Privatni casovi pevanja

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Privatni casovi pevanja

Post by Blesava mala » 04 Oct 2011, 21:41

Ćaos! Imam par pitanjca, nadam se da ce mi neko odgovoriti :)
Interesuje me da li možete da mi preporučite nekoga ko drži privatne casove pevanja, i ako biste mogli da mi okvirno kazete koliko se prosecno placa jedan cas, kao i to koliko casova mesecno imate, ukoliko neko od vas ide na p.časove...
Nisam baaaaš dugo pevala, već nekoliko godina, više ne mogu da odredim koja visina glasa mi odgovara, pri tom jako lose disem, a sto je najgore - imam neverovatno veliku tremu, verovatno vecim delom zbog toga sto se plasim da sada zvucim ocajno...volim da pevam, htela bih i da se uclanim u neki hor, ali mislim da bih sada imala ogromnu tremu i na najobicnijoj audiciji...zato bih volela da neko vreme idem na privatne casove, kako bih se oslobodila treme (valjda bi mi tako uspelo) i kako bih malo stekla sigurnost u pevanju...samo ne znam odakle da počnem...
Heelp! :) :oops: :(

komlen_s
Posts: 24
Joined: 14 Nov 2010, 19:12

Re: Privatni casovi pevanja

Post by komlen_s » 04 Oct 2011, 22:02

http://www.youtube.com/watch?v=Q5CWsFaVnWM

imas desetak njegovih klipova na youtubu, dovoljno za pocetak ;)

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Blesava mala » 20 Oct 2011, 21:47

Sreten zna i da peva, divno! :bravo: :)

Stefan_91_
Posts: 13
Joined: 26 Feb 2008, 22:15

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Stefan_91_ » 19 Nov 2011, 06:17

Blesava mala wrote:Ćaos! Imam par pitanjca, nadam se da ce mi neko odgovoriti :)
Interesuje me da li možete da mi preporučite nekoga ko drži privatne casove pevanja, i ako biste mogli da mi okvirno kazete koliko se prosecno placa jedan cas, kao i to koliko casova mesecno imate, ukoliko neko od vas ide na p.časove...
Nisam baaaaš dugo pevala, već nekoliko godina, više ne mogu da odredim koja visina glasa mi odgovara, pri tom jako lose disem, a sto je najgore - imam neverovatno veliku tremu, verovatno vecim delom zbog toga sto se plasim da sada zvucim ocajno...volim da pevam, htela bih i da se uclanim u neki hor, ali mislim da bih sada imala ogromnu tremu i na najobicnijoj audiciji...zato bih volela da neko vreme idem na privatne casove, kako bih se oslobodila treme (valjda bi mi tako uspelo) i kako bih malo stekla sigurnost u pevanju...samo ne znam odakle da počnem...
Heelp! :) :oops: :(
Nikada nisam bio za vezbu uz ove snimke na Youtube-u, dok ti prevedes sta on pokusava da ti objasni, izgubis volju za vezbanjem. :P
Privatni casovi su relativno skupi, barem bi bili za moj dzep da nisam redovan ucenik muzicke skole. Cas ti je, negde u proseku, 6, 7 evra. Ja sam u muzickoj na solo pevanju, imam 8 casova mesecno za skolarinu od 500 din, sto je puno jeftinija varijanta, ali i zahtevnija zbog ostalih predmeta. Moj predlog ti je, skupi nesto para, idi na 3, 4 casa da steknes podlogu za vezbanje, disanje, stav, itd, i posle intenzivno radi po postupku koji ti je preneo profesor/ica. Ali trazi profesora sa iskustvom, ne nekog prodavca magle.:) To je to, ukoliko te interesuje pevanje u nekoj opstoj varijanti, a opet, ako te interesuje klasicna muzika, tu je potrebno puno vise od 4 casa pevanja. :)

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Blesava mala » 20 Nov 2011, 22:17

Raspitivala sam se, kod baš baš dobrih profesora je čas i do 25e (npr.Nada Vuković-Đokić)...zato me i zanima koliko časova mesečno pohađaju ljudi koji idu kod privatnih profesora, jer sa ovakvom cenom moguće je samo jednom nedeljno (bar po mom mišljenju), a ne znam da li je to dovoljno... :? :wink:

Stefan_91_
Posts: 13
Joined: 26 Feb 2008, 22:15

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Stefan_91_ » 22 Nov 2011, 14:19

[quote="Blesava mala"]Raspitivala sam se, kod baš baš dobrih profesora je čas i do 25e (npr.Nada Vuković-Đokić)...zato me i zanima koliko časova mesečno pohađaju ljudi koji idu kod privatnih profesora, jer sa ovakvom cenom moguće je samo jednom nedeljno (bar po mom mišljenju), a ne znam da li je to dovoljno... :? :wink:[/]

Nada Vuković-Đokić, skola pevanja Zorana Popova, koji, navodno od najnetalentovanijeg vokaliste napravi Zeljka Joksimovica (koji je inace VRSTAN muzicar, nas najbolji), i tako dalje, sve su to po mom misljenju veoma, veoma precenjeni ljudi. Evo zasto... Na mom odseku u muzickoj skoli profesorica mi je magistar solo pevanja, briljantan vokal. Magistrirala je u Minhenu, tamo je radila sa evergrin velikanima klasicne muzike, imala je priliku i da se upozna sa radom legendarne Marije Kalas, verovatno najzapazenijog zenskog operskog vokala u svim fahovima, ikada. Sjajan je pedagog, teoreticar, i jako lako od malog glasa napravi glascinu. A, vidi cuda, privatne casove naplacuje 6, 7 evra.

Moj topli savet, jer saosecam sa tobom, i ja sam jednom davno bio ocajan za tim snovima koje gore napomenuti obecavaju, ali jednostavno, to ne ide tako. To su privatne skole, u kojima je mesecna skolarina 8000 dinara. 8000x12=96.000, 960 evra protraceno. Velike su to pare, stvarno velike. Niko ne moze da duplira tvoj talenat, talenat je urodjena lepota, i svi mi imamo ograniceni potencijal koji jednostavno ne moze bitno da se prevazidje.

Sve je to marketing, kao i onaj tip koji, mozes misliti, poducava tehniku pevanja kojom za par casova mozes da dosegnes do raspona od 5 oktava. To NE MOZE svako, poprilicno su retki ti ljudi, jednostavno, predispozicija je u pitanju.

I citam, Nikola Rokvic, Ivana Selakov, sve su to bivsi ucenici. I sta sad? Ja licno znam nekoliko ljudi, koji su anonimni javnosti, ali su vokalcine, ne moze ni jedan od nabrojanih da im parira. Nikola Rokvic, covek valjda ni tehniku disanja tamo nije savladao kako treba, grkljan mu se trese ko ves masina kad ispevava vibrato. Ne kazem, ima prirodno lep glas, ali to je predispozicija, i pravilna tehnika pevanja je primitivna osnova koja mora da se savlada, a to izgleda u pomenutoj skoli nije uspeo savladati. Reklamirani su jer su poznati, a kvantitet nije isto sto i kvalitet.

Ne treba potcenjivati profesore po ceni, raspitaj se malo, da cujes utiske ljudi oko tebe koji su imali priliku da se obrazuju kod vasih profesora tamo, bolje daj 5, nego 25 evra za jedan cas pevanja.

Ovo je bilo od srca punog empatije :D
Pozz

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Blesava mala » 22 Nov 2011, 14:33

Heheheh, od srca sam se nasmejala sad :)))
Meni Nada deluje stručno, bar po onome što čitam o njoj, ali jeste previše 25e...a je l' mogu ja nekako da dođem do te tvoje profesorke? :)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Tiki the Boyler » 23 Nov 2011, 17:06

Budući da moja supruga već nekoliko godina uspješno edukuje mlade pjevače (nije reklama jer se nalazimo u Banjaluci :) ) mogu ti reći nekoliko stvari:

Prvo, ukoliko zaista želiš da napreduješ na polju vokalne tehnike, rad sa živim instruktorom ti je apsolutno neophodan (što važi i za ostale instrumente). Najbolji način da uprskaš sve jeste da pokušavaš u startu nešto raditi sama uz raznorazne YT klipove i slično. Tek kada prođeš određeni program (a mjeseci rada su u pitanju) možeš samostalno raditi. Naravno i tada je poželjno povremeno se konsultovati sa nekim iskusnijim. Nema pogrešnijeg mišljenja od našeg mišljenja o nama samima :D

Drugo, izbor predavača je vrlo zeznuta stvar. Prva stvar o kojoj trebaš voditi računa je vrsta muzike koju želiš pjevati. Uz dužno poštovanje, jedan klasično obrazovani pjevač ne može držati časove modernog pjevanja. O tehnici disanja i teoriji i može pričati, ali i to do izvjesne mjere, jer neke stvari se jednostavno opasno razlikuju kada je u pitanju klasično i moderno pjevanje. Ovo opet pričam iz iskustva, jer je mojoj supruzi i pored završene muzičke akademije na odsjeku solo pjevanje (a kažu da to radi jako dobro) trebalo 6-7 godina rada sa muzičarima koji nisu klasičari, pjevanja zahtjevnog repertoara u domenu pop, soul, evergreen muzike i rada sa renomiranim pop pjevačima da uspješno izdiferencira ta dva stila pjevanja i da vlada i jednim i drugim.

I na kraju... cijena? Časovi nisu skupi sve dok ti za uloženi novac dobijaš dovoljno! Ništa tebi ne vrijedi čas od 5EUR ako ćeš samo traćiti svoje vrijeme i što je još gore naučiti neke stvari pogrešno. S druge strane... isto je tako glupo plaćati nečije "ime" ako odnos nije profesionalan, korektan i na bazi međusobnog poštovanja. E sad... gdje je istina? Obično na sredini. A kako ćeš doći do dobrog instruktora... teško je reći. Dobro se raspitaj i informiši. Neka ti ne bude teško da obaviš stotinu razgovora i posjeta, sve dok ne pronađeš ono što tebi odgovara, jer ne zaboravi... na tvom instrumentu ako nešto krene naopako - imamo veeeeliki problem. U svakom slučaju... želim ti puno sreće. Trebaće ti.

I da... obrati pažnju na ljude koji su već pohađali časove kod određenog predavača. Ko su, šta su, šta su postigli... i kako pjevaju pobogu :)
Ako je taj Rokvić referenca za tebe... onda je to OK ;)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Tiki the Boyler » 23 Nov 2011, 17:13

Da ne bude i moja priča bez osnova... evo ti kako to izgleda iz prve ruke...

http://youtu.be/6EZu1SpJbiQ


I evo ti recimo nastup njene učenice na Hrvatskom Super Talentu prošle sedmice...

http://youtu.be/ZIvnErwEq74


Nadam se da je od neke koristi... :)

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Privatni casovi pevanja

Post by djomla » 23 Nov 2011, 17:42

Reklame reklame :)
Ok mala peva ali ... sirovo.

Ali generalno si dobro objasnio neke stvari. Treba probati sve i definitivno izbegavati ove popularne face tipa kovac, selakov ... tu neces nista pametno nauciti.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Tiki the Boyler » 23 Nov 2011, 18:51

djomla wrote:Reklame reklame :)
Ok mala peva ali ... sirovo.

Ali generalno si dobro objasnio neke stvari. Treba probati sve i definitivno izbegavati ove popularne face tipa kovac, selakov ... tu neces nista pametno nauciti.
Rekoh da teško može biti reklama... jer dosad ne skontah bilo koga iz BL ovde. Naravno, ako moderatori misle da to jeste neka brišu. Nikakav problem.

A mala inače pjeva potpuno "nesirovo" - impostirano što je posljedica klasične škole pjevanja. Ovde se i radilo mnogo na toj sirovosti, prljavosti... Znači, ništa nije slučajno.
Ako pronađeš njen klip na YT gdje pjeva "Someone Like You" skontaćeš o čemu pričam...

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Privatni casovi pevanja

Post by djomla » 23 Nov 2011, 21:04

Zezam se za reklame ... a tu je zato i bio smajli na kraju .. :)

Vezano za ovu malu, da se vratimo, ja istu stvar cujem i na adele - ne kazem da ne peva dobro - nego nacin kako ona peva (nema veze sa orginalom) i na sve to boja njenog glasa - sasvim prosecan pevac.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Privatni casovi pevanja

Post by Tiki the Boyler » 23 Nov 2011, 21:58

Ma OK...

Ona je mlada i tek treba da oblikuje glas. Dugo je radila potpuno pogrešno i sad je čeka puno rada da se neke stvari poslože.

A u krajnjoj instanci... stvar je ukusa. Iako je daleko od vrhunskog pjevača, meni se sviđa kako radi neke stvari,tako da... kontam da ima šta ponuditi.
I još nešto... (bez ironije) ako ti je ona prosjek onda si srećan čovjek, jer ovde gdje ja živim jako rijetko srećem dobre pjevače (a sa mnogo njih radim),tj. prosjek je mnog nisko...

Ali da ne offtopičarimo više...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Privatni casovi pevanja

Post by dejankuki » 23 Nov 2011, 23:19

Tiki the Boyler wrote:ako moderatori misle da to jeste neka brišu
pisanje ispod avatara wrote:Tiki the Boyler
Urednik


:XD: :XD: :XD:








P.S. ja takodje ne mislim da je reklama, zato necu da pomeram/brisem... :ziveli: :bambi: :wink:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Privatni casovi pevanja

Post by djomla » 24 Nov 2011, 10:10

Tiki the Boyler wrote:Ma OK...

Ona je mlada i tek treba da oblikuje glas. Dugo je radila potpuno pogrešno i sad je čeka puno rada da se neke stvari poslože.

A u krajnjoj instanci... stvar je ukusa. Iako je daleko od vrhunskog pjevača, meni se sviđa kako radi neke stvari,tako da... kontam da ima šta ponuditi.
I još nešto... (bez ironije) ako ti je ona prosjek onda si srećan čovjek, jer ovde gdje ja živim jako rijetko srećem dobre pjevače (a sa mnogo njih radim),tj. prosjek je mnog nisko...

Ali da ne offtopičarimo više...
Retko sreces dobre pevace?? ALO okreni PINK. Zanemari pesme koje pevaju, vokali koji ubijaju. I kada uporedim sa njima i tim vokalnim sposobnostima, da, ta mala je sredina. Nije da pljujem, ona treba jos da radi i to se cuje, ako se radi pogresno kao sto kazes da je ona radila to toliko unisti pevaca da je to cudo ... ali da je ona tehnicki ok jeste i lepo peva.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest