Mutiranje... valjda

Post Reply
User avatar
Caius
Posts: 11
Joined: 11 Jan 2010, 23:22

Mutiranje... valjda

Post by Caius » 30 May 2011, 00:19

Treba mala pomoć. Totalno sam se ubedario. Još januara mi je drug rekao da mutiram (završio muzičku) i da mi je raspon ispresecan. Mogu da pevam jednu oktavu i tri tona normalno, pa onda imam falset do visokog C (ono što pevaju soprani u horu), samo ne znam da li je to falset. Neki kažu da je falset tih, a neki na netu pričaju za head voice. U mom slučaju tim glasom mogu da pevam baš baš glasno i onom crkvenom bojom. Pevam u školskom horu, mada nema nikog kompetentnog da me "proceni" (Prof. muzičkog kaže da sam čudan, takvo je njeno "stručno" mišljenje). Značilo bi mi da neko može da mi potvrdi da li mutiram ili ne na osnovu simptoma : imate raspon naveden iznad, dešava mi se da mi glas naglo odskoči u izuzetno visok dok govorim, ali opet se ne primećuje neka razlika između "starog" i "novog" glasa (nema onog primetnog kao što se kod nekih naglo promeni), ili je samo ja ne primećujem pošto sebe slušam ceo dan. Otkud znam. Evo uploadovao sam snimak, loš mi je mikrofon (čitaj: 300 din.), ali valjda možete i po boji da nešto zaključite (koja je bebeća), pojma nemam. Ako je mutiranje, koliko to dugo traje, jer je već poprilično drugo? Ah da, imam 17 godina, a piše da u proseku izmutiraju u 11-15 godina.

http://www.sendspace.com/file/kjlvfn

Unapred hvala onima koji odgovore, mnogo mi znači. ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest