Teh. Pevanja, Pomoć!

Post Reply
Wishmaster
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2011, 09:23

Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by Wishmaster » 24 Dec 2011, 10:02

Pozdrav ljudi!
Imam izvesnih nedoumica u vezi tehnike pevanja! Elem, procitao sam, primenio, i praktikovao razne predloge i primere tehnike pevanja, ali jednostavno nevredi kad neće!
Trudim se, i udisem vazduh kako je objasnjeno, i pokusavam, al samo imam osećaj da ću da se ugušim! Inače, posle pola sata pevanja - kolac! Grlo me zaboli i kao da promuknem! Imam forsirani vibrato pa mi se ceo stomak treska dok pevam, trileri ne funkcionisu na visokim tonovima! Nisam išao u muzičku školu i o pevanju znam malo, ali mnogo volim da pevam i to me ispunjava ( i aplauzi me ispunjavaju :D ), ali me bas nesto taj bol u grlu ne ispirise. Imam 19 godina.
P.S. Da li je moguće da mi još uvek mutira glas, jer ponekad mi se tako čini! I ako sam otvorio na pogrešnom mestu temu sorry, ne ide mi otvaranje tema od ruke ponekad - vrlo često :). pozz

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by Kole man » 24 Dec 2011, 11:16

Tesko da mozes sam da procenis da li pravilno pevas.
Ako te grlo boli to znaci da ne pevas iz dijafragme zar ne? :D
Ne bi trebao da ti mutira glas sa 19 godina.
A meni se cini da imas problema sa disanjem dok pevas.
I optimalno bi bilo da si poceo sa profesorom da pevas,ovako si stekao neke lose navike.

Iskreno ti preporucujem da nadjes sto pre nekog dobrog profesora i da sa njim poradis na tom problemu.

Pogledaj malo po forumu kacili su ljudi brojeve profesora i preporuke sa iste.
Srecno :D

Wishmaster
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2011, 09:23

Re: Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by Wishmaster » 24 Dec 2011, 12:28

Ok, možeš li mi dati neki savet kako da pevam iz dijafragme?

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by Kole man » 24 Dec 2011, 12:43

viewtopic.php?f=47&t=224
^ U ovoj temi je objasnjeno.Mozda ti sad deluje zastrasujuce ovaj tekst ali samo strpljivo i polako citaj nije toliko komplikovano :) .

Ali kao sto sam rekao jako je tesko da sam naucis pravilno disanje sam.Ako imas vremena i novca uzmi profesora isplatice ti se.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by doyle777 » 25 Dec 2011, 00:55

Malo sam razmislio, možda imaš nekih problema sa glasnim žicama, proveri to što pre, sad vladaju gadni virusi i bakterije, zaebano je to.

Wishmaster
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2011, 09:23

Re: Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by Wishmaster » 25 Dec 2011, 09:06

Kole man wrote:viewtopic.php?f=47&t=224
^ U ovoj temi je objasnjeno.Mozda ti sad deluje zastrasujuce ovaj tekst ali samo strpljivo i polako citaj nije toliko komplikovano :) .

Ali kao sto sam rekao jako je tesko da sam naucis pravilno disanje sam.Ako imas vremena i novca uzmi profesora isplatice ti se.
Ok ;)

Wishmaster
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2011, 09:23

Re: Teh. Pevanja, Pomoć!

Post by Wishmaster » 25 Dec 2011, 09:08

doyle777 wrote:Malo sam razmislio, možda imaš nekih problema sa glasnim žicama, proveri to što pre, sad vladaju gadni virusi i bakterije, zaebano je to.
Ok vazi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest