Promena profesora

Post Reply
isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Promena profesora

Post by isy » 23 Oct 2010, 16:32

Zanima me da li je moguce promeniti profesora u muzickoj skoli? Da li neko ima iskustva s tim?

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Promena profesora

Post by Fibonacci » 24 Oct 2010, 01:34

isy wrote:Zanima me da li je moguce promeniti profesora u muzickoj skoli? Da li neko ima iskustva s tim?
Naravno da je moguce. Ja sam se namenjao profesora, za ovih 10 godina, kao carapa. Daj vise podataka, pa cu ti objasniti proces.

isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Re: Promena profesora

Post by isy » 24 Oct 2010, 12:01

Na odseku sam solo pevanje, imam problem sa profesorkom solfedja. Uzela me na zub, i pored ocena za 5 meni je jedinoj htela da 4 i na moje pitanje na osnovu cega ona je rekla zato sto se bunis bice 5, ali videcemo do kraja godine(otvorena pretnja). Kad smo radili vezbu za ocenu i pored mog javljanja pitala me je tek posle 3 nedelje. Pa me zanima i ta mogusnost da li je moguce da se profesor promeni, ja cu sa mojom razrednom da popricam kad budem imala cas, ali me zanima da li je neko prosao kroz to.

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Promena profesora

Post by Fibonacci » 29 Oct 2010, 00:02

isy wrote:Na odseku sam solo pevanje, imam problem sa profesorkom solfedja. Uzela me na zub, i pored ocena za 5 meni je jedinoj htela da 4 i na moje pitanje na osnovu cega ona je rekla zato sto se bunis bice 5, ali videcemo do kraja godine(otvorena pretnja). Kad smo radili vezbu za ocenu i pored mog javljanja pitala me je tek posle 3 nedelje. Pa me zanima i ta mogusnost da li je moguce da se profesor promeni, ja cu sa mojom razrednom da popricam kad budem imala cas, ali me zanima da li je neko prosao kroz to.
Prosao . . .
. . . dosta puta . . .
Nisi rekao u kojoj si skoli . . .
Najbolje bi bilo da se obratis sefu teoretskog odseka (pod uslovom da ta tvoja profesorka solfeggia nije sef :lol: ), ispricas problem . . .
E sad, kod nas (u Stankovicu) je bio sistem da recimo odredjena godina instrumentalista ide kod jednog profesora, a teoreticara kod drugog, medjutim sada je dosta podela nastalo, pa su prebacivanja vrlo moguca.
Svakako prcaj s profesorkom pevanja, ali ona tu moze koliko i ti. Sve zavisi od sef-a; -ice . . .

P.S. Ako bude trebao koji cas solfeggia, tu sam.

isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Re: Promena profesora

Post by isy » 06 Nov 2010, 12:01

Jovan Bandur, profesorka solfedja je tek zavrsila akademiju nisam ni sigurna da je za stalno tu. Moja profesorka je pricala sa njom ali ova iz solfedja i dalje nastavlja po svom tako da mi nista drugo ne preostaje nego da promenim profesora. Devojci koja ne zna ni koliko note traju, niti kako se taktira ladno joj je dala pet. :O.o:

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Promena profesora

Post by Fibonacci » 06 Nov 2010, 17:40

Sorry, tek sada vidim da si zensko. Ja ti se sve vreme obracao u muskom rodu . . . :facepalm:
Znaci, kao sto rekoh, uhvati sef -icu/-a odseka ili nastave (kako vec ide kod vas) za rukav i ispricaj mu/joj celu pricu. Veruj mi samo treba neko da joj lupi cusku s vrha, pa da vidis onda cija majka crnu vunu prede. Pogotovo sto joj je to prvi posao, jos ako je na zameni, onda ga je piiiiiiiiiiip . . .
Ako ne uspes preko sefa, sledeci korak ti je direktor, pogotovo ako si dobra s njim. Inace oni ne vole da se neko nov izivljava, tako da ne brini nista, nego uradi sta sam ti rekao. Ne dozvoli da te iko gazi . . .
Takva ti je ova nasa profesija. Ako ne pokazes zube, ispadas iz igre. Pogotovo u klasicnoj muzici gde je mongo teze probiti se i ostvariti nesto. Stvar je u tome sto uglavnom prolaze oni, koji znaju da se laktaju, a malo sta znaju da pokazu, dok oni drugi, kvalitetniji, stoje po strani i gledaju kako voz prolazi, pa zale . . .

isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Re: Promena profesora

Post by isy » 06 Nov 2010, 19:05

Hvala ti puno, poslusacu tvoj savet. Htela sam prvo da profesorka poprica sa njom i da se stvari mirnim putem izglade, medjutim danas mi je donela kontrolni i od 11 pitanje jedno nisam uradila i rekla mi je da mogu da odgovaram sledeci cas tj. danas ali je ona u medjuvremenu razgovarala sa profesorkom i danas kad sam je pitala da odgovarm rekla je da ne mogu i dala mi je 4. Sve me na sitno drnda, to pocinje da me izludjuje vise. Stvarno bolje prolaze oni koji joj se uvlace. ::ranting:: Videcu sta ce da bude, necu vise da te smaram, hvala jos jednom. :)

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Promena profesora

Post by Fibonacci » 08 Nov 2010, 20:41

isy wrote:Hvala ti puno, poslusacu tvoj savet. Htela sam prvo da profesorka poprica sa njom i da se stvari mirnim putem izglade, medjutim danas mi je donela kontrolni i od 11 pitanje jedno nisam uradila i rekla mi je da mogu da odgovaram sledeci cas tj. danas ali je ona u medjuvremenu razgovarala sa profesorkom i danas kad sam je pitala da odgovarm rekla je da ne mogu i dala mi je 4. Sve me na sitno drnda, to pocinje da me izludjuje vise. Stvarno bolje prolaze oni koji joj se uvlace. ::ranting:: Videcu sta ce da bude, necu vise da te smaram, hvala jos jednom. :)
Kontrolni iz teorije?

isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Re: Promena profesora

Post by isy » 09 Nov 2010, 08:23

Da iz teorije...uradila sam 10 od 11 pitanje to pitanje nisam imala u svesci i rekla mi je da mogu da odgovaram sledeci cas, medjutim moja profesorka je razgovarala sa njom i posle toga mi je rekla da ne mogu. :shock:

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Promena profesora

Post by Fibonacci » 11 Nov 2010, 00:25

isy wrote:Da iz teorije...uradila sam 10 od 11 pitanje to pitanje nisam imala u svesci i rekla mi je da mogu da odgovaram sledeci cas, medjutim moja profesorka je razgovarala sa njom i posle toga mi je rekla da ne mogu. :shock:
Da li mi verujes da i ja sada besnim . . .
Koje ti je to jedanaesto pitanje?

isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Re: Promena profesora

Post by isy » 11 Nov 2010, 19:50

Imala sam sta je muzicki metar. I ja sam besna svaki put kad trebam da idem na solfedjo. :x Pocinjem polako da mrzim solfedjo zbog nje, svaki put kad trebam da idem ja se iznerviram.Pricala sam sa razrednom, sacekacu jos neku ocenu pa cu da vidim kako ce i dalje da se ponasa, ako me i dalje bude maltretirala onda cu da je promenim. Razredna je jednom pricala sa njom i pricace opet.Nervira me sto sam imala ocene za 5, ona mi je namerno dala 4 iz kontrolnog i sad imam 4. :(

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Promena profesora

Post by Fibonacci » 15 Nov 2010, 23:28

Sta si ti odgovorila?

isy
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2010, 19:45

Re: Promena profesora

Post by isy » 18 Nov 2010, 18:20

Na to pitanje jedino nisam odgovorila, jer ga nisam imala u svesci a kod nje mora sve od reci do reci da se napise. Rekla mi je da to mogu da odgovaram sled. cas, medjutim posle nije htela da me pita. :x

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest