Koje izvodjenje je bolje?

Post Reply
User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Koje izvodjenje je bolje?

Post by luka000 » 18 Jun 2010, 14:56

2 verzija vhttp://www.2shared.com/audio/ZObMt47e/love_mthender_2.html

1 verzija http://www.2shared.com/audio/WnrUm8nd/l ... ender.html

E ovako, sada ce pasti ozbiljno prozivanje na moj racun, al sta cu ne ostaje mi vise nista drugo :mrgreen: . Problem is profesorka koja mi drzi casove za pripremu testa muzikalnosti za prijemni na dramskom, da ne duzim mi kaze da je prva verzija odvratan i ona kaze da je bolje da vezbam po verziji br.2 E sad to samo misli profesorka a svi drugi obrnuto, a i ja bi ga pre pevao po verziji 1 jer tu nekako mogu da pustim glas, a u ovoj drugoj se mucim, em mi je tiho, visoko, msm mogu da ga izvucem ali sam dosta sigurniji u prvoj verziji, ali po profesorki u prvoj ne iznosim emociju, a u drugoj iznosim po njoj . Mada na faksu traze samo da imas neke osnovne vokalne sposobnosti, ne da budem Pavaroti, ali profesorka misli da bi bilo bolje po drugoj jer je to onda plus. Sta vi mislite?

User avatar
ogisha007
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2008, 19:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Koje izvodjenje je bolje?

Post by ogisha007 » 18 Jun 2010, 16:46

A nešto izmedju? Između ove dve varijante, koje su za tercu, ako dobro čujem, imaš prostora za manevar, ako već moraš da menjaš tonalitet.

Koliko čujem, prva varijanta je ona originalna, tj. originalni tonalitet. Ne zvuči ti nisko, ali se malo prenemažeš, tj. nekako mi se čini da možeš i bolje to da izneseš.
Kao da u pokušaju da dobiješ tu masnu boju teraš u nos ili tamo negde nazad. Ili imaš, ili nemaš. Prepozna se kad se forsira :)
Druga varijanta mi je slična kao i prva, ne zvuči kao da te je previsoko, samo mora JAČE, slobodnije..
Elvis iz te tišine promeni dinamiku brzo, dobije taj metal u glasu, pa je vrati. Ti samo malo pojačaš, ali ostaneš nepodržan, tj. kako vole da zovu flah. Daj mu ga malo.
Poslušaj Elvisovu varijantu, probaj još malo da skineš ako ti je to već cilj. Naravno, uvek ti ostaje varijanta da promeniš izvođenje i daš neki svoj karakter tome.

Slobodno malo sigurnije i glasnije, Elvis peva na mikrofon, a ti verovatno nećeš imati taj luksuz na prijemnom.

I moja preporuka: izaberi nešto drugo, možda malo veselije, raspevanije. Verujem da je već svima preselo laganini emocijanera, i još ako to ne bude baš kako treba... Malo razigranosti, verujem, nije na odmet.

:cao:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest