Neškolovani

Post Reply
Alex8948
Posts: 5
Joined: 27 Feb 2012, 22:02

Neškolovani

Post by Alex8948 » 27 Feb 2012, 22:12

Ovako,moj problem je poveći. Molio bih svakoga ko je u mogućnosti da mi da nekakve smernice,i bilo kakvu pomoć,da to i učini,bio bih mu jako zahvalan. Pevam u jednom novoformiranom bendu,oko 3 meseca. Bend je radio i pre i ima dosta autorskih instrumentalnih rock-blues pesama. Od kako sam ja došao,dogovoreno je da ćemo pokušati da radimo obrade grupa kao što su Whitesnake,Kerber itd. Meni odlično idu te pesme,leže mom glasu,međutim,kako kaže osnivač benda,moram da poradim na intonaciji. Desi se ponekad da celu pesmu podignem oktavu,ili čak dve više,a da to ni ne primetim,i da posle imam problem da se vratim na određenu oktavu. Sve bi to bilo lako rešivo,da ja znam šta je oktava. Naime,nemam nikakvo teorijsko znanje iz muzike,samo svoj bogom dan glas i talenat,koji redovno treniram i vežbam,ali sam svestan da bez teorije to nikada neće dostići vrhunski nivo. Dakle,moje pitanje glasi: "Odakle da krenem? Šta prvo da učim? Gde to najbolje i najbrže mogu savladati?" Hvala svima unapred.

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Neškolovani

Post by SonicX » 28 Feb 2012, 01:45

Alex8948 wrote:Naime,nemam nikakvo teorijsko znanje iz muzike,samo svoj bogom dan glas i talenat.
...strasno...

Alex8948
Posts: 5
Joined: 27 Feb 2012, 22:02

Re: Neškolovani

Post by Alex8948 » 28 Feb 2012, 06:04

SonicX wrote:
Alex8948 wrote:Naime,nemam nikakvo teorijsko znanje iz muzike,samo svoj bogom dan glas i talenat.
...strasno...
Hvala,bio si od velike pomoći....

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: Neškolovani

Post by vakatt » 28 Feb 2012, 12:01

Pozdrav Alex,

nisam siguran kolko pjevaca ima na forumu, uglavnom smo svi muzikanti, al valjda ce se naci neko da ti ponudi licna iskustva.
Ja tu vidim nekolike opcije , slicno kao i kod ucenja instrumenta, mozes da:
- Ucis sam pomocu materijala koju su dostupni na Internetu , i tu bi ti mogli pomoci sa nekim preporukama itd. Bitno je za ovu opciju kolko imas znanja iz engleskog??
- Da nadjes nekog privatnog ucitelja/tutora, koji bi te naucio potrebnim tehnickim i teorijskim aspektima pjevanja. Za ovu opciju je pitanje dal imas love za tu ekskurziju ??
- Da probas sa zvanicnim ustanovama - ilitiga muzickom skolom .. Ovdje je pitanje i kolko love i kolko vremena/godina imas na raspolaganju ?

Alex8948
Posts: 5
Joined: 27 Feb 2012, 22:02

Re: Neškolovani

Post by Alex8948 » 28 Feb 2012, 21:43

E,SonicX,vidiš kako se odgovara na ovu temu.

Hvala na pomoći,imam napredno znanje iz Engleskog jezika,samo kada bih znao za neki program,neki pominju Band in a box 2012,a ja to nigde ne mogu naći,bar ne za free download.
Lovu nisam voljan da dajem,a godine još manje,voleo bih neki "crash course" iz toga,da za što manje vremena savladam neke aspekte tehnički savršenog pevanja,a posle ću ja iskustvom i vežbom da nadograđujem.
Sve u svemu,od srca zahvalan na pomoći.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Neškolovani

Post by MetalFunk » 28 Feb 2012, 23:17

Topik je vrh!

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: Neškolovani

Post by vakatt » 29 Feb 2012, 11:26

Pošto nisam pjevač stvarno ne bih da preuzimam odgovornost savjetnika, ali s obzirom da ti englesk nij prepreka, moderno samostalno učenje se svodi na dva koraka, prvi je saznati šta je kvalitetan materijal u brdu materijala koje imaš u ponudi a drugi korak je pronalaženje istog u piratskim vodama :)

Za prvi korak poslušaj savjet kolega, a ako ga niko nema onda probaj sam pa se uči na svojim greškama :) Evo teme na jednom od mojih omiljenih audio foruma, sigurno ih ima još gomila sličnih http://www.gearslutz.com/board/songwrit ... nging.html , između ostalog tu se spominje i kurs Brett Manninga koji su mi spominjali i hvalili neki poznanici i ranije pa možda da baciš pogled na to, siguran sam da ga ima po torrent sajtovima.

lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Re: Neškolovani

Post by lex_bioskop » 29 Feb 2012, 12:51

Ako imas problem sa intonacijom, ne bi bilo lose da se upoznas sa nekim najosnovnijim pojmovima iz teorije muzike (lestvica, tonalitet, tonovi, itd). Takodje, VEOMA je od pomocji ako imas neki instrument na kom mozes sebi da odsviras to sto treba da pevas. Onda mozes sebe da ispravljas ton po ton, jer instrument "ne gresi". Ako znas da trebas da pevas u nekom delu, npr, notu C, odsviras je sebi na klaviru, ili gitari, ili cemu god i na taj nacin ucis kako ton C treba da zvuci, i kako da ga "oponasas".

Alex8948
Posts: 5
Joined: 27 Feb 2012, 22:02

Re: Neškolovani

Post by Alex8948 » 29 Feb 2012, 18:19

Hvala svima,bili ste od velike pomoći. Prelistao sam forum,ima dosta interesantnih stvari,mislim da ću se zadržati tamo. Što se tiče vežbe,upravo je to bila i moja prva opcija,polazak od osnova osnova ispod svih osnova. Teorijski kada naučim sve,u praksi će mnogo lakše ići.

slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

Re: Neškolovani

Post by slomuzi » 01 Mar 2012, 00:05

Brett Manning i Seth Riggs, progooglaj malo i naci ces..
Srecno!!! :D

Alex8948
Posts: 5
Joined: 27 Feb 2012, 22:02

Re: Neškolovani

Post by Alex8948 » 01 Mar 2012, 23:54

Čuo sam za Brett-a,on je školovao nekog veoma poznatog,ali ubij me koga :) Dobro si me podsetio,ne bih ga se nikada setio. Hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest