Problem sa glasnicama!!

Post Reply
Bojanna
Posts: 2
Joined: 14 Jan 2013, 22:48

Problem sa glasnicama!!

Post by Bojanna » 15 Jan 2013, 00:36

Pozdrav svima :) Imam problem koji me muci vec duze vijeme. Imam 17 god. i idem na solo pjevanje (druga godina). Prva godina solo pjevanja je prosla super, bas sam brzo napredovala, jesam pjevala malo teze kompozicije, ali mi nisu predstavljale problem. Kada sam u septembru ponovo krenula sa casovima sve je bilo super, nastojala sam da preko ljeta dva tri puta sedmicno vjezbam glas kako nebi naglo krenula sa programom. Medjutim negdje krajem septembra pocela sam da primjecujem da pred kraj casa gubim snagu, podrska mi je bila slaba i pojavio mi se sum u glasu, ali kad bi se malo odmorila proslo bi. Nastavila sam normalno da pjevam ali je situacija postala gora pa bi se sad vec na drugoj,trecoj vjezbi pojavio sum tako da je i profesorica to primjetila. Znala sam da je to samo umor jer sam imala nezgodan raspored (isla sam u muzicku direktno iz skole, znaci premorena), nisam jela prije casa, a kompozicije su bile jako zahtjevne i dosta visoke. Trazila sam profesorici da mi promijeni raspored, medjutim situacija se nije popravila pa sam otisla kod ORL specijaliste, koja je pametno zakljucila da mi je to zbog nosa (iskrivljene nosne pregrade), sto naravno nije istina jer sam sa tim istim nosem pjevala citavu prvu godinu normalno. Tada mi je profesorica hora rekla da mi se glasnice uslijed velikog napora ne spajaju kako treba (jer se njoj deslila ista stvar)i da treba da mirujem tj. cutim neko vrijeme. Nisam pjevala citava dva mjeseca i sad sam za raspust pocela sa laganim vjezbama, ali mi se sve cini da nije puno bolje. To nije promuklost jednostavno glas ne zvoni i zvuci tupo,a kada bih puno pricala osjetila bi bas umor u glasu. Koliko sam informisana ne postoji ni jedan fonijatar u CG tako da ne znam kome da se obratim vise,a jako se bojim da nisam trajno ostetila glas. Molim vas za savijet ako je iko imao slican problem ili zna nesto vise o glasnicama da pomogne. Hvala unaprijed :D

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Problem sa glasnicama!!

Post by Fibonacci » 24 Apr 2013, 23:48

Deluje mi kao da je problem u tehnici. Imajuci u vidu da si tek druga godina, znaci da jos ne vladas u potpunosti tehnikom. To sto ti se desava, moze biti samo prelazna faza usled tehnickog napretka, a isto tako moze biti i lose vodjenje glasa, pa ne bi valjalo da tako ostane ili da se pogorsa. Smatram da bi trebalo da trazis drugo misljenje, ali ne lekarsko nego profesorsko, tj. da te cuje jos neki profesor i da kaze svoje misljenje, ako ne i vise njih. Naravno, ovo ne znaci da sam rekao da menjas klasu, nego samo da se informises . . .
;)

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Problem sa glasnicama!!

Post by pipistrello » 27 Sep 2013, 10:06

Slažem se sa Fibonaccijem. Jako je nezahvalno deliti savete, ukoliko te ne čujemo. Šum može da ima različite uzročnike. Ukoliko ti je doktorka rekla da je do nosa, to znači da ti ništa nije pronašla na glasnim žicama, pa je iz neznanja odmah prebacila problem na drugog doktora...u svakom slučaju to je dobra vest, jer znaš da nije problem u glasnim žicama. Vrlo je moguće da ti još nije razrađena tehnika disanja, odnosno da je tvoja profesorka sa tobom radila na vežbama za razvoj glasnih žica, ali da nije radila na vežbama za disanje. Opet, ne znači da je to u pitanju, možda je i do postavke glasa, ali svakako otiđi da te poslušaju i drugi profesori.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Problem sa glasnicama!!

Post by sixstring » 27 Sep 2013, 11:27

Pij dosta vinjaka, dnevno jedno tri četiri paketa sagori niz vetar, i ne dolazi kući pre osam ujutro, ponesi gitaru i sviraj najgori cock rock pored vode, nahvataj si i polnih bolesti. Ovo ne uzimaj sa rezervom, navali.

Osim toga guglaj Vocal Power - Complete Singing Training Method, meni deluje OK za sve stilove, ali opet uzmi ovo sa rezervom, skini pa probaj.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Problem sa glasnicama!!

Post by Cortex » 27 Sep 2013, 13:08

I? Sta kaze Bojana koja je prvi savet dobila posle 3 meseca i nikad se vise nije pojavila?

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Problem sa glasnicama!!

Post by sixstring » 28 Sep 2013, 01:16

Cortex wrote:I? Sta kaze Bojana koja je prvi savet dobila posle 3 meseca i nikad se vise nije pojavila?
Daj da se okrenula porocima, drogi i seksu. I da postuje to ovde, u vidu, amaterskog videa i fotografije.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest