Pobegao iz muzicke, i sta dalje?

Post Reply
lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Pobegao iz muzicke, i sta dalje?

Post by lex_bioskop » 17 Jan 2012, 01:09

E. Ovako. Vidim da ima puno tema ovog tipa, ali isto tako vidim da je dosta njih staro, pa rek'o, daj da okacim svoju. Moja tuzna prica je sledecja: Pevao sam pod tusem i gajbi od svoje 16te. Prosle godine sam upisao solo-pevanje u Mokranjcu, uspesno zavrsio prvu godinu (uspesno po moje vokalne sposobnosti, ali neuspesno po moj nervni sistem), i na pocetku druge godine sam pobegao glavom bez obzira. Profesorka koja mi je predavala je bila neostvarena diva, koja se maksimalno posvecjivala i cedila talentovane ucenike, a po srednje talentovanim, ili onima koji nemaju vremena da dostignu "takmicarski nivo" (koji je bio njen glavni cilj) se izivljavala, vikala, dovodila do suza, itd. Svestan sam da je u vecjini drzavnih muzickih skola na mnogim odsecima tako (cast izuzetnim profesorima), ali pored toga sto volim da pevam, takodje studiram psihologiju, i apsolutno nemam opravdanje za takve prakse u obrazovnim ustanovama. Davim ovoliko cisto da ljudi koji pate za muzickom skolom budu svesni mogucjih nedostataka,a da oni koji moraju da prolaze isto znaju da nisu jedini.
Elem, moje pitanje: Sudecji po informacijama koje su date ovde, da bih platio privatne skole pevanja, morao bih da prodam bubreg. Doduse, vidim da ljudi dosta hvale horove, i privatne casove (za koje je pozeljno da ne moram da prodam neki od organa). Sta mislite da je bolje, i koji hor/ privatne casove bi preporucili? Moj glavni interes nije klasicno pevanje, mada ga jako volim i cenim, vecj pop-rock pevanje.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Pobegao iz muzicke, i sta dalje?

Post by parker » 18 Jan 2012, 02:41

sumnjam da ce te iko ovde ozbiljno shvatiti dok ne izbacis CJ iz upotrebe..
inace zanimljivo pisanije, samo se malo uozbilji :)

lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Re: Pobegao iz muzicke, i sta dalje?

Post by lex_bioskop » 18 Jan 2012, 12:10

Zao mi je ako je deluje neozbiljno, i ako mi se omakao CJ. Mislio sam da malo humora nije na odmet, ali salu na stranu, evo kratkog, jasnog i ozbiljnog pitanja: sta mi je bolje za dalji razvoj glasa i tehnike, da idem u neki hor ili da nadjem privatne (iole povoljne) casove nekog pop-rock pevanja?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pobegao iz muzicke, i sta dalje?

Post by Reverse » 20 Jan 2012, 03:34

Privatni casovi definitivno.
Hor nije mesto gde ces nauciti solo pevanje (ne u klasicnom smislu), iako se rade i tehnike disanja kao i tehnika pevanja, sve vreme ces pevati horske kompozicije,
gde ces morati da se prilagodjavas zvuku celog hora. Znaci ako si se opredelio za pop/rock pevanje jedino privatni casovi i to bas kod nekoga ko radi primarno pop/rock.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest