Skola pjevanja Zoran Popov

Post Reply
pero123
Posts: 9
Joined: 10 Feb 2011, 00:18

Skola pjevanja Zoran Popov

Post by pero123 » 20 Jan 2012, 17:16

Ako je ova tema vec bila ja se izvinjavam korisnicima, ali ja nisam mogao da je nadjem. Nakon posjete sajtu skole pjevanja Zoran Popov, i cuvsi njegove ucenike kako pjevaju (a pjevaju odlicno) i to razlicite muzicke stilove, privuklo mi je paznju. Ono sto je ja mislim trebalo da pise na sajtu, a to su uslovi i trajanje samog kursa ili skole kako god, kao i cijena sto je medju bitnijim stavkama, ja od vas trazim da napisete ako je neko slucajno cuo ili cak imao priliku da ide u ovu skolu da nam ispise: koliko kurs traje, kolika je cijena, da li mu je koliko pomoglo pohadjanje kursa kao i svoj licni utisak koji je stekao u skoli! hvala

User avatar
Nuno Bettencourt
Posts: 12
Joined: 30 Apr 2008, 19:33
Location: svuda po malo

Re: Skola pjevanja Zoran Popov

Post by Nuno Bettencourt » 31 Jan 2012, 03:05

Perooo...Ovako,ja i dalje pohadjam kurs kod prof Zorana Popova.Imas nivo od 20 casova(ukoliko nemas problem intonacije)ili u suprotnom 30 casova!Na prvi cas ukoliko se odlucis da krenes,ides da te on cuje i proceni da li ce da radi sa tobom,i taj cas je besplatan!O ceni ne mogu da govorim,imas njegov broj pozovi ga i sve ce ti biti jasno!Inace,na casu ste samo ti i on!!covek je zaista super,na tebi je da radis,i nema nekog vremenskog ogranicenja koliko kurs traje minimum je 2 meseca!!O mom napretku jos uvek ne mogu da sudim,ima ga ali koliki je cucu tek kada zavrsim kurs!pozz

slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

Re: Skola pjevanja Zoran Popov

Post by slomuzi » 05 Feb 2012, 23:29

Pozdrav, sto se tice skole pevanja,bio sam kod "doticnog" pre nepune 3 godine. I moj zakljucak je sledeci (ovo je samo moje misljenje) . 20 casova za koje vam neko obecava da se od vas da napravi pevaca. Ja bih zaobisao takve price. Ako si iole posvecen muzici i pevanju, za taj novac moci ces sebe da iskolujes pola muzicke skole, pa i vise, i na kraju opet ces znati da novac nisi bacio, a i neki "papircic" ces imati u rukama. Kada sam prvi put otisao kod njega da me cuje pevao sam pop-R'n'B pesmu, iz koje se nije moglo pretpostaviti da pohadjam solo pevanje. Kada sam mu na kraju pomenuo solo - pevanje, rekao mi je da to "nikako" ne bih trebao da radim iz razloga sto je prosto postavka glasa drugacija, bla bla, bla. Uvek sam razlikovao "klasicno" pevanje od ostalih zanrova,, razlika nije preterana sto se postavke glasa tice i rada dijafragme,. Da, jos, pokazace ti elemente koje treba da savladas za tih 20 casova, glisando, vibrato, trilere, rad dijagragme, dramski pristup itd. Moje misljenje da je to gubljenje novca , koji nije bas mali. Moj predlog ti je da na yt.-u malo pregledas, na koji nacin veliki ucitelji pevanja npr, Seth Rigs, Brett Meanning radi sa svojim ucenicima,( mozes njegovu skolu pronaci na netu, skinuti ako imas srece). Oni to ne rade za 20 casova. Pevanje se uci i vezba pararelno godinama. Ne zaleci se, nego slusaj sto vise muzike mozes, analiziraj sam fraze koje cujes, pokusaj da ih otpevas, i polako sve ono sto si cuo nesvesno ce samo sa se "usunja" u tvoje usi. Najednostavnije ti je (bar je tako u mom slucaju), ako vec trazis profesora pevanja, da cujes kako on peva (ne bih nikog da uvredim ali ono sto cujem na njegovom sajtu, je zaista smestno), iako je zaista sjajan instrumentalista i kompozitor - veoma ga postujem iz tog ugla, al kad poslusas njegove ucenike, i potrazis ih malo po yt- u, ja se ne bih zaletao. Ne daj se, slusaj puno muzike, upisi muzicku , opismeni se, sve ce ti biti mnogo lakse, a ako ipak mislis da imas novca i za takve stvari probaj.. Puno srece, (al sam se raspisao).. :D

lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Re: Skola pjevanja Zoran Popov

Post by lex_bioskop » 06 Feb 2012, 17:09

Muzicka skola zaista nije losa ideja, ja sam za godinu dana naucio dosta korisnih stvari koje mi sluze, iako se necju baviti klasicnim pevanjem. Ali i sa time treba biti oprezan, jer ti mnogo zavisi od profesora kod kog zavrsis kakvo ce ti iskustvo sa muzickom biti. Ima dosta ljudi koji se bave muzikom, i iz muzicke skole nose lepa iskustva. Ali isto tako, mnogi ljudi se bave muzikom, pa su iz muzickih skola na kraju bezali vristecji, a mnogi koji su ih zavrsili vise nikada nisu seli za instrument.

slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

Re: Skola pjevanja Zoran Popov

Post by slomuzi » 07 Feb 2012, 00:54

Ako znas sta hoces i kojim pravcem zelis da se bavis, muzicka skola ce biti svakako nesto sto ce ti pomoci, (teoriski i pri postavljanju glasa)..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest