Pevati ili odustati pitanje je sad...

Post Reply
Soillot
Posts: 5
Joined: 18 Oct 2007, 08:42
Location: Novi Sad

Pevati ili odustati pitanje je sad...

Post by Soillot » 18 Oct 2007, 08:59

Imam 16 godina, i poceo sam davno da slusam "metal" (troo) : )
I jednom prilikom sam preslusavao "Gore Obsessed" i cuo preradu "No Remorse" i rekao sebi ajd:
1. Probaj da otpevas ovo
2. Da vidis dal ti ide, i da nadjes sebi neke brutalce da pevusite zajedno.

I poceh ti ja tako da pevusim cannibale i shvatim da mogu da napravim isti growl kao i pevac i da mogu 12/15 minuta da izdrzim i onda ne mogu da pricam 5 dana
:idea: pitao sam druga za pomoc i on mi je rekao da dodjem ovde i da se proraspitam, procitao sam sve sto ste napisali i o stomaku i disanju... meni nije uopste problem da disem na stomak, jer i ovako sam to ranije vezbao, ali nem pojma kako da grlo organizujem i sve jedno me boli..
Dali je to zbog toga sto jos nisam mutirao(nisam totalno), ili jos uvek pevam grlom...
I poceo sam da radim one vezbe sto je ona devojka postovala

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 18 Oct 2007, 14:45

huh..
reci mi da li ti se steze grlo dok growlujes?
gde osecas "growl"? u grudnom kosu ili u grlu?

a ono sto ti savetujem jeste da jedno vreme ako te zaista boli ne growlujes dok malo ne aktiviras stomak..
Lako je disati na stomak, ali treba nauciti gurati vazduh iz stomaka. mislim da ovde imas napisano vezbice u vezi toga.

Bol u grlu svakako nije zbog mutiranja, vec zbog ne pravilnog growla. Kod mutiranja ti se samo menja boja glasa i pomera granica falseta.


Obavezno u pocetku pre nego sto budes pevao growl pojedi malo cokolade. Cisto kao zastita glasnicama dok ne savladas tehniku.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest