Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post Reply
PianoMaster
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2010, 02:49

Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by PianoMaster » 13 Feb 2011, 18:20

Pozdrav svima, bavim se pevanjem i pre mozda pola godine, poceo sam da radim neke vezbe za produbljivanje glasa i produbio se ali ne kolko bih ja hteo pa i dalje radim te vezbe...u isto vreme poceo sam da "otkrivam" neku novu tehniku pevanja, kako bi kojim slucajem izmislio toplu vodu i malo poboljsao svoj glas xD a tu tehniku pevanja cu objasniti ovako...ne peva se svojim glasom skroz slobodno, vec malo stisnete glas u grlu kao recimo kada hocete da dignete nesto tesko pa se napnete i proizvedete zvuk (hhhhkkkkk) ( cesto poznat zvuk za wc radnju xD ) ali ne bas toliko nego neka sredina, ali tako da vazduh ustvari brze trosite nego kad bi pevali svojim glasom ( uskoro cu postaviti snimke pa da cujete razliku ) e sad, nastaje problem, ta "novootkrivena" tehnika ( nazem novootkrivena jer je za mene nova, do sad sam pevao svojim glasom samo...) mi daje mnogo bolji glas od mog prirodnog ( meni se tako cini ) ali problem je u tome sto uglavnom posle nekog vremena oderem grlo, i nakon zavrsetka pevanja nekih pola sata do sat mi je cudno ( osecaj priblizan kada ste bolesni )
Hteo bih da pitam ISKLJUCIVO STRUCNE LJUDE! da li postoji nacin da usavrsim tu tehniku, da li mogu neki savet da mi daju jer me strah da ne dobijem polipe il da ne napravim neko cudo, koristim razne vezbe za glas sa interneta a da stvar bude jos gora postao sam hipohondar u zadnje vreme sve mi nesto fali i samo se razvlacim kod lekara...xD
Znam da je najbolje pevati svojim glasom, ali postoje i pevaci koji malo "oboje" svoj glas pa nije bas sasvim prorodan...imate li mozda neki savet?

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by SonicX » 14 Feb 2011, 00:54

PianoMaster wrote:Hteo bih da pitam ISKLJUCIVO STRUCNE LJUDE!
Taman reko da ti pomognem, dam po koji savet kako da produbis glas, ali nije mi to struka.

PianoMaster
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2010, 02:49

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by PianoMaster » 14 Feb 2011, 09:07

SonicX wrote:Taman reko da ti pomognem, dam po koji savet kako da produbis glas, ali nije mi to struka.
Pa posto ti nije struka ne vidim razog zasto si i sebi i meni potrosio 10 sekundi zivota sa tvojim odgovorom xD

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by MetalFunk » 14 Feb 2011, 12:08

PianoMaster wrote:
SonicX wrote:Taman reko da ti pomognem, dam po koji savet kako da produbis glas, ali nije mi to struka.
Pa posto ti nije struka ne vidim razog zasto si i sebi i meni potrosio 10 sekundi zivota sa tvojim odgovorom xD
TAKE ONE FUCKIN' BIG CHILL PILL, AND RELAX. YOUNG GRASSHOPPER...

Image

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by Rara avis » 14 Feb 2011, 12:34

PianoMaster wrote:...ne peva se svojim glasom skroz slobodno, vec malo stisnete glas u grlu kao recimo kada hocete da dignete nesto tesko pa se napnete i proizvedete zvuk (hhhhkkkkk)

...e sad, nastaje problem, ta "novootkrivena" tehnika ( nazem novootkrivena jer je za mene nova, do sad sam pevao svojim glasom samo...) mi daje mnogo bolji glas od mog prirodnog ( meni se tako cini ) ali problem je u tome sto uglavnom posle nekog vremena oderem grlo, i nakon zavrsetka pevanja nekih pola sata do sat mi je cudno ( osecaj priblizan kada ste bolesni )

Nije uopšte potrebno biti naročito stručan da bi se znalo da ovo prvo boldovano vodi u ovo drugo boldovano a pre ili kasnije i u oštećenje glasnih žica. Pa tehnika pevanja se i uči da bi se isključio pritisak na grlo.

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by serrano » 27 Feb 2011, 21:14

Upravo tako, složio bih se sa Rara avis , to samo vodi u oštećenje glasnih žica a debelo bih ti savjetovao da se maneš ti tvoje tehnike jer kada jednom oštetiš glasnice, prijatelju povratka nema.......
pozzz :cao: :lol: :cao:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by ssmc » 27 Feb 2011, 23:22

Zar se glasne žice ne mogu menjati? Ništa Dadario, Ernie ball, Roto sound.... :D

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by serrano » 28 Feb 2011, 11:32

ssmc wrote:Zar se glasne žice ne mogu menjati? Ništa Dadario, Ernie ball, Roto sound.... :D
žice se mogu mjenjati na žičanim instrumentima a glasne žice kada se jednom zeznu, zeznute su za vijek i vijekova te bih svima savjetovao da paze šta rade sa svojim glasnicam prilikom pjevanja različitih tehnika......jer ako niste dobro ovladali bilo kojom od tehnika pjevanja nemojte se forsirati.....
savjet od srca :facepalm: ako imate još koje pitanje rado ću odgovoriti ukoliko znam hehheh :cao: :lol:
pozzzz :metal:

LidijaS
Posts: 6
Joined: 28 Feb 2011, 15:05

Re: Savet u vezi pevanja ( "nova" tehnika )

Post by LidijaS » 09 Mar 2011, 00:32

Evo i jednog stručnog "Ljuda" :lol:
Školovan sam pevač,držim časove pevanja i celog svog života sam u tome ,volela bih da ti pomognem jer vidim da voliš da radiš na sebi...Neznam koliko dugo se baviš profesionalnim pevanjem.
Neću ti pisati o "novim" niti "starim" tehnikama,pisaću ti o tebi i o tvom jedinstvenom daru koji imaš. Kada pronadješ i probudiš potencijal svog specifičnog glasa tj. njegove boje ,pitaćeš se zašto si ikada poželeo zlostavljati svoje grlo da bi ono postalo nesto sto" nije tvoj glas". Možda ta tehnika nije loša sama po sebi ali ako nemaš instruktora za nju kod kojeg ćeš ići ,nije preporučljivo ...
Prvo ću ti preporučiti vežbu koja će ti otvoriti i ojačati glas na najmoćniji način i naravno najzdraviji ,radi je redovno. Vežba se zove Simhasana.
Drugo..najbolje od sebe i svog pevanja dobićeš ako budeš pevao pesme lične prirode. To su pesme koje pevaju o tebi ,tvojim ljubavnim problemima ili bilo čemu što ti na intimnom nivou znači. Kada se jake emocije uključe u pevanje ,i kada postanes jedno sa pesmom koju pevas sve dobija potpuno drugu dimenziju,pevanje je neuporedivo lakse ,a onaj ko te slusa NEMOŽE ostati ravnodusan. Uopste nije vazno koje su to pesme, ni koja je vrsta muzike.Odaberi 2-3 takve i kada osetis moc emocija (sto verujem da vec jesi) neka te to vodi dalje u druge pesme u dalji rad ,svaku pesmu nekome posveti(bez izuzetka),sa takvom "bazom" sve je moguce! Te 2-3 pesme ne moraju biti neke koje pevas na nastupima ,one mogu biti nesto samo tvoje ,one su baza..
Pomisli samo na sve te pevace koji i nisu bas tehnicki potkovani a publika na njihovim koncertima PLAČE! Kako pevači uopšte ubede ikaoga u to sto pevaju,tako sto osecaju to sto pevaju,jer uostalom sve pesme su i nastale tako sto je neko "pisao svoju priču"...
A sada lepo duboko udahni i izdahni ,ostavi doktore na miru :D , potraži ovu vežbu,i potraži u svom srcu te 2-3 pesme osloni se na svoje osećaje i videćeš , iznenadićeš samog sebe.... :cao:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest