Pomoć početniku...

Post Reply
ARG
Posts: 1
Joined: 27 Jan 2013, 16:14

Pomoć početniku...

Post by ARG » 27 Jan 2013, 17:05

Ufff. Pa ovako da krenem.
Imam 15 godina, od malih nogu sam voleo da pevam i bio sklon ka muzici a kasnije sam je sve više zavoleo. Dosta sam čitao po internetu i shvatio dosta stvari o pevanju ali ne dovoljno. Sto se same muzike tiče dosta mi je pomogla gitara koju sam sam počeo da sviram pre više od 2 god. tako da tonalitete, skale itd. znam. Opet kažem sam sam učio da sviram pošto moji roditelji ne vole nešto baš muziku i nisu želeli da me upisuju u muzičku školu tako da je i to moje znanje ' ograničeno ' donekle. Ali prošle godine baš sam počeo da pevam i posvetio sam se pevanju baš... Ali, kad god želim da počnem da vežbam, da povećam raspon, uvek se setim da ne žurim mnogo da nebih radio nešto pogrešno što bi mi kasnije odmagalo. Zato sam došao ovde kod vas.
Kada pevam svi mi kažu da je to super, ali naravno to su moji drugovi, generacija u suštini laici što se tiče muzike tako da oni ne mogu da budu moj "žiri" ili kako već...
E sad moj 'problem' je što ja nekako ne mogu da pronadjem svoj glas...? Nekako kada pevam ja 'kopiram' svoj glas mogu da pevam iz nekog tonaliteta ovih naših pevača naprimer Tozovac, braća Matići, ili nzm Haris Džinović. Ali opet kada pevam njihove pesme malo je to nekako veštački ali opet ljudima lepo zvuči. Ali isto tako ja mogu da otpevam i malo lagodnije i lakše pesme mom glasu Olivera Dragojevića, Željka Joksimovića, Adila, John Legenda. Nekako mi je sve to konfuzno ovde u mom gradu nemam nikoga da mi malo pojasni nešto oko toga. I dosta mi brzo puca glas ako pevam neke visoke tonove i teške pesme... I naprimer kada "gađam" visoke tonove ja uvek pojačam jačinu glasa i pevam glasnije, jel to u redu? I naravno taj falset koji nikako da ukapiram da li umem da ga otpevam ili ne, pošto ne znam da ga prepoznam... Imam ja dosta pitanja ali ako neko ima vremena i živaca da mi odgovori na ovo bio bih mu baš zahvalan... Pozz :)

ecio94
Posts: 3
Joined: 05 Jan 2013, 18:01

Re: Pomoć početniku...

Post by ecio94 » 09 Mar 2013, 09:07

Poz druže,evo da ti ja malo dam koji savet,falcet ti je koliko ja znam prelaženje iz niskog tona u viši,i ja se bavim pevanjem a nisam ušao u muzičku školu jer moj stav o tome je:Ako ti Bog nije podario glas,ne pomaže tu nikakva škola.

Elem,ja isključivo pevam pop rock i folk,pa stoga meni ne treba nikakvo vežbanje ni škola,ja kad čujem neku pesmu ja na prvo slušanje pokušam da je što približno otpevam kao taj pevač,a savetujem i tebi da tako vežbaš. :D

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoć početniku...

Post by Reverse » 09 Mar 2013, 14:40

ecio94 wrote:Ako ti Bog nije podario glas,ne pomaže tu nikakva škola.
Pa ne ides u skolu da ti podare glas, nego da taj glas koji vec imas dalje usavrsavas.

ecio94
Posts: 3
Joined: 05 Jan 2013, 18:01

Re: Pomoć početniku...

Post by ecio94 » 10 Mar 2013, 08:19

Reverse wrote:
ecio94 wrote:Ako ti Bog nije podario glas,ne pomaže tu nikakva škola.
Pa ne ides u skolu da ti podare glas, nego da taj glas koji vec imas dalje usavrsavas.

Znam,ali ima ljudi koji misle da znaju da pevaju,evo ja znam jednog dečka koji ima piskav glas i više se dere nego što peva,al on opet džabe baca pare na školovanje.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoć početniku...

Post by Kristijan » 10 Mar 2013, 17:16

А ја знам једног човека који је пробао да направи приколицу од задњег дела Варбурга, и потрошио је много времена у радионици, и на крају га на атесту нису пустили. Не знам што сам вам ово испричао...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoć početniku...

Post by Reverse » 11 Mar 2013, 14:33

ecio94 wrote:Znam,ali ima ljudi koji misle da znaju...
Kao i u svakoj profesiji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest