Have mercy for the new girl:)))

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Have mercy for the new girl:)))

Post by *Missy Dreamer* » 20 Nov 2007, 01:04

Prvo, sve pohvale za forum od mene, stvarno je fantastican:)

Pa, da se predstavim: Ja sam Tanja i definitivno sam zaljubljena u umetnost, ali od skroz malih nogu tu definitivno podobar korak ispred svega vodi muzika, konkretno, solo pevanje :D E, sad, s obzirom da sam poprilicno mlada - nepunih 15god, mislim da imam veliku sansu da napredujem. Ono sto me zanima je, da li mogu da idem na casove pevanja ili u srednju muzicku bez obzira na to sto nemam nizu?... To me jako interesuje, jer stvarno imam sluha, takmicila sam se na raznim takmicenjima i solidno sam prolazila, iako me je cesto ubijala trema zbog nedostatka vezbe sa nekim ko "zna posao" :) i ogromna mi je zelja da sto pre pocnem da "nadogradjujem" svoj glas :D :D :D

Drago mi je sto sam vas pronasla i sigurna sam da cete mi jako pomoci :lol:
Pozz svima a posebno Tenebri (jer imam utisak da je vec poznajem zbog njenih silnih postova koje sam citala :wink: ) i hvala unapred*

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Post by vbraca » 20 Nov 2007, 15:45

Pa mozes da ides odmah u srednju,ali ti moras da znas sve iz nize muzicke.
Ja mislim da Kosta Manojlovic u Zemunu prima do 17 godina za solo pevanje(mislim za nizu).
Nadam se da sam pomogao

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 20 Nov 2007, 16:44

Dobrodosla na forum ! :lol:

Sve ce ovo Tenebra lepo da ti napise a do tada malo se strpi :lol: :lol:

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Post by *Missy Dreamer* » 20 Nov 2007, 17:09

Thanx ljudi, prihvatam ama bas sve sugestije i savete :wink: :wink: :wink:

Pozz*

User avatar
Kude™
Posts: 36
Joined: 19 Nov 2007, 18:19
Location: Tuzla/BiH

Post by Kude™ » 20 Nov 2007, 18:16

sta bi da ti je 21 ko i meni...svi vozovi haman prosli :( .....

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Post by *Missy Dreamer* » 20 Nov 2007, 18:20

Kude™ wrote:sta bi da ti je 21 ko i meni...svi vozovi haman prosli :( .....
Hej, trust me - nikad nije kasno, samo ako zelis nesto dovoljno jako :lol: :wink:

Pozz od mene :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 20 Nov 2007, 18:25

Hey :) dobro nam dosla!!!! :)

Odmah cu ti reci da si u najboljim godinama da upises muzicku skolu za solopevanje! Ne znam da li ispod 14 i primaju ljude na taj smer :)

Posto si mlada i imas mnogo vece sanse da budes uspesna u pevanju, savetujem ti da odmah krenes u muzicku skolu. Program muzicke za solopevanje se sastoji iz nize i i srednje skole. Bez obzira da li si zavrsila nizu muzicku ili ne, moras pohadjati dve godine nize za solopevanje, jer se tu uci kako da koristis svoj instrument :)
Kasnije ako zelis ides na prijemni za srednju muzicku i nastavljas skolovanje :)

Moj savet ti je da obidjes muzicke skole u Beogradu koje imaju taj smer, raspitas se malo o prijemnom (mada sam prijemne vec opisivala, a i dve devojke odavde su ove godine upisale muzicke skole, sto takodje mozes naci na forumu :) viewtopic.php?t=910&postdays=0&postorder=asc&start=0 )

Prijemni je uglavnom na prolece (April) ali to sve zavisi od dogovora izmedju profesora, pa zato valja obici skole :)

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Post by *Missy Dreamer* » 21 Nov 2007, 11:34

Tenebra wrote:Hey :) dobro nam dosla!!!! :)

Odmah cu ti reci da si u najboljim godinama da upises muzicku skolu za solopevanje! Ne znam da li ispod 14 i primaju ljude na taj smer :)

Posto si mlada i imas mnogo vece sanse da budes uspesna u pevanju, savetujem ti da odmah krenes u muzicku skolu. Program muzicke za solopevanje se sastoji iz nize i i srednje skole. Bez obzira da li si zavrsila nizu muzicku ili ne, moras pohadjati dve godine nize za solopevanje, jer se tu uci kako da koristis svoj instrument :)
Kasnije ako zelis ides na prijemni za srednju muzicku i nastavljas skolovanje :)

Moj savet ti je da obidjes muzicke skole u Beogradu koje imaju taj smer, raspitas se malo o prijemnom (mada sam prijemne vec opisivala, a i dve devojke odavde su ove godine upisale muzicke skole, sto takodje mozes naci na forumu :) viewtopic.php?t=910&postdays=0&postorder=asc&start=0 )

Prijemni je uglavnom na prolece (April) ali to sve zavisi od dogovora izmedju profesora, pa zato valja obici skole :)
Hvala na dobrodoslici i na savetima, mnogo znace od nekog ko je skolovan i upucen :lol: :lol: :lol:

Jedino me jos za sada zanima, posto bih uporedo sa tom nizom upisala i filolosku, da li je mozda bolje (zbog vremena) da idem na casove kod nekog profe , i da li bih sa pevanjem morala da sviram i neki instrument?

Jos jednom thanx i pozz* :wink: :wink: :wink:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 21 Nov 2007, 12:05

Niza muzicka zaista ne oduzima puno vremena!
Gradivo nije tesko, i nema puno casova!

Predmeti su: Pevanje, uporedni klavir (sto znaci da moras da sviras jos jedan instrument - kao kod svih ostalih smerova i instrumenata), solfedjo i teorija muzike :)
U srednjoj skoli imas vise predmeta, ali ni to nije neizvodljivo - cak, sta vise, dosta ljudi koje ja znam su zavrsili i jedno i drugo (gimnaziju) u isto vreme :)

ako imas priliku da upises sada muzicku, bolje upisi :)
ok su i casovi kod profe, ali ti kod ozbiljnog pevanja kao i kod drugih instrumenata treba malo vise muzicke teorije :)
mozes da uzmes neki cas cisto da bi se pripremila za prijemni (a za to ti savetujem da odes kod nekog profesora iz muzicke skole koju hoces da upises, i da trazis casove kao pripremu za solo pevanje) :)

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Post by *Missy Dreamer* » 21 Nov 2007, 19:38

Tenebra wrote:Niza muzicka zaista ne oduzima puno vremena!
Gradivo nije tesko, i nema puno casova!

Predmeti su: Pevanje, uporedni klavir (sto znaci da moras da sviras jos jedan instrument - kao kod svih ostalih smerova i instrumenata), solfedjo i teorija muzike :)
U srednjoj skoli imas vise predmeta, ali ni to nije neizvodljivo - cak, sta vise, dosta ljudi koje ja znam su zavrsili i jedno i drugo (gimnaziju) u isto vreme :)

ako imas priliku da upises sada muzicku, bolje upisi :)
ok su i casovi kod profe, ali ti kod ozbiljnog pevanja kao i kod drugih instrumenata treba malo vise muzicke teorije :)
mozes da uzmes neki cas cisto da bi se pripremila za prijemni (a za to ti savetujem da odes kod nekog profesora iz muzicke skole koju hoces da upises, i da trazis casove kao pripremu za solo pevanje) :)
Znaci, pored pevanja imam i klavir? :lol: Predpostavljam da na prijemnom nema sviranja, vec samo ispitivanje ritma i sluha :D

Mozes li malo da mi pojasnis pojam harmonski sluh, i deo prijemnog gde ti odsviraju akord, pa ti treba da otpevas ton? :lol: Pitam te da bih bila 100% sigurna da znam na sta mislis, he, he :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 23 Nov 2007, 13:52

da da, imas klavir, na prijemnom ti se ispituju sluh i ritam :)

Harmoniski sluh ti je sposobnost da otpevas bilo koji ton nekog akorda, ili kombinacije vise akorada tj. da ga cujes i zatim otpevas/odsviras. Uvek je najlakse otpevati najnizi i najvisi..to moze vecina ljudi. Sredina je ono sto zanima ozbiljne muzicare ;)

Na solopevanju imas "ispini zadatak" da iz odsviranog akorda otpevas bilo koji ton (da vide da li uopste imas sluha) a najbolje je ce biti ako uspes da otpevas neki od tonova u sredini, jer ces pokazati da nisi samo jos jedna od obicnih ljudi sa prosecnim sluhom :)

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Post by *Missy Dreamer* » 23 Nov 2007, 19:24

Hvala Tenebra, divna si :lol: :wink: :lol:

Pozz*

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 24 Nov 2007, 10:26

nema na cemu ^^

Dark Hunter
Posts: 6
Joined: 06 Nov 2007, 00:51
Location: Pancevo-beograd
Contact:

Post by Dark Hunter » 30 Nov 2007, 16:54

e ovako posto ja idem na solo pevanje da kazem neko svoje misljenje....
ti si dosta mlada.... ne primaju se ucenici ispod 15-16 godina na solo pevanje...
u sustini ti treba da odes u neku muzicku skolu i da se raspitas o profesorima, posle dodjes kod profesora za koga zelis da te cuje i onda te on cuje i kaze ti svoje misljenje...
na prijemnom te raspevavaju da vide dokle ides gore i dole i onda ti otpevas tu pesmicu koju si spremila....
nije ni bauk niti je ista strasno.... jedino ne znam koju ces skolu da upises :)

u srednjoj imas (pored ovih predmeta iz nize): instrumente, kamernu, hor, italijanski i citanje sa lista.
srecno....

User avatar
Kude™
Posts: 36
Joined: 19 Nov 2007, 18:19
Location: Tuzla/BiH

Post by Kude™ » 01 Dec 2007, 14:06

*Missy Dreamer* wrote:
Kude™ wrote:sta bi da ti je 21 ko i meni...svi vozovi haman prosli :( .....
Hej, trust me - nikad nije kasno, samo ako zelis nesto dovoljno jako :lol: :wink:

Pozz od mene :D
hvala na ulivu samopouzdanja :D...odzdravljam

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest