Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama..

Post Reply
basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama..

Post by basicInstincts » 06 Feb 2011, 05:49

Najpre cao svima.. Vec sam postavljala temu ovde, neke prosle godine.. I u mojih tada 17, jako ste mi pomogli.. :)
Tada me je zanimalo da li cu moci da napredujem u pevanju s' obzirom da nisam nadprosecna.. Sada sam vas poslusala, shvatila neke stvari i plus naucila da pevam iz dijafragme.. Medjutim, uvek nove muke sa nama pocetnicima.. :ma bravo:

Zanima me da li mogu da uvezbam i odlicno pevam i narodnu i stranu npr. RnB muziku?
Konkretno, narodnjacka sam dusa, odrasla sam uz to i neke Zajdi zajdi, Jovano, Ibar vodo i ostale mi ne ginu.. To je za moju dusu, volim da ih pevam, osecam ih, i nekako sam naucila i taj narodnjacki triler..

E sada,.. Impresioniraju me i pesme npr.. Maraje Keri, Selin Dion, Kristine Agilere, Vitni Hjuston, Arete Frenklin, Nine Simon, Vaja kon Dios.. Da ne nabrajam :O.o:

A problem je sledeci.. Da li mogu da pevam visine Maraje, dubine Selin, punocu Kristine, soul Arete i Nine, gospel Vitni, i pesak u glasu pevacice iz Vaja kon Dios... Sa sve narodnjackim trilerom????!! :shock: Ili mnogo trazim?

Znam da ce neki reci da je uz vezbu sve moguce, ali da li je zaista..? To su u neku ruku totalno drugacija izdrzavanja, trileri, i sto sta jos.. Mada Marija Serifovic odlicno radi posao kombinovanja ta dva, a za zivota je i Tose objasnjavao glasom u oba zanra.. Ali Marija je ipak Marija, a Tose je ipak Tose.. :hide:

1. Da li postoji neki savet koji mozete da mi date, tj. sta da radim a sta da ne radim ako krenem sa pesmama oba pravca..

2. Posto imam tek 18 i ne mogu bas najbolje da formiram svoj , jedinstveni glas.. Da li je pametno u pocetku da kopiram pevace, a kasnije da dajem neki svoj pecat svemu tome? P.s. Ne planiram ceo zivot da budem necija kopija, vec da se pronadjem. posto jos uvek malo znam..

3. Zena koja peva muske pesme.. Kako to izgleda? Pevam ih u muskom tonalitetu, u tonalitetu koji meni odgovara, u tonalitetu koji ce se publici najvise dopasti...?? Mislim, volela bih ja da pevam Sabanove i pesme Brajana Adamsa.. Al Brajanov promukao glas i Sabanove trilere cu tesko steci.. :?


Jesam dosadna, al' eto.. Znam da ima vas koji znate sta radite i sta pricate, tako da sam morala negde da olaksam ovaj teret.. :cao:

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by Rara avis » 14 Feb 2011, 12:44

basicInstincts wrote:A problem je sledeci.. Da li mogu da pevam visine Maraje, dubine Selin, punocu Kristine, soul Arete i Nine, gospel Vitni, i pesak u glasu pevacice iz Vaja kon Dios... Sa sve narodnjackim trilerom????!! :shock: Ili mnogo trazim?

Znam da ce neki reci da je uz vezbu sve moguce, ali da li je zaista..? To su u neku ruku totalno drugacija izdrzavanja, trileri, i sto sta jos.. Mada Marija Serifovic odlicno radi posao kombinovanja ta dva, a za zivota je i Tose objasnjavao glasom u oba zanra.. Ali Marija je ipak Marija, a Tose je ipak Tose.. :hide:

1. Da li postoji neki savet koji mozete da mi date, tj. sta da radim a sta da ne radim ako krenem sa pesmama oba pravca..

2. Posto imam tek 18 i ne mogu bas najbolje da formiram svoj , jedinstveni glas.. Da li je pametno u pocetku da kopiram pevace, a kasnije da dajem neki svoj pecat svemu tome? P.s. Ne planiram ceo zivot da budem necija kopija, vec da se pronadjem. posto jos uvek malo znam..

3. Zena koja peva muske pesme.. Kako to izgleda? Pevam ih u muskom tonalitetu, u tonalitetu koji meni odgovara, u tonalitetu koji ce se publici najvise dopasti...?? Mislim, volela bih ja da pevam Sabanove i pesme Brajana Adamsa.. Al Brajanov promukao glas i Sabanove trilere cu tesko steci.. :?
Teoretski je sve stvar vežbe. ALI - ne očekuj da ćeš ikad moći da pevaš kao deset pevačica stopljenih u jednu. :D Svačiji glas ima ograničenja. Maraja nije Selin, Selin nije Vitni itd. Čista anatomija. Drugo, za pevanje više pravaca treba najpre osećati te pravce, onda ih besomučno vežbati i imati strahovitu koncentraciju. Svako teži da peva na način koji mu najviše odgovara.

Slušaj razne pevače, skidaj cake ali i osluškuj sebe, mlada si, tek treba da otkriješ svoj stil.

Pesme, i muške i ženske, pevaj isključivo u tonalitetu koji tebi odgovara, ako hoćeš da sačuvaš glas.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by djomla » 14 Feb 2011, 13:26

Nakon ovoga :

"Medjutim nikada nisam cula neku inostranu pevacicu koja ima vokalne mogucnosti nalik nasim Turbo folk pevacicama.. :)"

"Da li mogu da pevam visine Maraje, dubine Selin, punocu Kristine, soul Arete i Nine, gospel Vitni, i pesak u glasu pevacice iz Vaja kon Dios... Sa sve narodnjackim trilerom????!! :shock: Ili mnogo trazim? "


Nadji nekog strpljivog tutora za pocetak. Nije mi jasno kako te fasciniraju nase turbo folk pevacice posle arete ... ne ide mi u glavu...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by MetalFunk » 14 Feb 2011, 13:34

djomla wrote: Nije mi jasno kako te fasciniraju nase turbo folk pevacice posle arete ... ne ide mi u glavu...
:1:

basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by basicInstincts » 18 Feb 2011, 11:58

@ Rara avis.. Hvala na savetima :) I znam da nikada necu moci da pevam kao deset razlicitih pevacica.. :lol: Samo sam trenutno na pocetku, i zelim da izvucem najbolje iz svog glasa..

@ djomila @ MetalFunk Pogresno ste protumacili :O.o: .. Nisam rekla da me impresioniraju turbo folk pevacice, (mozda je tako zvucalo), nego da ne postoji inostrana pevacica koja peva toliko grozno kao one.. Koja ima toliko "male" a ne "velike" vokalne mogucnosti.. :) Ne moze da mi se svidja neko zbog koga ne gledam TV vec dve godine.. :shock:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by djomla » 18 Feb 2011, 14:02

Editujes post i maknes recenicu c c c c :) Opet sto sad bezis od toga da volis i slusas narodnjake ? Takva si dusa pevala bi Arethu al onako kroz nos kao Brena. I to je ok. To te zari to te pali :)

Iskreno mislim da u svakom slucaju treba da ides kod nekog na casove i man' se Marije Š.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by MetalFunk » 18 Feb 2011, 17:35

djomla wrote:To te zari to te pali :)
Ferari. :D

basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re: Ako biste mogli jos jednom da mi pomognete u nedoumicama

Post by basicInstincts » 20 Feb 2011, 15:42

djomla wrote:Editujes post i maknes recenicu c c c c :) Opet sto sad bezis od toga da volis i slusas narodnjake ? Takva si dusa pevala bi Arethu al onako kroz nos kao Brena. I to je ok. To te zari to te pali :)

Iskreno mislim da u svakom slucaju treba da ides kod nekog na casove i man' se Marije Š.

Djomila sine, sta pricas :) Sta sam editovala? Elem, ja sam i rekla da slusam narodnjake citaj (Saban, Toma, Gordana, Vasilija Radojcic, Verica Serifovic, Silvana).. A ni u jednom postu neces naci da volim "narodnjake" citaj (turbo folk, seka, jana, rada, sneki, stoja, cica, maca.. grandove poltronke) Jer ne da ih ne slusam, nego mogu knjigu da napisem koliko mi se gade :) Stavljas mi reci u usta :bravo:

A pevam na dijafragmu, i necu se manut Marije.. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest