Hard Rock tehnike pevanja

Post Reply
User avatar
salamon77
Posts: 1
Joined: 17 Aug 2010, 10:43

Hard Rock tehnike pevanja

Post by salamon77 » 17 Aug 2010, 11:55

Pozdrav svima,

Do skoro sam bio u Hard Rock bendu koji je imao mnoogo potencijala ali, obzirom da sam izuzetno "vredan" i "marljiv", uspeo sam da svoj glas unazadim za nekoliko godina i time dobijem one way ticket iz benda. :oops:
Da se razumemo, imam ja dosta jako dobrih izgovora da ne vezbam i koristim ih vrlo dobro. :povrac:
Sto nas narod kaze: - Posle bitke svi su generali pametni - pa tako i ja, kad sam ostao bez benda resio sam da poradim na sebi i na svom glasu. :bow:
E tu se javlja problem, gde poceti? Razmisljao sam da uzmem privatne casove ali sam dobio par oprecnih saveta i ostao na nuli.
Solo pevanje ne dolazi u obzir jer navodno razvija glas i tehniku pevanja u pravcu koji nikako ne odgovara stilu muzike koji ja zelim, gomila privatnih instruktora se bazira na pop, r'n'b itd sto mi takodje ne "pije vodu", razmisljao sam o skoli A.Kovac ali su me neki komentari na forumu ubedili da nije za mene.
Ima li neko ideju gde bih mogao da potrazim adekvatnu literaturu, audio/video skolu ili tome slicno.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Hard Rock tehnike pevanja

Post by Santana » 27 Aug 2010, 23:14

Hard rok tehnika?
To ne postoji, valjda?
Ako imas dobar glas onda ga modeliras i koristis kako hoces, ako nemas, batali, pevaj si kako znaš.
A ako te neko prepozna kao potencijal kao Jan Gilan, onda skoluj taj glas i budi operski pevač koji cepa rokenrol.
To što hoćeš je možda bluz.
Bolje da znaš kao koji pevač hoćeš da pevaš.
Ja npr. hoću da pevam kao Gilan, dakle, moram da pevam čisto, da imam određeni raspon punim glasom i skroz čisto, da mogu u tom rasponu da vibriram glas gde hoću da skačem sa viših nota na niže brzo i td. a da ne isfalširam ili promašim notu i da imam određeni raspon falsetom.
Ako nešto od tog ne valja, onda ili znam šta je pa pitam nekog kako se popravlja ili nađem nekog opasnog pevača koji ne zahteva to što meni fali i tako pevam.
Ili razvijam svoj stil.
Mark Nofler i Kris Reja, dobro, nisu hard rok, baš, ali i oni pevaju, a kakav glas imaju, teško da su ga čuvali i školovali.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Hard Rock tehnike pevanja

Post by Tiga » 02 Sep 2010, 22:38

Kako si pevao u bendu? Kako sada želiš da pevaš? Ja ti ne bih savetovala da pevanje vežbaš sam, jer onda možeš dobro da zezneš stvar, a to je put bez povratka. Teško se ispravlja loše pevanje koje si naučio. Možeš da nađeš nekog privatnog profesora i da mu odmah kažeš šta želiš i da vidiš da li on može da ti pomogne. Solo pevanje se ne usmerava ka na pop i r'n'b pravcu, naprotiv.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest