IMAM PROBLEM S GLASOM

Olivera Lavigne
Posts: 29
Joined: 08 Feb 2011, 14:14

Re: IMAM PROBLEM S GLASOM

Post by Olivera Lavigne » 09 Mar 2011, 13:18

Hvala ti mnogo na savetu LidijaS! Javicu ti da li je uspelo... <3 :D

Olivera Lavigne
Posts: 29
Joined: 08 Feb 2011, 14:14

Re: IMAM PROBLEM S GLASOM

Post by Olivera Lavigne » 09 Mar 2011, 21:06

Imam jedno pitanje: mezzosopran je kao 2. glas, zar ne? Kod mene u horu svi koji su 2. glas ne mogu dalje od A1. Koja je onda razlika kod mene? Zasto ja ipak mogu da dostignem visoke tonove?

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: IMAM PROBLEM S GLASOM

Post by serrano » 09 Mar 2011, 21:45

Hvala ti puno što nisi sebična, to veoma puno govori o tebi i tvom karakteru...naravno sve u pozitivnom smislu!!!!! Nama neiskusnim pjevačima puno znači ovakav neki savjet. Odmah sam skontao sve što si mi savjetovala i moram ti priznati da mi jako dobro ide već danas, nevjerovatno koliko sam zadovoljan....jedino još da mi to uđe u automatizam pošto za sada još uvijek moram o tome aktivno razmišljati i ne stezati svoje "najdraže" grlo...hihihihi :lol: :lol: :lol:
Što se tiče slova "R" , svaka čast i sjajno, vrhunska vježba moram priznati......
LidijaS wrote: I apsolutno NAJ važnija stvar kod pevanja uz pomoć koje se prevazilaze gotovo svi problemi su EMOCIJE! Sve što pevaš posveti nekome ,osloni se na te osecaje potpuno im se predaj ,jer uostalom ,da nije tako bilo nijedna pesma nikada nebi nastala...
"Music is what a feelings sound like"

Vijeruj mi od trena kako sam spoznao moju ljubav prema muzici ja sam totalno drugi čovijek AND REALY MUSIC FOR ME IS A FEELINGS SAUND LIKE!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Što se drajfa tiče, ja ga bar tako zovem jer mi je za taj naziv rekao jedan stari roker....to ti je način pjevanja samo u određenim segmentima pjesme gdje pjevač pjeva kao da se "drenja" ili ekstremno steže grlo ako me kontaš na šta mislim?? Taj način pjevanja jako često koristi David Coverdale pjevač WhiteSnake-a....

LidijaS
Posts: 6
Joined: 28 Feb 2011, 15:05

Re: IMAM PROBLEM S GLASOM

Post by LidijaS » 09 Mar 2011, 22:44

Sopran i Mezzosopran su 1. glas
Prvi i drugi Alt su 2. glas
Ima tu jos podela ali tebi to nije vazno. Prvi sopran moze pevati prilicno visoke tonove i ima vise zvonku boju glasa, dok mezzosopranu vise leze nesto nizi tonovi i ima topliju boju glasa.
Jos jedna dilema resena :wink:

Olivera Lavigne
Posts: 29
Joined: 08 Feb 2011, 14:14

Re: IMAM PROBLEM S GLASOM

Post by Olivera Lavigne » 09 Mar 2011, 22:52

Tek danas sam pocela sa vezbama ali sam primetila da visi tonovi izlaze mnogo slobodnije i lakse u polozaju u kom si mi rekla... Mnooooooooooooooooooooogo hvala!!! :D :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest