studijsko pevanje

Post Reply
drndamrnda
Posts: 2
Joined: 23 Dec 2007, 02:19

studijsko pevanje

Post by drndamrnda » 23 Dec 2007, 15:04

Za pocetak bih da vam pohvalim forum i odlicna i detaljna Tenebrina objasnjenja.

A evo mog problema : Posle duge pauze zatekla sam se u veoma dobro opremljenom studiju, i shvatila da sam potpuno "zakrzljala" ili da jednostavno do sada nisam imala prilike da se suocim sa nedostacima u svom glasu. Zavrsila sam srednju muzicku skolu i pevala u horu, upoznata sam sa osnovnim tehnikama pevanja i disanja, iako se pevanjem nikada ozbiljno nisam bavila (osim pratecih vokala raznim drugarima iz kraja) i u tom periodu nije bilo nikakvih problema (ili su ocekivanja bila drugacija). Nakon godina bavljenja drugim stvarima i "usputnog" pevusanja, shvatim da mi je problem da u studiju i na opremi na kojoj se cuje apsolutno SVE, proizvedem boju glasa koju zelim. Neprestano izlaze neki srednji, "muljavi" tonovi i nazali, koliko god se kezila i trudila. Da li je ovde samo problem u "izlasku iz forme" ili je postavka mog glasa od samog pocetka bila pogresna ?? :roll:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: studijsko pevanje

Post by Tenebra » 23 Dec 2007, 19:16

Hvala i dobrodosla!!! :)

Prvo sto cu reci, jeste da ljudi koji ulaze u studio da snimaju, ulaze maksimalno spremni!
Ako si ispala iz forme savetujem ti da pocnes ponovo sa vezbanjem i da tek onda kada budes zadovoljna sobom i kritika ljudi (izaberes par ljudi koji mogu da procene i da te savetuju) bude zadovoljavajuca udjes u studio. Ako si do sada pevala (kao sto moj tata kaze) "cile-mile" nemoj ocekivati da u studiju dobijes savrsen zvuk kakav si zamislila :)

A pored toga, u studiju ce ti glas (bar u pocetku) uvek zvucati drugacije, losije, praznije. Za pravo snimanje, opustenu atmosferu i dobar posao treba ti iskustvo. Soba u kojoj snimas je najgluvlja ikada - a ti si sigurno navikla da pevas u prostorijama koje su vise akusticne. Imas slusalice na glavi (sto ti kao nekome ko je prvi put u studiu jako smeta), cujes prazan zvuk. Sve je to normalno. Treba ti iskustvo a i vreme koje se dosta naplacuje, a puno ljudi nema para da provede po nekoliko meseci snimajuci vokale kao sto to rade "zvezde" danas. :) sve se uradi na brzaka, sto naravno utice na kvalitet ;)

Spremi se, pa onda na snimanje - to ti je moj savet..

drndamrnda
Posts: 2
Joined: 23 Dec 2007, 02:19

Re: studijsko pevanje

Post by drndamrnda » 23 Dec 2007, 19:47

Hvala na brzom odgovoru :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest