HITNO MI TREBA POMOC!

Post Reply
Stefan90
Posts: 2
Joined: 06 Nov 2010, 19:27

HITNO MI TREBA POMOC!

Post by Stefan90 » 06 Nov 2010, 19:35

Ljudi mozda smaram,mozda ne al stvarno mi je preko potrebna pomoc oko pevanja,imam 20 godina pevam folk muziku pretezno glas mi je po principu neki kazu tj boja glasa je kao Sasi Maticu,ali meni je jako bitno nesto..ja znam da pevam pesme ko pesme imam one koje mi leze i koje ne leze naravno,al blage veze nemam o pevanju strucno,tipa sta je terca,dikcija,ma sve te strucne reci ja nemam pojma sta znace i dosao sam u neprijatnu situaciju kada mi kazu pazi na dikciju i jos dosta nekih takvih muzickih izraza ja nemam pojma tonalitet naprimer,jel zna neko negde gde mogu na netu da nadjem posebno znacenje za svaku od tih reci za sve te reci koje se koriste u muzici tj pevanju npr neku listu znacenja i da ukapiram sve,molim vas pomagajte jako mi je hitno!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: HITNO MI TREBA POMOC!

Post by doyle777 » 06 Nov 2010, 20:53

:facepalm: Dikcija nije muzicki izraz... Al' dobro. Dikcija je nacin na koji izgovoras odredjene reci, tj. nacin na koji se izrazavas.
Terca ti je ton koji je 2 tona udaljen (tj. 2 tona visi) od prime (prima, sekunda, terca, kvarta, kvinta, seksta, septima, oktava, trazi OVDE objesnjenje), ali ne znam sta ce to tebi kad si ti glavni vokal, a to najcesce treba pratecim. A i kad vec pevas narodnjake niko to ne slusa, svi se napiju posle druge pesme, tako da mozes da krestis, njima je vazno da oni znaju tekst...

P.S. Potrazi na forumu sve ostalo sto te zanima, sigurno ima, a sta nema pitaj ovde.

Stefan90
Posts: 2
Joined: 06 Nov 2010, 19:27

Re: HITNO MI TREBA POMOC!

Post by Stefan90 » 06 Nov 2010, 22:59

doyle777 wrote::facepalm: Dikcija nije muzicki izraz... Al' dobro. Dikcija je nacin na koji izgovoras odredjene reci, tj. nacin na koji se izrazavas.
Terca ti je ton koji je 2 tona udaljen (tj. 2 tona visi) od prime (prima, sekunda, terca, kvarta, kvinta, seksta, septima, oktava, trazi OVDE objesnjenje), ali ne znam sta ce to tebi kad si ti glavni vokal, a to najcesce treba pratecim. A i kad vec pevas narodnjake niko to ne slusa, svi se napiju posle druge pesme, tako da mozes da krestis, njima je vazno da oni znaju tekst...

P.S. Potrazi na forumu sve ostalo sto te zanima, sigurno ima, a sta nema pitaj ovde.
Hvala brate pa da u pravu si cuo sam da je terca nesto u vezi pratecih vokala evo bas gledam link sto si mi dao hvala ti puno ucinio si mi koliko toliko jednostavnijim sve ovo hvala :))

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: HITNO MI TREBA POMOC!

Post by doyle777 » 07 Nov 2010, 02:06

Stefan90 wrote:Hvala brate pa da u pravu si cuo sam da je terca nesto u vezi pratecih vokala evo bas gledam link sto si mi dao hvala ti puno ucinio si mi koliko toliko jednostavnijim sve ovo hvala :))
:D Nema na cemu, ne moras toliko da se zahvaljujes. To je bio najjednostavniji nacin da ti objasnim.
Pogledaj i ovo mozda ti pomogne:
viewtopic.php?f=47&t=12571
viewtopic.php?f=47&t=12213

Pitaj ako ti jos nesto treba ovde...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest