Problem - sada veliki

Post Reply
User avatar
Caius
Posts: 11
Joined: 11 Jan 2010, 23:22

Problem - sada veliki

Post by Caius » 03 Jan 2011, 23:55

Imam 16 godina, skoro 17. Problem je što je odjednom moj registar presečen, može se reći. Pevao sam kao mali dosta, baš dosta, i bio sam član hora u osnovnoj (sopran, pa tenor), pa u srednjoj opet sopran (ali falseto, bar ja mislim da je falseto). Sada pevam u bendu i imam gadan problem. Ili čak možda i više njih.

1) Mogu da pevam samo od nižeg C do srednjeg C, ostalo na gore pucam. On mi je rekao da sam tenor koji podseća na sopran. Čini se kao da zacvilim i ne mogu posle D ništa da otpevam. Nekada mogu E nekada ne. Sve zavisi. Problem je što u falsetu pevam od do C2 do sredine pretposlednje oktave na klaviru. Ne znam im imena, ne zamerite. Kako da to povežem. Sasvim je moguće da mutiram (barem se nadam da mutiram inače sam propao). Dešava se da mi u govoru glas "preskoči" u neki čudan ton (uglavnom viši) i onda se za sekund vrati. Čini mi se i da u pojedinim trenucima zabruji. Postoji li mogućnost da unapred znam šta ću biti kada se završi mutiranje? Ako budem bas, odustajem od benda, ako ostanem tenor onda će sve biti u redu.

2) Imam problem da se osamostalim. Ne mogu da upamtim tonove. Moj drug zna da otpeva ton iako ga pre toga ne čuje na klaviru. Da nije to stvar iskustva? Mislim on svira 6 godina, ja tek počinjem nešto ozbiljnije. Ili ipak do mog sluha? Nemam problem da ga pratim kada on peva ili kada svira, ali nekada se desi neki falš. On mi je preporučio da izađem iz hora jer tamo pratim ostatak i onda ne brinem mnogo.

3) Da li sam previše star za nižu muzičku, odsek solo pevanje. Razmišljao sam da upišem jer bi mi to bili isključivo besplatni časovi...

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Problem - sada veliki

Post by Tiga » 14 Jan 2011, 13:35

Nisi star za muzičku, moguće je da si previše mlad. Muškarce inače primaju od 17, 18 godine kad se mutiranje glasa završi. :)
Glas ti puca jer mutiraš i nisi propao, ne boj se. Zbog čega toliko želiš da pevaš kao tenor? Lepota glasa nije samo njegova visina.

2.To je pitanje sluha i usavršava se vežbanjem. Tvoj drug verovatno ima pravo što se hora tiče...Ja sam pevala 3 godine u horu i sad vidim da je to bila greška. Sem toga što ne naučiš da pevaš samostalno i da čuješ svoj glas, na probama hora su ljudi uglavnom opušteni i ne pevaju pravilno što može da uzme svoj danak kasnije. A posle nekog vremena pevaš baš kao deo mase. A ti naravno, ne želiš da budeš deo mase ceo život, već solista. :) Hor je za izbegavanje, ako mene pitaš.

3.Imaš sasvim dovoljno vremena, jer su prijemni na proleće. Prošetaj do najbliže škole i raspitaj se kad da dođeš. :cao:

User avatar
Caius
Posts: 11
Joined: 11 Jan 2010, 23:22

Re: Problem - sada veliki

Post by Caius » 15 Jan 2011, 10:53

Hvala. Videću za muzičku sa drugom koji bi možda išao sa mnom pa bi nam se poklapali časovi. Videćemo, videćemo. 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest