Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 28 Jan 2008, 23:05

Ok.... Hvala na svemu, i izvini sto sam te mucio da pises... Valjda cu skontati nesto od ovog.... Vozdra :(

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 28 Jan 2008, 23:10

Bilo bi mi mnmoooooogo jasnije kada bi mi neko to objasnio oci u oci , tu osnovu, onda bih naucio. Voleo bih da provezbam malo pred upis u muzicku, cisto da znam nesto, ali ne znam da li cu uopste moci ..... :(

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 28 Jan 2008, 23:14

Nisi me mucio da pisem, zato sam i ovde - da pomognem koliko god mogu.

Da sam u Leskovcu, ne bi bilo problema sve da ti pokazem, ali nazalost, ogranicena sam samo na ovo "virtuelno" objasnjavanje.

Moras prvo da shvatis sta je pravilno disanje.
1. Lezi na ledja. primetices da ti se ne dize grudni kos dok dises vec ti se siri stomak. To je najpravilnije disanje i isto tako treba da se dise dok pevas. Disi jedno vreme da u potpunosti osetis kako funkcionise
2. Kada si to shvatio, ustani i isto tako kao malopre disi, ali kontrolisi to da ti se ne dize grudni kos, vec da ti se siri stomak. Stavi ruke na ledja, u predelu bubrega. Ako pravilno dises treba da osetis kako ti se siri i taj deo.
3. Polako uzimaj vazduh, brojeci do pet. Kontrolisi, znaci, da ti se siri stomak. Kada udahnes, zadrzi vazduh 5 sekundi i onda polako izduvavaj vazduh, gurajuci dijafragmu (ovo neces osetiti - to je posledica aktivnosti misica), koja pritiska pluca, stomacnim misicima.

Za pocetak, dok ne shvatis kako funkcionise i dok ti se misici i telo ne naviknu na nove pokrete i nove akcije, vezbaj samo ovu vezbu. Kasnije mozes da predjes i na ostale, vec napisane ovde da forumu (nemoj da te mrzi da citas :P )

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 28 Jan 2008, 23:17

E ok! Thanks! E a nisam, razumeo, kakav je osecaj pri izdisanju vazduha, kazi mi, cisto da znam kada radim da ne radim pogresno!!!?????? :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 28 Jan 2008, 23:21

Osecaj je sasvim obican. Ono sto je drugacije jeste sto osecas aktivnost stomacnih misica. Potrudi se da aktiviras misice donjeg stomaka!!!! To je teze osecati u pocetku. Vazno je da posle izdisaja osetis da su ti misici bili aktivni. Kao kada radis trbusnjake, ali naravno, ne treba da te bole, samo da osetis da su bili aktivni.

I naravno, obrati paznju na polozaj aparata u usnoj duplji - spusten koren jezika, podignuto zadnje nepce. Na ovaj nacin otvara se maksimalan prostor za vazduh i udahne se veca kolicina vazduha!

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 28 Jan 2008, 23:24

Znaci samo da guram vazduh donjim delom stomaka? To je lako, evo vec radim trbusnjake! E jos nesto, mozes li da mi napises nesto o vibratu, jer ja ga nazalost nemam! Kako da ga steknem! I daj mi ako mozes neke vezbice iskljucivo za vibrato! ODG.

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 28 Jan 2008, 23:29

Da da, to ti je najbitnije.



a za vibrato imas ovde:
viewtopic.php?f=47&t=909

rekla sam ti da citas, zar ne? ;)

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 28 Jan 2008, 23:37

He, he..... :D Evo sada cu da procitam. E Tenebra, jos jednom, hvala ti puno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JAVLJAM TI OBAVEZNO KADA BUDE POBOLJSANJA!!!!!!!!

I samo da znas, zbog tebe sam zavoleo falsetto, kada si mi napisala o njemu da je puno pevaca ponosno na svoj falsetto i da ako imam lep falsetto treba da ga negujem..... HVALLLAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cujemo se kad se unapredim!!!!! :lol: :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 28 Jan 2008, 23:40

Nema na cemu!
Ako bude nekih nejasnoca, ili bude negde kocilo, slobodno se javi, makar morala ponovo sve da pisem!!!


Posalji i koji snimak ;)

Ajde, pa neka ti je sa srecom ;)

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 28 Jan 2008, 23:46

HVALLA!!!! :D , naravno, poslacu ti snimak, nego jos trazim te slusalice sa bubicom, mora da kupim neke dobre, jer su mi stare otisle u ofsajd!!!!

Taman cu do tada da vezbam, pa ce se videti i poboljsanje, ako Bog da! :D
Neces imati potrebe nanovo da pises, sem ako mi ne treba nesto sto te nisam pitao!!!

Obavezno ti javljam i za muzicku kad bude i ako bude nmesto!
Ajd' u zdravlj
e, pa se gledamo!!!! P.S. e ............................. HVALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ti JoSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSssssssssssssssssss jednom!!!!!!!! HE....... :D :lol: 8)

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 29 Jan 2008, 22:42

E, Tenebra, pozzz!
E posto ssi sad na forumu, da te pitam nesto....
Kako da skinem onaj video sto si mi dala sa youtube? Odg. hitno je?
:D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 29 Jan 2008, 23:15

Sada sam dosla na forum.

Nema obicnog nacina da skines taj video. Mislim da postoji neki program koji se zove "youtube downloader" (ili nesto slicno) pa verovatno preko njega. :)

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Rara avis » 30 Jan 2008, 15:21

http://keepvid.com

U zeleno polje se ukuca url adresa Youtube snimka i klikom na Download pojavi se link za skidanje. Dobija se fajl sa ekstenzijom .flv (Flash video) koji može da se gleda u Windows Media playeru.

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 30 Jan 2008, 21:36

E, Rara Avis, hvala ti puno na ovom sajtu, ne znas koliko mi znaci!!!!! Evo upravo skidam vezbe za pevanje! A i ti pevas, bavis se pevanjem?

Thanks again!!!! :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 30 Jan 2008, 23:50

Ooooooo..Rara Avis ti je moja prva komsinica na horu (do duse iz drugog glasa, ali to nas cini jos blizim, zar ne? ;) )

Devojka odlicno odlicno peva ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest