Totalni pocetnik

Post Reply
Fishdicks
Posts: 21
Joined: 26 Jan 2011, 21:42

Totalni pocetnik

Post by Fishdicks » 03 Jun 2011, 23:47

Evo poceh i da se zanimam za pevanje, znaci, totalan sam pocetnik, sta sve trebam znati, umeti, itd, sve mi recite ovde, ako vam nije mrsko... Zeleo bih pevati rock/metal zanr, tako da vi vidite, pozdrav :cao:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Totalni pocetnik

Post by doyle777 » 04 Jun 2011, 02:39

Mislim da ce ti cela ova tema za pocetak biti dovoljna: viewtopic.php?f=47&t=224 :wink:

Nikola Guitar
Posts: 2
Joined: 22 Aug 2011, 19:07

Re: Totalni pocetnik

Post by Nikola Guitar » 22 Aug 2011, 19:14

Zdravo , imam 17 godina iz Novog Sada sam i mene zanima , kako pronaci svoj stil pevanja , ne volim da kopiram , ja bih voleo da znam kako da otpevam na svoj nacin...ali nzm..mozete li mi reci kako ? citao sam sve po forumu , i za glasnice i sve je super...pozdrav :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Totalni pocetnik

Post by doyle777 » 23 Aug 2011, 00:14

Moraces u pocetku da pocnes sa kopiranjem drugih pevaca, vremenom ces otkriti koji ti stil pevanja najvise odgovara... Na to najcesce uticu tvoji pevacki idoli, i ako ih imas vise najcesce bude neki mix svih njih u jednom.
Tako je barem kod mene bio slucaj, a mozda i ja mnogo serem. :mrgreen: :ziveli:

Lt Vulic
Posts: 4
Joined: 15 Jan 2011, 19:28

Re: Totalni pocetnik

Post by Lt Vulic » 24 Aug 2011, 13:33

Za Nikolu. Nemoj ni za pocetak da kopiras. Jacaj svoj glas vezbama. Odredi visinu, i nastoj lagano da prosirujes raspon. Pevaj svojim glasom i tudje pesme onakvim kakav jeste. Ako vec sviras podesavaj svaku pesmu koju skidas da sviras iz tonaliteta koji najprirodnije lezi tvom glasu. Ne znam sta slusas, ali dacu ti primer: ako sviras dylana, rundeka, nick cavea ne kopiraj njihove karakteristicne nacine pevanja, nego pevaj cisto ili odredi kako bi ti to pevao. Vremenom ce sam krenuti da se izgradjuje tvoj stil. A ako oces da vidis raznovrsnost u pevanju slusaj http://www.youtube.com/watch?v=u-qNBxXjbI4, http://www.youtube.com/watch?v=iuFHsIBMcsg (samo pazi na Tom Waits-a, on je zajeban za grlo, ubija cistinu). opet ne znam sta zelis da postignes.

Nikola Guitar
Posts: 2
Joined: 22 Aug 2011, 19:07

Re: Totalni pocetnik

Post by Nikola Guitar » 25 Aug 2011, 21:47

hvala, postoje li neke vezbe za pronalazenje svoje boje glasa , jer ja imam osecaj za muziku samo kad pevam , nije bas za pohvaluu a to me ubija...u meni ima puno muzike da koja treba izacui napolje a kad izadje ne deluuje lepo .... :( :?

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Totalni pocetnik

Post by Djole_BB » 01 Sep 2011, 01:48

vezba i eksperimentisanje, pokusavanje raznoraznih stvari.. gledaj da sto manje kopiras, sto vise budes pevao to
ces vise uvidjati nekih unikatnih momenata.. nema vezbi za pronalazenje svoje boje, sve je na tebi.. ako mozes uzmi nekog profesora pevanja, ali ti je mja preporuka
da to bude neki klasicni pevac (iz muzicke skole npr.), a tek kasnije ako hoces neki konkretniji segment da podignes nadjes nekoga ko je master u tome.. ali sve ti je u vezbi, imas vezbe na youtubu pa izvoli.. :D

Stefan_91_
Posts: 13
Joined: 26 Feb 2008, 22:15

Re: Totalni pocetnik

Post by Stefan_91_ » 19 Nov 2011, 06:50

Svoju boju glasa ne pronalazis, cujes je u govornom i ispevnom tonu.
Svi smo mi u svojim pocecima nekoga kopirali, pa posle izgradili sopstveni stil sa 'ukradenim' komponentama. Daj sebi slobodu, i ukradi sta ti se svidja, autorska prava ne vaze i za vokale. :P Ali, pre nego sto budes gradio stil, posveti se prvenstveno vezbanju pravilne tehnike disanja, stava i opustenosti. Tu je osnova, kada tog konja ukrotis, jasi ga kako ti je volja :) Citaj one prastare teme o disanju, i pitaj ovde ako ti nesto nije jasno. ;)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Totalni pocetnik

Post by doyle777 » 19 Nov 2011, 06:59

Lt Vulic wrote:Za Nikolu. Nemoj ni za pocetak da kopiras
Ovaj komentar ne videh, pa ne prokomentarisah... Ne ide to tako! :grummel_2:
Stefan_91_ wrote:Svi smo mi u svojim pocecima nekoga kopirali, pa posle izgradili sopstveni stil sa 'ukradenim' komponentama. Daj sebi slobodu, i ukradi sta ti se svidja, autorska prava ne vaze i za vokale. :P Ali, pre nego sto budes gradio stil, posveti se prvenstveno vezbanju pravilne tehnike disanja, stava i opustenosti. Tu je osnova, kada tog konja ukrotis, jasi ga kako ti je volja :)
:1: To ide tako. :ziveli:

Naravučenije, svaki muzičar, bilo basista, gitarista, bubnjar ili pevač je u početku kopirao nekoga, dok nije našao sopstveni stil.
Baš je kratko naravučenije. :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest