Sinusi i pevanje

Post Reply
barselona1991
Posts: 2
Joined: 26 Mar 2011, 21:29

Sinusi i pevanje

Post by barselona1991 » 08 Jun 2011, 00:34

Cao,nov sam na forumu,procitao sam dosta tekstova i mogu da vas pohvalim da imate dosta poucnih saveta u vezi pevanja...
Imam 20 godina i poceo sam da se interesujem za pevanje kada sam imao 16 godina i od tada pevam kuci,onako za svoju dusu,ali tek kada sam ovde procitao nesto u vezi pravilnog disanja zapitao sam se da li ja pevam pravilno.
Imam sluha za muziku jer sam kao mladji isao malo u muzicku skolu...sticajem okolnosti prestao sam pa sam se kasnije ponovo zainteresovao za to.
Problem je sto priikom pevanja "gubim" glas,kao da pocinjem da se gusim,ponestaje mi vazduha i cesto ne mogu da odrzavam glas na istom nivou(ne znam kako se to strucno zove)pa pevam pesmu cas nizi ton cas visi ton.Interesuje me da li to mogu nekako da popravim i ne znam da li je u pitanju samo moje pogresno disanje s obzirom da imam sinus na jednoj nozdrvi pa mozda i to utice jer ne mogu da povucem dovoljno vazduha zbog toga...
Zanima me da li sinusi mogu da uticu na kvalitet pevanja i da li bi bilo bolje da to operisem pa da onda pocnem da se ozbiljno bavim pevanjem i tehikom pevanja?
PS.IZVINITE STO SAM PREVISE PISAO ALI HTEO SAM DA DETALJNO IZNESEM SVOJ PROBLEM I NADAM SE DA CE NEKO MOCI DA MI DA NEKI PAMETAN SAVET I ODGOVOR.

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Sinusi i pevanje

Post by Jack Nape » 08 Jun 2011, 01:15

Imas SINUS na nozdrvi?!
Ili si ti lose objasnio ili si prvi feneomen ove vrste u medicinskoj istoriji.

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Sinusi i pevanje

Post by dogfighter13 » 08 Jun 2011, 08:25

Jack Nape wrote:Imas SINUS na nozdrvi?!
Ili si ti lose objasnio ili si prvi feneomen ove vrste u medicinskoj istoriji.
:XD:

barselona1991
Posts: 2
Joined: 26 Mar 2011, 21:29

Re: Sinusi i pevanje

Post by barselona1991 » 08 Jun 2011, 09:31

Jack Nape wrote:Imas SINUS na nozdrvi?!
Ili si ti lose objasnio ili si prvi feneomen ove vrste u medicinskoj istoriji.
Haha,prvi fenomen...dobra sala...ne ljutim se kada se neko sali na moj racun.
U pitanju je greska,tj. lose sam objasnio,mislio sam na to da samo sa jedne strane imam sinus...barem su mi tako rekli doktori,znaci ne mogu lepo das disem na desnoj nozdrvi.

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Sinusi i pevanje

Post by Jack Nape » 08 Jun 2011, 10:49

Ukratko, doktor nisam, ali sinuse svakako imas na obe strane i nisu nikakav poremecaj vec sastavni deo svakoga od nas (kucaj na vikipediji).
Sto se pevanja tice, tesko je reci da li ti tako nesto smeta, ti to najbolje znas. Ako mozes da stignes do daha kada se bavis fizickom aktivnoscu, onda svakako mozes i da pevas (mislim jbg pretpostavljam, valjda znas da li mozes normalno da udahnes). To da ti bezi ton je uglavnom normalna pojava, i rezultat toga sto jos ne umes da kontrolises svoj glas. Vezabaj, i ne ocekuj nista preko noci.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Sinusi i pevanje

Post by andrej] » 08 Jun 2011, 14:00

evo meni je cale doktor, majka farmaceut, a majka i ja (ja narocito) imamo problema sa sinusima od zime 1999. godine, pa ti mogu reci par stvari o tome.

sinuse svi imaju, u pitanju su supljine u lobanji povezane sa nosem. majka i ja smo imali strasnu akutnu upalu sinusa negde te zime. posle smo par godina imali hronicnu upalu. na kraju smo to izlecili, majka je nastavila da ima problema sa sinusima kad se prehladi. ja sam mnogo gore prosao, meni je skroz sjebana i zadebljala sluznica u oba, a u jednom imam i cistu. letos su mi opalili i skener i magnet i lik iz hrvatske (strucnjak za to) me je pregledao, pa zakljucio da mi ne mogu pomoci, jer su operacije na sinusima jako rizicne, a uspeh nije garantovan. ko te jebe, ako te boli vugla, pij lekove protiv bolova varijanta. posledice: NIKAD mi nisu prohodne obe nozdrve (konstantno zacepljen nos 11 godina), jako smanjen protok vazduha, disem pola na nos, pola na usta. kad se razbolim - pakao, zadnjih nekoliko godina sam bio vise pod uticajem lekova protiv bolova nego sto nisam (ne opijata, kao haus :), nego analgin/brufen, u velikim kolicinama; tolerancija je kurva).

ono sto ti mogu reci je da menja BOJU glasa (sjebava je i dodaje nazalni karakter), a opasno otezava pravilno disanje. oba faktora su mene sprecili da pevam, iako sluha - imam. tako da, najverovatnije - pozdravi se sa pevanjem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest