izvlačim čisto. Dajte molim vas ako ima neko neke vežbe ili bilo šta što će mi pomoći da koliko toliko ovladam time. Pevam u bendu od skora i znam da će mi to boti ogroman problem jer je glupo da na scenu izađem i otpevam visoke tonove kao žensko. Čak sam jedno vreme razmišljao da napustim hor, ali mislim da to nikada neću moći da uradim. Zato ko može... HELP!!! :(

User avatar
Strat_17
Posts: 22
Joined: 02 Dec 2009, 20:22
Location: España

Re: Pomoć

Post by Strat_17 » 11 Feb 2010, 17:15

Zdravo :)

Ne vidim tu problem. U pubertetu si i tvoj glas se jos nije formirao. Jedino sta ti treba jeste da budes strpljiv!
Dobro bi bilo da pronadjes profesora pjevanja, koji bi ti bio od velike pomoci.

Falset ukoliko ti ostane posle puberteta, a mislim da hoce, mnogi ce ti pozavideti :bravo:

Polako i strpljivo :)

User avatar
Caius
Posts: 11
Joined: 11 Jan 2010, 23:22

Re: Pomoć

Post by Caius » 11 Feb 2010, 18:03

Falset je tu od 8. godine.
Samo se nerviram što drhtim ponekad, ne mogu da se zadržim ili jednostavno padnem u intonaciji kada držim ton nešto duže.
Osećam kako mi padne glas kada ga malo napregnem, tako da je moguće da mutiram. Mada mislim da je sad najkritičnija faza... :cry:

User avatar
Strat_17
Posts: 22
Joined: 02 Dec 2009, 20:22
Location: España

Re: Pomoć

Post by Strat_17 » 11 Feb 2010, 18:56

Dogod ti se glas ne bude formirao, lagane vjezbice bez velikog forsiranja.

Glas ne mozes da kontroliras, pa zato nemoj ni da se nerviras!
Najvaznije je da osjecas i cujes kad nije dobro :)

User avatar
ogisha007
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2008, 19:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć

Post by ogisha007 » 14 Feb 2010, 16:40

Realno, nemaš razlog za brigu, opusti se. Treba neko vreme da se glas manje-više stabilizuje, a onda glas sazreva i dobija svoj konačni oblik u dvadesetim godinama. Svima se dešava, bože moj, ćuti i trpi, što bi se reklo. :)

A to što je glas visok, čak i da posle mutacije imaš visok glas, šta sad, verovatno ti je tako i bolje, tenori su uvek na ceni u pevačkom svetu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest