Pomoc

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Pomoc

Post by Bubnjar » 26 Mar 2010, 17:40

Apsolutni sam pocetnik ne sviram nista samo bi zeleo da malo bolje pevam pa da li postoje neke vezbe za pevanje.A,zaboravio sam da se predstavim ;Zovem se JAnko i imam 14 god iz beograda sam.

Samo bi zeleo da mi ako neko ima da neke vezbe za raspevavanje ,,,, nista komplikovano je sam APSOLUTNI POCETNIK


Hvala unapred :D

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 27 Mar 2010, 11:40

Molim vas odg. mi

Franja
Posts: 33
Joined: 27 Nov 2009, 20:15

Re: Pomoc

Post by Franja » 28 Mar 2010, 00:38

Janko, ako malo potrazis po ostalim temama naici ces na gomilu slicnih pitanja i jos vise odgovora. Odgovori se uglavnom svode na to da ako zelis ozbiljno da se bavis pevanjem, uzmes casove kod profesora pevanja. Ako ti je cilj samo raspevavanje i lagane vezbice probaj sa ovim:
http://www.youtube.com/watch?v=Rpvc4SNC ... playnext=1
Obrati posebnu paznju na delove o disanju i trudi se da vezbas svakog dana. Budi strpljiv i ubrzo ces da osetis promene. Srecno i javi kako napredujes. :ziveli:

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 28 Mar 2010, 11:52

Hvala puno

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 28 Mar 2010, 16:09

Franjo ovo su odlicne vezbe :) Hvala na linku :)

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 28 Mar 2010, 22:12

Jedno pitanje kako da znam koliki raspon glasa imam,kako da znam do koje oktave mogu da stignem

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Pomoc

Post by Џими » 28 Mar 2010, 22:36

Вежбе певања ће ти свакако много лакше ићи уз неки инструмент. Купи за почетак најјефтинију класичну гитару и крени да вежбаш. Наравно, увек се консултуј с неким кога познајеш да ти да савете и тако то, ако немаш кинте за часове. Савети су ти у почетку неопходни, док не дођеш до неког стадијума кад можеш сопственим залагањем да напредујеш. Грло је најзајебанији инструмент, треба ту доста вежбе, а лако се упропасти ако се лоше користи.

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 29 Mar 2010, 00:30

Bubnjar wrote:Jedno pitanje kako da znam koliki raspon glasa imam,kako da znam do koje oktave mogu da stignem
Lepo ti kaze ovaj lik u linku, pevaj uz njega, uz njegovo sviranje klavira, i kada dodjes do visine kada osetis da ti je nelagodno da pevas, kada moras da se napinjes da bi izvukao ton, onda si izasao izvan svog raspona.
Mozes da kupis sebi instrument, tako je lakse, ali ako nemas kint, mozes i uz ovaj link da vezbas, jer tamo i mi vezbamo na horu kada nam profesor svira klavir.

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Pomoc

Post by Џими » 29 Mar 2010, 01:21

Опет, то самоиницијативно извлачење тонова код почетника уме да буде шкакљиво кад нема надзора неког искуснијег. Знам људе који генерално имају слуха, али су несигурни по питању да ли извлаче прави тон, чак и доста умеју да промаше. Друго, поставља се питање да ли је тон довољно квалитетан. Ти можеш да почнеш да извлачиш тонове из грла и да мислиш да то ваља, али прави тонови се извлаче из стомака и за то постоје технике које се не уче баш тако брзо.

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 30 Mar 2010, 10:26

To da, ali govorila sam da nije pod obavezno nabaviti instrument. Bilo bi pozeljno da uzmes cas/dva kod nekog profesora, da ti da upustva, ili ako imas nekog od prijatelja ko peva u nekom ozbiljnijem horu (da nije onaj skolski, to je ladi-da kategorija) da te preslusa i ispravlja. :ziveli:

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 30 Mar 2010, 12:36

Posto je na enegleskom ne razumem bas sve tj ne razumem onaj deo kod disanja pa ako je neko poslusao moze da objasni sta je hteo da kaze (na srpskom ili ruskom prepricajte) :D

Franja
Posts: 33
Joined: 27 Nov 2009, 20:15

Re: Pomoc

Post by Franja » 31 Mar 2010, 00:56

Pazi ovako, fora je u tome da kad udises i izdises to radis ''stomakom''. Ovaj sa linka kaze da dok udises, ukoliko ti se pomere ramena, nisi pravilno udahnuo. Da pojasnim malo. Dok uzimas vazduh ne treba da zapinjes kao da ces da dozivas nekog na drugom brdu. Treba da, pri udisaju, lagano izbacis stomak tako da dok ti se pluca pune vazduhom dijafragma silazi na dole, a zbog toga se stomak podize. Na taj nacin vazduh potiskujes lagano dijafragmom, pa se zato i zove pevanje iz stomaka, ili kako vec. Kod nepravilnog disanja (kao kad ti doktor kaze disi duboko), podigne se grudni kos i grlo se u startu zatvori, tako da je nemoguce da se iskontrolise ton. Nadam se da sam bio bar malo od pomoci? Slobodno pitaj ako te jos nesto interesuje, pomoci cu koliko mogu. :ziveli:

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 31 Mar 2010, 09:37

Mozda je ovo malo glupo pitanje ali da li ja treba da udahnem vazduh kroz nos ili kroz usta ili je sve jedno?

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 31 Mar 2010, 09:49

Udises na nos, ne zaranjas pa da treba da uhvatis sad sto vise vazduha:)
Udahni na nos dovoljno vazduha da osetis kako ti se povecava stomak, kao sto ti je lik u snimku rekao, stavi ruku na stomak i na donji deo ledja, i kada osetis da se stomak povecava i na ledjima osetis kao blagi pritisak, znaci da si dobro i dovoljno udahnuo.
Posle dok pevas, ti "krades" dahove, sto znaci da u relativno ravnomernim intervalima udahnes vazduh, jer ne mozes da izguras celu skalu(tj ono kolki ti je opseg glasa) sa jednim dahom.

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 31 Mar 2010, 13:23

Hvala ti mnogo tnx :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest