Rock pjevanje

Post Reply
ToTaL'
Posts: 12
Joined: 21 Nov 2007, 10:53

Rock pjevanje

Post by ToTaL' » 23 Nov 2007, 10:20

U pjesmi Nedostaje mi nasha ljubav mila...koja se moze poslusati na http://www.totalband.net mislim da se moze reci da je moj glas bariton--bass.I da,dobijem dosta komplimenata za boju glasa.Kada pjevam neshto vishe,mogu da se nosim sa intonacijom,ali samom meni niti boja glasa,niti emotivna interpretacija pjesme nije mi neshto za primijetiti.Razlog za ovaj topic i zapravo pitanje koje ce doci iz ovoga je pjevanje uzivo,u prostorima gdje se osjecam komotno i mogu da pustim glas..ili ako neko hoce derem se.Ne ja,vec drugi cesto bi prisli i kazu..glas ti je kao u Tife..ili Joe Cockera.E,taj moment je bitan..Ja zapravo distorziram..promuknem...i znam da je to ne pravilno..ali to zvuci toliko dobro da ja to ne bi mijenjao ni za sto...Sinoc sam pjevao uzivo sa bandom pjesmu A shta da radim od Azre...Distorzirao sam od prvog slova..ali je zvucalo haos..haos..Pedeset puta ljepshe nego sto je to na audiu..ili videu sa nashe stranice jer tamo sam pjevao na slusalice i cuvao se da komsija ne zalupa "otamo". Pitanje je dakle: Da li postoji nacin ili tehnika ili vjezbe da se "usavrsi" ta disciplina i da se pjeva kao recimo Joe Cocker..a da se glas ne unisti ili je to urodjeno. Ja dakle najbolje zvucim upravo tada..provjereno..jedino promuknem poslije toga--znaci da ostecujem sebe..Kako da zadrzim da mogu da distorziram...a da se ne unistim..Hvala..

ToTaL'
Posts: 12
Joined: 21 Nov 2007, 10:53

Post by ToTaL' » 08 Dec 2007, 20:40

Iko ishta?

User avatar
Kemfree
MF veteran
Posts: 62
Joined: 10 Jul 2007, 17:11
Location: Beograd

Post by Kemfree » 08 Dec 2007, 22:09

Nema bas mnogo vokalnih strucnjaka ovde, ali sacekaj jos malo, sigurno ce ti neko pomoci.

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Rock pjevanje

Post by Tenebra » 14 Jan 2008, 19:52

Do sada sam pokusala da nadjem nesto vise o takozvanom "rok pevanju" i nasla sam gomilu skola na netu ali za sve mora da se plati, naravno :/ Istovremeno sam se nadala da ce naici neko ko se bas bavi tim pevanjem, pa da i tebi i ostalima prosvetli malo citavu tu pricu.

Ono sto sam saznala i "naucila" jeste da svi ti rok pevaci koriste istu skolu disanja i vezbanja tehnike disanja kao pevaci klasicne (operske) muzike. Razlika je onda verovatno u polozaju gornjeg nepca i citavog tog aparata u grlu za vreme pevanja.

Ono sto mogu sada da ti kazem jeste da nastavis sa vezbanjem i usavrsavanjem tehnike disanja, "pustanja" glasa (opustanje grla) kao i prosirivanjem opsega.
Vezbe mozes naci ovde, a i sam znas za dosta dobrih linkova i skola preko neta!
Ako si promukao, preispitaj svoju tehniku disanja! Mozda ti aparat u grlu "dobro stoji" ali nemas podrsku stomaka.

Jos nesto na kraju - po pesmi koju sam cula na vasoj stranici (totalband.net) ne bih bas rekla da si bas, cak mozda ni bariton ali za ovo moram malo vise pesama da poslusam.

ako ti saznas nesto vise o tehnici rok pevanja, molim te napisi koju rec. I meni bi koristilo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest