Pevanje bez monitora?

Post Reply
lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Pevanje bez monitora?

Post by lex_bioskop » 11 Apr 2012, 12:56

Od skoro pevam u bendu, i uskoro cju imati prvu svirku sa njima. Radimo dark-gothic-rock (znaci, clean pevanje i jake gitare).
Na toj svirci necjemo imati zvucnike za monitoring, a meni je generalno jako vazno da mogu sebe da cujem dok pevam (sto zbog sigurnosti, sto zbog tacnosti).
Da li cje mi nedostatak monitora predstavljati problem, i kako mogu da ga predupredim?

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Pevanje bez monitora?

Post by Jack Nape » 11 Apr 2012, 14:23

Navikni se na to, cesto ces biti u situacijama da nemas nikakve monitore. Ako se radi o manjem klubu ne bi trebalo da bude veci problem, jer se u manjem klubu zvuk svakako ponasa kao ping-pong loptica, pa ce i do tebe doci na vreme. Naravno kod previse pojacanih gitara ne pomazu ni monitori.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pevanje bez monitora?

Post by Baba Slim » 11 Apr 2012, 16:22

Zvuči smešno, ali - čepovi za uši, ili bar u jedno uvo. Malo je nezgodno i treba neko vreme da se navikneš, tako da je svakako bolje počneš ranije. :)

Elem, ako nameravaš ozbiljno da se baviš pevanjem u bendu (pogotovo ako je bend bučan, a obzirom na opis žanra, to sigurno jeste :) ), svakako je preporučljivo, pored posedovanja svog mikrofona, uložiti pare i u monitoring. E sad, da li ćeš kupiti mali ili veći aktivni monitor pa da to nosiš sa svirku za sobom, to je već na tebi. Mislim da je svakako jeftinije kupiti jedan aktivni zvučnik (10'' ili 12'' barem), nego da ulažeš pare u bežični in-ear monitoring koji košta jako puno.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Pevanje bez monitora?

Post by Kole man » 11 Apr 2012, 16:35

cepovi za usi ili manuelno zacepi jedno uvo(desno veruj mi) dok pevas i cuces sebe bolje

lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Re: Pevanje bez monitora?

Post by lex_bioskop » 11 Apr 2012, 18:50

Hvala, ljudi. Samo mi jos recite gde nabavljam te cepove? Posto, cuo sam da postoje neki posebni koji bas sluze pevacima, koji utisavaju ostale zvuke, ali ih ne prigusuju.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pevanje bez monitora?

Post by Baba Slim » 11 Apr 2012, 19:52

Ja sam sebi kupio Alpine Music Safe Pro (valjda je to pun naziv), u Artistu, oko 2600rsd je bilo, cimni radnju u BG da li ima.

Baci pogled:

http://www.alpinehearingprotection.co.u ... fe_pro.htm

Ima 3 nivoa skidanja decibelaže, i prilično ok rade, s tim što je za moju upotrebu malo zeznuto jer taman dosta skida taj deo srednjih frekvencija gde je gitara, pa malo sebe slabije čuješ, ali kontam da bi tebi to bilo super...

To ti je kao profi varijanta, ali možeš uzeti i neke jeftinije u apoteci, ali je pitanje koliko skidaju buku, kakav je zvuk i osećaj itd...

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Pevanje bez monitora?

Post by Kole man » 12 Apr 2012, 12:06

Imas i u snajperu na zelenom vencu one cepove za pucanje iz oruzija.
Meni dobro sluze i kostaju 200 dinara tako da bi ti ja to preporucio :ziveli:

lex_bioskop
Posts: 14
Joined: 11 Jan 2012, 02:06
Location: Beograd, Zemun

Re: Pevanje bez monitora?

Post by lex_bioskop » 01 May 2012, 14:13

Saznao sam da je doticna svirka na otvorenom... Da li to cini monitore jos neophodnijim, ili i u toj varijanti postoji nacin da se snadjem bez njih?

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Pevanje bez monitora?

Post by djomla » 01 May 2012, 20:09

in ear :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest