Rock Bend Novi pevac trazi savet

Post Reply
KasaRR
Posts: 1
Joined: 19 Dec 2010, 20:22

Rock Bend Novi pevac trazi savet

Post by KasaRR » 19 Dec 2010, 20:35

Postovanje svima :)

Od nedavno (pre skoro godinu dana) upao sam u rad sa Rock Bandom koji pravi autorsku muziku, i to na mesto vokaliste. Iako smatram da sam za godinu dana dosta napredovao u pitanju pevanja (jer pre toga nisam maltene ni pod tus pevao) ipak dosta toga osecam da ne stima. Prvo, nisam sluhista, ponekad imam problema s intonacijom, kada (iako je to retko ) radimo obrade nemogu da obradu pevam "svojim glasom" vec uvek pokusavam da "imitiram" sto pribliznije pevaca doticnog benda, i imam relatovno mali raspon glasa, nekih 2 oktave ako i toliko.
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da odgovori na sledeca pitanja :)

1 Posto nisam sluhista, vecinu pesama pevam "napamet" tj kada jednom skontam i zapamtim kako treba da je pevam jednostavno pustim grlo po principu SAVE, LOAD. Znam da to nije neki veliki minus kada se radi autorska muzika, ali me interesuje da li to moze da pretstavlja veci porblem kasnije?

2 Iako znam da je za rock pevanje dovoljno 2 oktave da li je moguce da se istrenira glas (u kucnoj varijanti) za nesto malo vise od toga.

3 Da li postoji neki dobar profesor (profesorka) rock pevanja kod nas? Ne trazim da od mene napravi Russel Allena, Jorn Landea, David Coverdalea itd jednostavno da pogleda sta moze i dal moze nesto da poboljsa u mom glasu.

Unapred hvala na odgovorima. Postavicu i link na youtubu jedne od nasih pesama i bio bih jako zahvalan ako bi ako/kada preslusate napisali svoje kritike i sugestije i predloge ako sta i kako treba da promenim u svom pevanju.

http://www.youtube.com/watch?v=1a_bfXW_22w

(moje pevanje pocinje na 0:51)

Jos jednom unapred hvala and cheers :)

JohnnyC
Posts: 73
Joined: 08 Nov 2010, 23:36

Re: Rock Bend Novi pevac trazi savet

Post by JohnnyC » 26 Dec 2010, 00:42

Za trece ne mogu da ti pomognem,ali za prva dva mogu.
Ono,zvucite apsolutno solidno,tako da ti zesce 'korekcije' nisu potrebne.
Prvo,opusti se,pevaj punim i svojim glasom,improvizuj i trudi se da sto manje imitiras.
Drugo,ima sanse da ojacas svoj vokalni raspon u 'kucnoj' varijanti.
Zagrevanje,Raspevavanje,i vezbanje tehnika. Prosto.
Treba ti samo instrument uz koji mozes da razvijas sluh dok vezbas.
Prvo,(nadji na netu) vezbe za zagrevanje.Naj famous 'lip-roll'.
Pa se raspevas uz 2-3 skale.
Pa onda lepo vezbas sa tim skalama,stakato,legato i vibrato.I neke osnovne trilere.
Vezbaj u pocetku do pola sata dnevno.Posle mozes i do sat vremena.
I bice sve ok.
Imas dosta materijala na netu na tu temu.
Gugluj,Tjubuj,i ROCK ON!
Srecno! :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest