DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by serrano » 21 Feb 2011, 17:53

Molio bih ako iko zna za neki hor da mi kaže gdje, šta i kako to sve funkcioniše..... Veliko, veliko hvala :XD: :D

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by SonicX » 22 Feb 2011, 01:25

koj ce ti? osh se uclanjujes? :D

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by Stanko » 22 Feb 2011, 09:16

serrano wrote:Molio bih ako iko zna za neki hor da mi kaže gdje, šta i kako to sve funkcioniše..... Veliko, veliko hvala :XD: :D
Krsmanac, u Balkanskoj, http://www.krsmanovic.org/files/main_sr.php
Imaju audicije povremeno, okreni telefonom pa se raspitaj :ziveli:

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by serrano » 22 Feb 2011, 13:45

SonicX wrote:koj ce ti? osh se uclanjujes? :D
da, svakako bih se učlanio..... :lol: :XD:

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by serrano » 22 Feb 2011, 13:47

Stanko wrote:
serrano wrote:Molio bih ako iko zna za neki hor da mi kaže gdje, šta i kako to sve funkcioniše..... Veliko, veliko hvala :XD: :D
Krsmanac, u Balkanskoj, http://www.krsmanovic.org/files/main_sr.php
Imaju audicije povremeno, okreni telefonom pa se raspitaj :ziveli:
hvala puno, raspitaću se.....pozz :cao: :lol:

masterandservant
Posts: 13
Joined: 24 Jan 2011, 02:19

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by masterandservant » 18 Mar 2011, 03:42

Hor akademije umetnosti "Trinity" pod vodjstvom mr. Nade Vukovic Djokic
Prijem clanova je pre svake probe (utorak, cetvrtak, nedelja 19.30h) Balkanska 21 (ulaz iz dvorista)
www.hopewolf.info

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by serrano » 18 Mar 2011, 19:05

Da li možda znaš koliko i da li se plaća na mjsečnom nivou.....?? Hvala puno, svakako ću se raspitati za Trinity hor :)))))

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by Stanko » 18 Mar 2011, 19:08

Krsmanac se ne placa, ako te prime :)

masterandservant
Posts: 13
Joined: 24 Jan 2011, 02:19

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by masterandservant » 18 Mar 2011, 23:05

@serrano
Ne placa se :)

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by Fibonacci » 18 Mar 2011, 23:44

"Pevacko drustvo Stankovic". Obrati se meni za detalje.

User avatar
Marcos88
Posts: 8
Joined: 16 Oct 2009, 15:58

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by Marcos88 » 19 Mar 2011, 01:29

Imas dosta dobrih. Ja sam pevao u par trenutno sam u Krsmancu. Prvo si jedno 5 meseci mali hor ukoliko te prime, pa neka varijanta "polaganja" za veliki hor, od svakog glasa po fazon dvoje..neki deo zajedno neki solo, tu prodje jedno 30 posto pa ulazis u veliki hor. Dirigent jel egendarna Darinka Matic Marovic. Ubija ponekadkolko smara al ekipa je dobra jeftina cirka u klubu. Do jaja.

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by serrano » 19 Mar 2011, 10:44

Marcos88 wrote:Imas dosta dobrih. Ja sam pevao u par trenutno sam u Krsmancu. Prvo si jedno 5 meseci mali hor ukoliko te prime, pa neka varijanta "polaganja" za veliki hor, od svakog glasa po fazon dvoje..neki deo zajedno neki solo, tu prodje jedno 30 posto pa ulazis u veliki hor. Dirigent jel egendarna Darinka Matic Marovic. Ubija ponekadkolko smara al ekipa je dobra jeftina cirka u klubu. Do jaja.
Ja sam i htio ići u Krsmanac ali su audicije tek u avgustu i septembru koliko se sjećam.......


Hvala svima, za sada ću probati u Trinity-u pa ćemo vidjeti :))))))

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by Fibonacci » 30 Mar 2011, 00:56

Ljudi, bre, mnogo ste olako shvatili Krsmanac. Tamo probe trajo po 5h, izradjuju se detalji i to veoma mucno. Ima milion ljudi od 7 do 77, a probe su krajnje isrpljujuce. Tako da, ako niste veoma posveceni horskom pevanju, nemojte da gubite vreme. Pocnite s nekim manjim horicem, pa vidite jel`vam se svidja. Onda, kada stekenete neko iskustvo u horskom pevanju, jer je to i te kako neophodno, onda se okusajte u Krsmancu.

naOOtilus
Posts: 1
Joined: 05 Apr 2011, 02:22

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by naOOtilus » 05 Apr 2011, 02:47

Ljudi, bre, mnogo ste olako shvatili Krsmanac. Tamo probe trajo po 5h, izradjuju se detalji i to veoma mucno. Ima milion ljudi od 7 do 77, a probe su krajnje isrpljujuce. Tako da, ako niste veoma posveceni horskom pevanju, nemojte da gubite vreme. Pocnite s nekim manjim horicem, pa vidite jel`vam se svidja. Onda, kada stekenete neko iskustvo u horskom pevanju, jer je to i te kako neophodno, onda se okusajte u Krsmancu.
E nemoj tako odbijati ljude od Krsmanca govoreci neistine.. :)

probe traju duze samo ukoliko je neka nuzda i frka inace standarno su oko 2 i po sata sa pauzom, ovako nekako... 20:00 - 20:15 raspevavanje, 20:15 - 21:15 prvi deo, 21:30 - 22:30 drugi deo.

U Krsmanac ne dolaze samo oni koji imaju iskustva u horskom pevanju, dolaze svi - od potpunih novajlija do ljudi koji su na muzickoja kademiji... ne brini, ima i onih koji ne znaju note, ali to nije bitno, samo bi valjalo da imaju malo sluha, sve ostalo se nauci, zato valjda probe i postoje? :cao:

probe su dva puta nedeljno, obicno ih drze asistenti, ako oni nisu tu ili je koncert blizu, drzi ih i Dara.
Sto se posvecenosti tice, ima ljudi koji su vise, drugih koji su manje, ali bitno je da je dobro zezanje, narocito na turnejama :)

Tu sam vec petu godinu, veruj mi da znam o cemu pricam :)

Mozda ti treba malo vremena da odes na inostranu turneju (zavisi od situacije i broja pevaca, dolazaka..), dok se na domace i regionalne uglavnom ide u vecem broju, ali super stvar su ti veliki koncerti... bilo neke popularne, bilo klasicne muzike, evo ja sam pevala i na Ribljoj Corbi u Areni 2007 (bez obzira koju muziku slusas, ali pevati pred 20000 ljudi Pogledaj dom svoj andjele.... neverovatno! :) ) i na Morikoneovom koncertu (da mi je neko pre toga rekao da cu videti deka Morikonea na pola metra od mene, a kamoli pevati njegovu muziku dok mi on diriguje..!? ::ranting:: :XD: ), koncert sa Davidom D'or-om je takodje bio neverovatan, covek je kontratenor i potpuno je neverovatno koje visine izvlaci, a tada nam je dirigovao tadasnji dirigent njujorske filharmonije.... pa velika dela klasicne muzike... 9. simfonija - Betoven, Rekvijem - Berlioz, Krunidbena misa - Mocart, Opelo - Hristic, pa sve do savremenih domacih i stranih kompozitora...

malo li je?

A kad dodju turneje? e to je tek bombona, evo bas u septembru smo bili na jednoj takmicarskoj u Ceskoj i u svim kategorijama u kojima smo se takmicili, osvojili smo prve nagrade... mnogo je dobar osecaj, a tek slavlje posle... :)

http://www.youtube.com/user/TheChoirObilic 8)

a bilo je ljudi koji su mi rekli pre nego sto sam otisla na audiciju... sta ces tamo? tamo ce da te muce i deru kozu na probi... :)

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: DA LI NEKO ZNA NEKI DOBAR HOR U BEOGRADU

Post by Blesava mala » 24 Apr 2011, 21:51

A kako izgledaju audicije? Sta treba da otpevas? Ja bih se uclanila u neki hor, ali mi je malo frka, nisam pevala sto godina, pogotovo pred ljudima, pa ono...trema... :oops:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest