Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Rara avis » 31 Jan 2008, 13:31

Hvala, hvala. ;) Ne bih baš rekla odlično, dosta dobro bi bio precizniji termin. ;) Ali pravim prve korake u ozbiljnijem radu na glasu, a prvi me je inspirisao upravo ovaj forum i Tenebra sa svojim informacijama i savetima. Na žalost i ja sam išla tek vrlo kratko na časove i sad sam na pauzi ali se nadam da ću uskoro ponovo krenuti.

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 31 Jan 2008, 21:19

Ej Tenebra, pozZzZz!!! E, neces mi verovati! Onaj video sto si mi dala da nadjem na youtube sam skinuo i neces mi verovati!!! Uspesno sam odradio vezbu liproll ili tako nesto! Preznojio sam se i imao sam osecaj kao da sam radio trbusnjake!!1 Reci mi , ovi simptomi posle ove vezbe, jer to znak da sam pravilno disao i da sam poceo da napredujem? I'm a happy men!!!!!!!Odg. :D :D :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Tenebra » 31 Jan 2008, 21:56

Odlicno!

Znaci da si radio dobro, da ti je stomak bio aktivan (tj. misici stomaka). Da li si napredovao videces kroz neko vreme jer se napredak ne oseti odmah posle jednog dana vezbanja ;) ali na dobrom si putu! :)

..samo nastavi..

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 31 Jan 2008, 22:07

Ej, Rara Avis, pozzz... E jer bi mogla da mi ucinis nesto" Jer bi mogla da mi napisesn neku vezbicu za disanje neku koju Tenebra nije napisala? :D :)
Last edited by Tenebra on 01 Feb 2008, 11:45, edited 2 times in total.
Reason: Koristi opciju izmeni, ne postuj poruku za porukom.

Novak
Posts: 43
Joined: 31 Jan 2008, 21:52

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Novak » 31 Jan 2008, 22:57

Zdravo svima!Zeleo bih da upisem solo pevanje ali ne znam da li imam sluha i talenta,ja cu se snimiti dok pevam neku pesmu pa Tenebra ako mozes ti preslusaj i reci mi na sta lici moje pevanje.Unapred hvala.

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 31 Jan 2008, 22:59

E, izvini sto se ovako ubacujem, i ja isto planiram da upisem solo pevanje! Kada ces da stavis snimak na net, i ja bi hteo da cujem, ako nije problem? :?:

Novak
Posts: 43
Joined: 31 Jan 2008, 21:52

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Novak » 31 Jan 2008, 23:16

Napravicu snimak i poslacu ti na mail.

Acke
Posts: 25
Joined: 22 Jan 2008, 21:52
Location: Leskovac

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Acke » 31 Jan 2008, 23:35

Lepo pevas. Samo ja ne mogu nista da ti kazem, i ja sam ovde zato sto zelim da naucim nesto, kao i ti, zato ce ti Tenebra odgovoriti, i pomoci! Evo tu imas vezbice na ovom forumu pa vezbaj, ili pitaj Tenebru ono sta te zanima... Tako sam i ja... Thanks for song. :)

Fakiii
Posts: 2
Joined: 29 Apr 2011, 19:10

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Fakiii » 17 May 2011, 20:47

:cao: Svima...imam 21 godinu i krenuo sam pre par dana na casove pevanja...I prvo sto sam krenuo da ucim jeste VIBRATO(kako bih voleo da to ne postoji uopste)Jer se toliko mucim, i nikako nemogu da otpevam to kako moj profesor otpeva...Dobio sam neke vokalne vezbe za vibrato koje vezbam kod kuce do ne odem na drugi cas i evo sad ceo dan vezbam i nema napredka...u jednom tyrenutku uspem da udahne donjim stomakom i da potisnem vazduh kako treba i da to zvuci do nekle kao sto to uradi moj profa...Ali to mi se desi jednom u 100 puta...Ovo je meni prvi put uopste da pevam i da se susrecem sa takvim stvarima...volim da pevam ali amaterski i voleo bih da se tim bavim profesionalno...I sad vezbam i LUDIM :twisted: jer to ne zvuci onako kako bih ja voleo..>ja znam da je za sve to potrebno mnogo vezbe jer sam procitao komentare kako je za pravilan vibrato iz stomaka potrebno dosta rada i vezbe...I neznam sta da radimmmm..Obozavam ovaj posao...Mene dok pokusavam da pevam vibrato ne boli grlo jer se trudim da vazduh guram iz stomaka jeste da u trenucima licim na trudnicu jer ne uzimam pravilno vazduh...Evo danas sam vezbao tri sata sam ja hodao po sobi i pokusavao da to uradim kako treba i nemogu da kazem da nema bas pomaka nemozete nista da saznate ako se ne potrudite...ima pomaka u tome sto primecujem gde gresim kako to peva profa kako ja...itd ali da se nesto promeni u mom vibratu...nmista od toga..itako...Uglavnom ako neko ima neki savet...Hvala unapred.. :bow:

Djordje1993
Posts: 1
Joined: 11 May 2011, 13:00

Re: Pomozite mi!!!!!!!!!!!

Post by Djordje1993 » 20 May 2011, 12:06

Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi objasni kako bi trebalo pravilno da se peva, tj. kako da se ne ostecuju glasne zice, takodje, kako mogu da se ostete?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest