Zelim Da pevam:D

Post Reply
cowboy
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 02:07

Zelim Da pevam:D

Post by cowboy » 24 Feb 2010, 14:09

Pozdrav svima ... Oduvek Sam zelio da pevam ali nisam nesto posebno se trudio za to imam 15 godina i zelio bih da naucim da pevam ako neko moze da mi objasni kako vezbati i sta vezbati :D hvala unaprijed

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Zelim Da pevam:D

Post by doyle777 » 24 Feb 2010, 15:39

Kao prvo, bilo bi ti najbolje da za pocetak nadjes nekog profesora pevanja...
Dok to ne uradis mogao bi da pocnes sa nekim laksim vezbama...
Sigurno imas kuci gitaru ili klavir...
Moras prvo da znas sta su prima, sekunda, terca... Sviraj na gitari (ili neko drugi) primu, sekundu, tercu... pa sve do kvinte (5. ton) i onda nazad do prime... Pocni od tona C na A zici, pevaj te tonove sa NA-A-A-A-A-A-A-A (BEZ PREKIDA OBAVEZNO), zatim kada to otpevas idi u dubinu, pomeraj za po jedan polustepen (tj. stepen) i kada ne budes vise mogao u dubinu, vrati se na ton C i idi u visinu... To ti je vezba za raspevavanje, ali sa njom mozes da odredis i raspon glasa...
Sledeca vezba, uhvati neki akord na gitari i idi zicu po zicu i pevaj te tonove koje si odsvirao... To bi trebalo da ide MI-I-I-I (od dubljih ka visim) i kad se vracas (odmah nastavljas posle MI-I) JA-A-A-A (od visih ka dubljim).

P.S. Ako ne mozes da uvezbas ovo za gitaru, reci mi ja imam snimljeno to pa da ti postavim na YouTube (medjutim meni je sa distorzijom tako da bi imao problema u pocetku...)...
Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj... :D

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Zelim Da pevam:D

Post by Santana » 13 Mar 2010, 20:53

A ja cu da pevam, makar i promuklo, ja cu da pevam, kud puklo da puklo!
Ja cu da pevam!
15 godina imas.
Vidi da mutiras pa koliki raspon imas pa sta hoces da pevas a u medjuvremenu ti je u postu iznad lepo receno.
Eto to kad neko od drugara peva nesto, dobro je da odmah mozes da uhvatis tercu cim upamtis primu melodije.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Zelim Da pevam:D

Post by Duane » 14 Mar 2010, 09:27

jao koji ste penzioneri...

neslusaj ih, ako ti se peva, onda pevaj, trazi ljude za bend i rokajte... to je sve sto je potrebno

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Zelim Da pevam:D

Post by doyle777 » 14 Mar 2010, 21:40

Duane wrote:jao koji ste penzioneri...

neslusaj ih, ako ti se peva, onda pevaj, trazi ljude za bend i rokajte... to je sve sto je potrebno
Niko nece da te primi u bend ako ne znas da pevas, osim ako je bend napravljen od strane tvog EXTRA druga :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Zelim Da pevam:D

Post by cccira » 14 Mar 2010, 21:52

Skolovanjem glasa se postaje skolovan pevac, a ne nuzno i dobar pevac... kapiram da je to Dvejn 'teo reci

Ili jesi ili nisi :bambi:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zelim Da pevam:D

Post by Doolio » 14 Mar 2010, 22:08

zen, kosmos, muda, *****, palac i ostalo su kul ako se ne gubi kompas, tako da dvejne ne moras na svakom topicu pod obavezno da budes pank madafaka:)

skolovanje je kul, ako te mrzi ili neces iz nekog drugog razloga, skoluj sam sebe, ko sto je dojle napisao, vjezbaj, skidaj lekcijice i dvdove, u medjuvremenu mos i da nadjes neki bend itd.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Zelim Da pevam:D

Post by Duane » 14 Mar 2010, 22:34

nekazem ja nista protiv skolovanja, al to je detour... ako zelis rokat, onda rokaj i to je to...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest