Sudbina kvalitetnog vokala...

Post Reply
User avatar
BeAuty
Posts: 42
Joined: 26 Dec 2010, 15:39

Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by BeAuty » 30 Dec 2010, 00:16

voZdra raja, šta maI ?
Danas sam nesto razmisljao o ovome, i zbog toga otvaram ovu temu, ujedno i prvu temu otvorenu od strane Mene.!, 8)

Inace, imam 16 godina, sviram gitaru, veoma, veoma ........... dugo... Ali to vec nije vazno..
Interesuje me sta mislite o sodbini kvalitetnog vokala, koji ne zeli da se proda, i uleti u vode turbo-komercijale, prije svega, muzicke scene Balkana.
Tacnije, moja prijateljica, ujedno koleginica iz benda, jedan izuzetno kvalitetan i obrazovan vokal, , ima 17 godina, i licno mislim da ima ogromni potencijal..
Znate vec, svi govore, samo nastavi, bice nesto od tebe sigurno.. ali u sustini, niko ne zeli pomoci ili dati neki savjet... :/
Smatram da je to doba zivota (17 god) , vrijeme odluke... --------->Da li posvetiti svoj zivot muzickoj karijeri,, ili jednostavno odustati i baciti sve u vodu..??...
Da li ima para od muzike u srbiji.. Naravno kvalitetne muzike..?

Zapravo, jedini razlog zbog kojeg sam otvorio ovu temu, jeste pitanje,
sta mislite koji put je najbolji...?


Takodje recite, sta mislite o danasnjim "rijaliti šou-ovima" tipa, " Ja imam Talenat" ili neki drugi..
Da li je isplatljivo krenuti tim putem...?.. "slave preko noci", ili ovim drugim ----> tezim..?

Takodje postoji i put "Turbo-komercijale", sto sam vec pomenuo... I da li ista sem toga moze da opstane u ovakvoj drzavi..?

Ovo otvaram zbog moje, pomenute, koleginice.... Ja licno mislim da vokala na tom nivou nema mnogo na ovim prostorima, i zbog toga, ja se u nekom smislu osjecam odgovornim za nastavak njene karijere..??

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by Jack Nape » 30 Dec 2010, 00:37

Pa ti si se zaljubio :mrgreen:

User avatar
BeAuty
Posts: 42
Joined: 26 Dec 2010, 15:39

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by BeAuty » 30 Dec 2010, 00:43

Zaljubio, ne zaljubio.... Pitanje je vrlo ozbiljno, i ocekujem neki iskusan i dovoljno obilan odgovor koji ce da pokrene dalju konverzaciju.

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by Џими » 30 Dec 2010, 00:49

А којом се то квалитетном музиком иначе бави твоја колегиница?

Да ли је некомерцијална музика по дифолту и квалитетнија?
Ја сам међу турбо фолком више пута чуо квалитетнију музику него код неких који себе називају квалитетним извођачима, а да не помињем то што међу комерцијалним музичарима има врхунских музичара.

Ако хоћеш да живиш од музике, наравно да ћеш, макар код нас, морати да се бавиш неким видом комерцијалне музике, било то певање у кафани или студијско музицирање за познате певаче.
Али то те не спречава да свираш оно што волиш са неком својом екипом, зар не?

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by Jack Nape » 30 Dec 2010, 00:57

Dobro, dobro izmotavam se malo.Zbunjen sam oko toga da je bas 17godina vreme odluke. Zbog cega bas taj period? Mozda gresim al' sto se mene tice moze to prirodnim tokom da ide pa ako se primi i nesto je inspirise da radi ili zaradi, usmeri se na to. Hocu reci moze i neku drugu skolu/posao da zavrsava a da se u isto vreme bavi pevanjem, pa ako krene da se tad posveti tome. Ne mogu da ukapiram zasto je sad dramatican period?

User avatar
BeAuty
Posts: 42
Joined: 26 Dec 2010, 15:39

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by BeAuty » 30 Dec 2010, 01:01

Potpuno razumijem tvoj odgovor... Ja sam pogrijesio time sto sam sve muzicare nase "estrade" smijestio u isti kos, bazirajuci svoj prvi post vise na osnovno pitanje... Naravno da medju , ako smijem da kazem, vama, postoji kvalitetnih muzicara, to ne osporavam... Inace, ona se bavi raznom vrstom muzike, od opere, pa do dobre, tvrde rok muzike... Samo, pitanje je u stvari, >kako na pravi nacin "otvoriti" svoju karijeru, do sada sa mnogo truda razvijenog, vokala, ali jos ne prikazanog "svijetu"<....?

User avatar
BeAuty
Posts: 42
Joined: 26 Dec 2010, 15:39

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by BeAuty » 30 Dec 2010, 01:07

@Jack Nope
ja sam uopsteno mislio o nacinu probijanja, vokala na kojem se do sada mnoooogo radilo, u svijet muzike,,, ona je tu samo kao primjer, i razlog otvaranja ove teme...

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by Jack Nape » 30 Dec 2010, 01:10

Jel ima neki link na youtube-u gde ona peva?

User avatar
BeAuty
Posts: 42
Joined: 26 Dec 2010, 15:39

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by BeAuty » 30 Dec 2010, 01:24

Na zalost, mislim da ne... Ali u planu je, snimanje nekolika covera, naseg benda, zapravo tri-a (2 git, i vokal). Ali snimanje ce se tek obaviti pri nekim kvalitetnijim uslovima, i opremom, jer smatramo da se ne isplati snimati pomocu 2 dekstop mikrofona od 2 €.. Naravno. Ovaj forum, kao jedan od po meni najboljih foruma, sa ozbiljnim i muzicki obrazovanim ljudima, ce biti prvi obavjesten o nasem radu.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by MetalFunk » 30 Dec 2010, 02:41

Ti ako imas 16 godina, Stephen Hawking ima takve motoricke funkcije, da Chuck Norris igra fudbala s njim.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by Trooper » 30 Dec 2010, 16:17

MetalFunk wrote:Ti ako imas 16 godina, Stephen Hawking ima takve motoricke funkcije, da Chuck Norris igra fudbala s njim.
Pa sa trenutnim funkcijama Hawkinga, Chuck i moze igrati sa njim fudbal. Bukvalno. Hawking bi bio lopta :XD:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sudbina kvalitetnog vokala...

Post by MetalFunk » 30 Dec 2010, 16:29

Hawking je hadrcore lopta!!! Nemoj tako, ne da se on. :P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest