Pomoc

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 01 Apr 2010, 10:54

Ne znam da li sam dobro razumeo ali ako se peva ''iz stomaka'' moze da se izvuce visi ton nego kada se peva iz grla.Da li je to tako?

negde sam procitao da postoji pevanje i ''iz grudi'' da li to postoji?

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 01 Apr 2010, 11:12

da, to je tacno. A i ako pevas iz stomaka mozes duze i glasnije da pevas, dok ces pevanjem iz grla brzo ostati bez glasa, msm probaj pa ces videti, pevaj visoko i glasno iz grla, pa ce brze poceti da te boli glava, grlo ce poceti da grebe i promuknuces. Dok kad pevas iz stomaka posle nekog vremena ce samo glava da te boli zbog pritiska koji se stvara, ali to je normalno, al glas ti ostaje normalan :D
Pevanje iz grudi? Ja za to prvi put cujem iskreno :)

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 01 Apr 2010, 15:15

I ja prvi put cujem za pevanje iz grudi ali to sam negde procitao

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoc

Post by nemanjavelimirovic » 01 Apr 2010, 15:36

A pevanje iz muda? :mrgreen:

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 01 Apr 2010, 18:53

hahaha XD Sto bi Austin Powers rekao "You got to have MOJO baby YEAH!!!!" 8)

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 01 Apr 2010, 19:40

Meni stomak pocinje da se povecava samo kada udahnem kroz nos nista drugo da li samo to treba da uradiom i da krenem da pevam da bi bevao ''iz stomaka''

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 02 Apr 2010, 15:34

pa da

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 02 Apr 2010, 18:08

Ok ali pravi mi problem u pesmi kako da udahnem za to treba vremena?Kako?

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 02 Apr 2010, 21:44

Covece boziji, pa probaj dok pevas da dises! Znas ono kako kazu, praxa cini cuda!!!
U svakoj pesmi izmedju dva reda texta imas malu pauzu, taman da udahnes vazduh, ne treba sada da udises tri dana, ko sto vec rekoh, neces da ronis nego da pevas!
znaci, pusti pesmu, i pevaj, i kada ti ponestane vazduha, pogodi sta,udahni!

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Pomoc

Post by vasko » 02 Apr 2010, 22:10

pevaj na usta :ziveli:

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 03 Apr 2010, 18:57

vasko wrote:pevaj na usta :ziveli:
:bow: :ziveli:

Franja
Posts: 33
Joined: 27 Nov 2009, 20:15

Re: Pomoc

Post by Franja » 03 Apr 2010, 20:36

MDB, nemoj da zezas coveka kad trazi pomoc! Janko, nije tacno da treba da dises na nos, vec na usta. Ako si pokusavao da udahnes kroz nos,u toku pevanja, mogu samo da zamislim kako je to izgledalo. Pravilno disanje ti pomaze da grlo drzis otvoreno. Uzimaj vazduh kad god ti je potreban u toku pevanja, ali se trudi da mislis na ono o cemu sam ti vec govorio,podizi stomak dok udises. Za pocetak vezbaj samo udisanje i izdisanje, bez pevanja. Kasnije dodaj i pevanje, a disannje ce vec samo od sebe da ide. Sto se tice tog glasa iz grudi koji si pominjao, postoji ali to nije vezano sa disanjem vec sa mestom na kome se proizvodi ton. Udises i izdises uvek na isti nacin. U zavisnosti od toga gde nastaje ton i koliko dugo putuje vazduh, deli se na grudni, mix i glaveni. Prvi se koristi za niske tonove a poslednji za visoke. Potrebno je mnogo vezbanja da bi se savladao most izmedju ovih registara i za to bi ti trebala strucnija pomoc od one koju mozes da dobijes ovde u pisanoj formi.

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Pomoc

Post by million dollar baby » 03 Apr 2010, 21:05

Franja wrote:MDB, nemoj da zezas coveka kad trazi pomoc! Janko, nije tacno da treba da dises na nos, vec na usta. Ako si pokusavao da udahnes kroz nos,u toku pevanja, mogu samo da zamislim kako je to izgledalo. Pravilno disanje ti pomaze da grlo drzis otvoreno. Uzimaj vazduh kad god ti je potreban u toku pevanja, ali se trudi da mislis na ono o cemu sam ti vec govorio,podizi stomak dok udises. Za pocetak vezbaj samo udisanje i izdisanje, bez pevanja. Kasnije dodaj i pevanje, a disannje ce vec samo od sebe da ide. Sto se tice tog glasa iz grudi koji si pominjao, postoji ali to nije vezano sa disanjem vec sa mestom na kome se proizvodi ton. Udises i izdises uvek na isti nacin. U zavisnosti od toga gde nastaje ton i koliko dugo putuje vazduh, deli se na grudni, mix i glaveni. Prvi se koristi za niske tonove a poslednji za visoke. Potrebno je mnogo vezbanja da bi se savladao most izmedju ovih registara i za to bi ti trebala strucnija pomoc od one koju mozes da dobijes ovde u pisanoj formi.
Ne zezam coveka!
Kolko ja znam, kad pevamo na horu, udisemo na nos, i uce nas da udisemo na nos, i da tako dok pevamo u pauzama uzmemo dah potreban za deonicu.

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pomoc

Post by Bubnjar » 03 Apr 2010, 22:20

Franjo ti si rekao u udizsem na usta ali onda neznam kako to da izvedem treba da mi se podigne donji deo stomaka koliko sam razumeo ali ne nzam kako da ga podizem?

Franja
Posts: 33
Joined: 27 Nov 2009, 20:15

Re: Pomoc

Post by Franja » 03 Apr 2010, 23:40

http://www.youtube.com/watch?v=xn094T4mNs4
Aj pogledaj ovo, ako ne znas dovoljno engleskog pozovi nekog starijeg da ti prevede. Probacu jos jednom da ti objasnim. Ne treba da ti se nadima donji deo stomaka vec celi stomak. Nije uopste toliko tesko, jednostavno dok uzimas vazduh misli na to da ti se ne pomeri ni jedan drugi deo tela osim stomaka.
http://www.youtube.com/watch?v=23ctmPTw ... re=related

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest