Pomoc..Deciji glas :(

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by komil » 28 Dec 2014, 12:29

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali imaš prilično iskrivljenu sliku realnosti. Ima na televiziji profesionalnih voditelja sa izrazito piskavim glasom, ima i onih za čiji glas mnogi kažu da je iritantan (i to ne iritantan zato što je dečiji, pričamo o nečemu što zvuči zaista sjebano). Pa opet, ti ljudi imaju svoju publiku kao i drugi voditelji. Zar ne misliš da ako oni mogu da se bave poslom gde je glas toliko bitan, da ti možeš da ... hm... živiš? i to, normalno? Nema šanse da će ti svi ljudi i devojke reći da je tvoj glas grozan, čak i da je to moguće, ima ljudi koji jednostavno nisu toliko senzitivivni na tu stranu da bi takve stvari i primećivali. Jednostavno, dobrano si preterao i stvorio problem sam sebi.

Tvoja poslednja rečenica govori da si se približio stanju kliničke depresije, i zaista bi bilo najbolje da porazgovaraš sa nekim stručnim o tome, pre nego što zaista promeniš svoj život na još gore.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by Kristijan » 28 Dec 2014, 12:45

kurtalici wrote:Kazi mi Kristijane tvoje misljenje...
Ту ти је грешка. Шта ће теби моје мишљење? Па ти себе најбоље познајеш, како мислиш да ја могу да ти кажем било шта корисно, када те никад нисам срео? Осим тога, ако мало обратиш пажњу, већина људи поставља исто питање себи, само неки размишљају да ли је касно са 23, а неки да ли је касно са 37, а неки са 56, а неки са 74... То је општељудски проблем, људи никад нису задовољни својим животом.

Ако си поставио замку за медведа онда немој да се чудиш што си у замци и затекао медведа. Набацио си спољашњост некога на кога би се ложиле углавном површне жене, а сада размишљаш зашто је тим женама проблем твој глас. Па зато што су површне!

Рекох ти, прво лепо прихвати себе таквог какав јеси, заволи себе, па се онда надај да ће и неко други да те прихвати. Ако кренеш да се уподобљаваш другима - никад нећеш бити срећан.

kurtalici
Posts: 26
Joined: 18 Aug 2010, 22:49

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by kurtalici » 28 Dec 2014, 14:12

Hvala vam na odgovorima, obojica imate pravo.
Za par dana idem kod fonijatra pa cu znati malo vise o samom problemu glasa, koliko je to izrazeno i o cemu se radi.
Javicu se ovde obavezno, mozda jos nekom pomogne.

kurtalici
Posts: 26
Joined: 18 Aug 2010, 22:49

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by kurtalici » 13 Jan 2015, 20:02

Pozdrav.
Bio sam kod fonijatra i krenuo sam na vezbe kojima bih trebao to da ispravim. Navodno za samo nekoliko nedelja.
Javljam se ponovo kad zavrsim sa vezbama, fonijatar mi obecava da je to realno da se promeni a meni zvuci nemoguce ali sta da radim nemam drugo resenje pa sam krenuo.

kurtalici
Posts: 26
Joined: 18 Aug 2010, 22:49

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by kurtalici » 02 Mar 2015, 20:35

Bio sam i kod psihologa mada je to promasaj cist jer ja znam uzrok zasto nisam imao zivot do sad a to je piskutav i slab glas. Bio sam i kod fonijatra privatno isao na glasovnu terapiju, pukao poslednje pare a nista nisam dobio da bih dobio odgovor da prihvatim sebe takvog kakav jesam. Sve zivo sam probao ali JEBENI GLAS SE NE MOZE PRODUBITI. S obzirom da sam musko ni hormoni ne pomazu a ja bih uzeo sve, kad nemas zivot zdravlje ti je nebitno jer ja nemam vise sta da cekam 27 godina a iz kuce nisam izasao ja sam gotov. Hvala svima na pomoci to je to odustajem od zivota.
Nisam ja jedini nazalost koji ne svojom krivicom ne moze da zivi, ovaj svet je sranje i Bog koji ga je stvorio.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by komil » 02 Mar 2015, 20:45

Utripovao si se, kad moram tako da kažem.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by Tenji » 02 Mar 2015, 20:52

kurtalici wrote:... da bih dobio odgovor da prihvatim sebe takvog kakav jesam.
Ovo ti i jeste jedino resenje.
Spoiler:
Ako nisi trol, jelte.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by Uncle Moe » 02 Mar 2015, 21:04

Ili osnivanje speed-thrash metal benda u kojem bi visoko/piskavo pevao. Tad ne bi mog'o da smaknes planinu klinkica sa falusa. Pod uslovom da nisi trol naravno.

kurtalici
Posts: 26
Joined: 18 Aug 2010, 22:49

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by kurtalici » 02 Mar 2015, 21:45

Sta ste zapeli za trola ko troluje 5 godina i koji bi bio cilj, kao da sam nekog zaje*ao pa da kazem trolujem.
Nisam se utripovao druze, imam glas kao da mi je 15 a ne skoro 28 godina lako je iz vaseg ugla reci bori se ili prihvati se. Vi mozete da govorite ej, ja ne mogu najosnovnije a da me ljudi ne ismevaju. Plasim se i smrti iako je planiram ali ja bih voleo da zivim bez obzira sto gotovo 28 godina nista nisam uradio, ni poljubio devojku, niti se druzio, niti izlazio, niti pio, zezao se, fakultet nisam zavrsio a volim mnoge stvari, za istoriju sam dosta dobar itd. Najlepse mi je kad zaspit tad muke prestaju i tako smrt zamisljam ali se opet plasim mislim da vam je jasno zasto. Ljudi ste ko i ja pa samo malo kroz glavu provucite ovo da ste na mom mestu. Pakao na zemlji.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by Tenji » 02 Mar 2015, 21:59

Pa ono, znas kako, nije da ti sad pet godina trolujes. Ja to zamisljam ovako, pre pet godina ti je palo na pamet da napises neki trol na forumu, pa si se onda posle tih pet godina ponovo setio toga, pa si dosao i napisao neki post, pa onda par meseci kasnije jos jedan... Sasvim je realna mogucnost.
E sad, ukoliko si stvarno ozbiljan - nije problem u tvom glasu, nego u tvojoj psihi. Postoje ljudi sa uzasnim deformitetima, slepi ljudi, gluvi ljudi, osakaceni, bolesni... Koji se bore za sebe, guraju, zive. Visok glas nije neki problem, zaista, i ne mozes nas ubediti da jeste. Ubedi sebe da nije, nije kasno. I okruzi se nekim normalnijim ljudima, ja ne mogu sebe da zamislim u drustvu sa ljudima koji bi te ozbiljno ismevali i maltretirali zato sto ti je glas visok. Da, ima normalnih ljudi, verovao ti ili ne. Reci odakle si, odvesce te neki lokalni forumas na pivo, ubedjen sam. :D Cak i ako si trol.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by Rockatansky » 02 Mar 2015, 22:16

kurtalici wrote:Sta ste zapeli za trola ko troluje 5 godina i koji bi bio cilj, kao da sam nekog zaje*ao pa da kazem trolujem.
Nisam se utripovao druze, imam glas kao da mi je 15 a ne skoro 28 godina lako je iz vaseg ugla reci bori se ili prihvati se. Vi mozete da govorite ej, ja ne mogu najosnovnije a da me ljudi ne ismevaju. Plasim se i smrti iako je planiram ali ja bih voleo da zivim bez obzira sto gotovo 28 godina nista nisam uradio, ni poljubio devojku, niti se druzio, niti izlazio, niti pio, zezao se, fakultet nisam zavrsio a volim mnoge stvari, za istoriju sam dosta dobar itd. Najlepse mi je kad zaspit tad muke prestaju i tako smrt zamisljam ali se opet plasim mislim da vam je jasno zasto. Ljudi ste ko i ja pa samo malo kroz glavu provucite ovo da ste na mom mestu. Pakao na zemlji.
Ne zezaj bre, sve se moze resiti dok je glava na ramenima ;)

kurtalici
Posts: 26
Joined: 18 Aug 2010, 22:49

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by kurtalici » 02 Mar 2015, 22:39

Iz Novog Sada sam. Hvala na odgovorima.
Rockatansky wrote:
kurtalici wrote:
Ne zezaj bre, sve se moze resiti dok je glava na ramenima ;)
Uf dao bih sve na svetu da mogu da produbim glas ali je izgleda nemoguce i pored toga sto mi je glava jos uvek na ramenima. Svuda sam bio endokrinolog, fonijatar, i ovde sam se registrovao ali ne moze da se sredi.
Ne trazim dubok glas, samo prosecan i zvucan a moj je i piskutav i slab, tih...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by komil » 02 Mar 2015, 22:52

Ti se izgleda plašiš ismevanja, to je problem. Frka ti je da neko ne ismeva za nešto.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by nemanjavelimirovic » 02 Mar 2015, 23:16

Aj snimi neki klip. Cisto da znamo o cemu pricas svo vreme. :ziveli:

kurtalici
Posts: 26
Joined: 18 Aug 2010, 22:49

Re: Pomoc..Deciji glas :(

Post by kurtalici » 05 Mar 2015, 19:24

To za snimanje glasa nije losa ideja, uradicu to cisto da mi ne govorite kako tripujem.
Nego zar je moguce da nema ni jedno resenje da se glas produbili ili postane jaci u govoru?
Hormone sam radio i sve je ok pa su mi rekli da se sa tim ne igram medjutim zvuk je tanak za momka od ovoliko godina, snimicu ovih dana pa cete cuti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest