Pomoc ! :)

Post Reply
Source
Posts: 2
Joined: 13 Jun 2010, 21:34

Pomoc ! :)

Post by Source » 13 Jun 2010, 21:53

E ovako imam jedno pitanje pa odg pls ako mozete da pomognete.
Ja sam zavrsio nizu muzicku , instrument gitara, i do neke 14-15 godine sam zaista lepo pevo ( barem mi je tako rekla prof solfedja :) ) e, i od kad sam poceo da mutiram (14 godine) tad sam zavrsio muzicku, prestao da pevam zato sto mi je bilo jako tesko da pevam dok mutiram. Profanka mi je rekla da bi mutacija trebala da se zavrsi do neke 17, 18 god, btw sada imam 19 al sad kad god pokusam da pevam, sa drustvom karaoke ili sam gajbi kad se smaram, stvara se problem, kada pocnem da pevam malo vise tonove i idem sve vise i vise, glas mi prestaje, cuje se samo kako izbacujem vazduh i onda opet odjednom pocne glas... sada ne znam da li mi se nekako nacisto sjebo glas , ili zato sto nisam pevusio godinama glas mi trokira, ili mozda jos mutiram ili sta vec :D
Pa ako neko zna odg neka mi pls odg...
I da li moze to da se popravi ukoliko uzmem privatnog prof pevanja i da pevam ko ranije?

User avatar
Uber Kross
Posts: 12
Joined: 23 Mar 2009, 22:35

Re: Pomoc ! :)

Post by Uber Kross » 29 Jun 2010, 03:32

Muškarci mutiraju do 21 god... Samo opušteno... :cao:

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Pomoc ! :)

Post by Djole_BB » 14 Aug 2010, 22:04

Source wrote:E ovako imam jedno pitanje pa odg pls ako mozete da pomognete.
Ja sam zavrsio nizu muzicku , instrument gitara, i do neke 14-15 godine sam zaista lepo pevo ( barem mi je tako rekla prof solfedja :) ) e, i od kad sam poceo da mutiram (14 godine) tad sam zavrsio muzicku, prestao da pevam zato sto mi je bilo jako tesko da pevam dok mutiram. Profanka mi je rekla da bi mutacija trebala da se zavrsi do neke 17, 18 god, btw sada imam 19 al sad kad god pokusam da pevam, sa drustvom karaoke ili sam gajbi kad se smaram, stvara se problem, kada pocnem da pevam malo vise tonove i idem sve vise i vise, glas mi prestaje, cuje se samo kako izbacujem vazduh i onda opet odjednom pocne glas... sada ne znam da li mi se nekako nacisto sjebo glas , ili zato sto nisam pevusio godinama glas mi trokira, ili mozda jos mutiram ili sta vec :D
Pa ako neko zna odg neka mi pls odg...
I da li moze to da se popravi ukoliko uzmem privatnog prof pevanja i da pevam ko ranije?

glas se gubi dranjem.. tako da ako se nisi drao tokom tih godina- ne bi trebalo.. ako te interesuje pevanje- uzmi profesora, tako se najbolje uci...

meni se to desava u whistle registru... ili bar onome sto je nekada bio whistle..xD

Source
Posts: 2
Joined: 13 Jun 2010, 21:34

Re: Pomoc ! :)

Post by Source » 30 Aug 2010, 22:27

Hvala vam... :)

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Pomoc ! :)

Post by Tiga » 02 Sep 2010, 22:24

Nemoj da forsiraš visoke tonove ako ti nije prijatno da pevaš.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest