Da li se sa 25 godina može upisati redovno solo pevanje?

Post Reply
Marko85
Posts: 18
Joined: 11 Mar 2011, 15:41

Da li se sa 25 godina može upisati redovno solo pevanje?

Post by Marko85 » 11 Mar 2011, 16:27

Pozdrav svima, ja sam novi član ovog foruma :)

Hteo bih da vas pitam ovo...

Da li neko od vas zna (ili ako neka dobra duša hoće da se raspita) ima li u Srbiji neka muzička škola (niža ili srednja) u koju se neko ko ima 25 - 26 godina (26 punim u julu) može upisati redovno?

Volim klasičnu muziku i imam jako veliku želju da upišem muzičku školu.

Kao dete roditelji nisu ni pokušavali da me upišu u neku nižu muzičku, a relativno skoro sam saznao da se niža muzička za solo pevanje upisuje sa 18 i više godina, ali kad sam bio da pitam u muzičkoj školi u Nišu (iz Niša sam), tad su mi valjda rekli da primaju do 21.

Išao bih da živim i u neki drugi grad samo da završim muzičku školu.

Najviše bi mi odgovaralo ako bih mogao prvu u nižu muzičku, pa sledeće godine (ako može za godinu dana da se završe dve godine) u srednju redovno, ali ako u nekoj srednjoj primaju do 25 - 26 godina redovno, onda bih možda mogao privatno da se spremam, pa da probam da upišem. Ako sa 25 - 26 godina može samo vanredno u srednju muzičku, onda bar ako može niža muzička da se upiše redovno sa 25 - 26, pošto bi tako lakše bilo kasnije upisati i završiti srednju muzičku vanredno.

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Da li se sa 25 godina može upisati redovno solo pevanje?

Post by Rara avis » 11 Mar 2011, 20:34

Na žalost, kasno ti je da upišeš bilo šta redovno.

Što se tiče vanrednog školovanja, ne znam koliko si se raspitivao ali u nižoj muzičkoj imaš solo pevanje, solfeđo i uporedni klavir. Znači, ako upišeš vanredno morao bi da ideš privatno i na časove pevanja i na solfeđo i na klavir a u samoj školi bi samo platio upis i kasnije izlazak na ispite. A srednja ima još više predmeta...veliko finansijsko opterećenje. Ako ti to nije problem, za početak nađi profesora pevanja pa vidi kako ti ide. Pevanje se uči godinama a koliko brzo će neko napredovati je individualno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest