Problem s trilerima

Post Reply
Dzenson
Posts: 9
Joined: 13 Feb 2013, 21:46

Problem s trilerima

Post by Dzenson » 13 Feb 2013, 22:00

Pozdrav

Imam 18 godina,bavim se pjevanjem 3 godine....Pjevam Narodnu i Zabavnu muziku

Prije 15-tak dana primjetio sam da ne mogu neke Trilere izvuči,koje sam mogao nekad...
Dajem vam primjer kada se ne zagrijete,tj. kad tek počnete pjevati i logično da je teže trilere pjevati,ali kod mene je problem što i nakon 1-2 sata pjevanja i dalje ne mogu....
Jest da sam malo bolestan,prehlađen i imam upaljeno grlo....Ali nisam mogao ni prije nego što sam se razbolio....

Do ćega je...?? Za 7 dana mi takmičenje poćinje,a ja ovakav ne mogu nastupati....
Dali su se možda glasnice oštetile,ili možda se ne spajaju dobro....šta je lijek

Kirin
Posts: 1
Joined: 02 Feb 2013, 12:48
Location: Beograd

Re: Problem s trilerima

Post by Kirin » 18 Feb 2013, 05:01

Pozdrav! :)
Da li si razmišljao o tome da si možda preforsirao grlo? :/
Kaži mi kakvu mziku najviše pevaš? Ako se koncentrišeš na narodnu muziku u kojoj ima puno trilera. ili čak na etno pevanje koje zahteva grlene trilere i jak glas, budi pažljiv. Fokusiraj se na to da pronađeš način kako da pevaš te stilove a da ti grlo ne nastrada. Bitno je da pravilno dišeš i da ti tonovi dolaze iz stomaka, a ne da pevaš iz pluća ili da se dereš jer tako možeš ozbiljno da oštetiš grlo. Verovatno ovo već znaš, ali nije loše ponoviti bitne stvari. :D
E sad... Ja sam ranije takođe jako lepo ispevavala narodne trilere, zvučali su "kao niska bisera" što bi babe rekle. :D Ali... Tvoj organizam raste i razvija se, pa sa njim i tvoje grlo. Tvoj glas se menja kroz život, što je normalno. Pa možda je prosto odgovor da se tvoj grleni aparat razvija i takva vrsta pevanja sada manje odgovara tvojim glasnim žicama.
Ako si bolestan nikako nemoj pevati. Možeš da pevušiš onako bezveze, ali ne pevaj punim kapacitetom. Kada ti je grlo bolesno (tipa infekcija, upala, itd.), pevanje može da dovede do ozbiljnijih i dugotrajnijih posledica ako se iznerviraš pa pevaš na silu.
Ne žuri, mlad si. Tvoj glas se razvija i razvijaće se. Šteta za takmičenje ako ga propustiš, naravno. Ali nije kraj sveta, biće još takmičenja. Samo budi strpljiv i ne očajavaj. :)
Nadam se da ćeš brzo ozdraviti. (Pij puno čaja i NIKAKO ne dozvoli da ti grlo bude izloženo hladnom vazduhu. Ako pušiš smanji cigarete što više možeš bar dok ne ozdraviš.) Pozdrav! :cao:

Dzenson
Posts: 9
Joined: 13 Feb 2013, 21:46

Re: Problem s trilerima

Post by Dzenson » 24 Feb 2013, 16:52

Kirin wrote:Pozdrav! :)
Da li si razmišljao o tome da si možda preforsirao grlo? :/
Kaži mi kakvu mziku najviše pevaš? Ako se koncentrišeš na narodnu muziku u kojoj ima puno trilera. ili čak na etno pevanje koje zahteva grlene trilere i jak glas, budi pažljiv. Fokusiraj se na to da pronađeš način kako da pevaš te stilove a da ti grlo ne nastrada. Bitno je da pravilno dišeš i da ti tonovi dolaze iz stomaka, a ne da pevaš iz pluća ili da se dereš jer tako možeš ozbiljno da oštetiš grlo. Verovatno ovo već znaš, ali nije loše ponoviti bitne stvari. :D
E sad... Ja sam ranije takođe jako lepo ispevavala narodne trilere, zvučali su "kao niska bisera" što bi babe rekle. :D Ali... Tvoj organizam raste i razvija se, pa sa njim i tvoje grlo. Tvoj glas se menja kroz život, što je normalno. Pa možda je prosto odgovor da se tvoj grleni aparat razvija i takva vrsta pevanja sada manje odgovara tvojim glasnim žicama.
Ako si bolestan nikako nemoj pevati. Možeš da pevušiš onako bezveze, ali ne pevaj punim kapacitetom. Kada ti je grlo bolesno (tipa infekcija, upala, itd.), pevanje može da dovede do ozbiljnijih i dugotrajnijih posledica ako se iznerviraš pa pevaš na silu.
Ne žuri, mlad si. Tvoj glas se razvija i razvijaće se. Šteta za takmičenje ako ga propustiš, naravno. Ali nije kraj sveta, biće još takmičenja. Samo budi strpljiv i ne očajavaj. :)
Nadam se da ćeš brzo ozdraviti. (Pij puno čaja i NIKAKO ne dozvoli da ti grlo bude izloženo hladnom vazduhu. Ako pušiš smanji cigarete što više možeš bar dok ne ozdraviš.) Pozdrav! :cao:


ehehe...E ovako,znaći Pjevam Narodnu,Zabavnu,i Sevdah....
Ćini mi se da se ovo pojavilo kao uzrok Bolesti,tačnije imao sam problema sa Grlom,Nos mi je začepljen bio i imao sam problema sa Želucem (Mada je doktorica rekla da me želudac zeza radi nervoze) eh....tako mi je bilo nekih 20 dana...i uspio sam se izliječiti prije 2-3 dana,pjevao sam manje kada sam bio bolestan....
Tehnike pjevanja znam,znaći Dijafragma ovo ono,ali moguće da sam preforsirao Glasnice,jer inaće pjevam punim glasom,i u zadnje vrijeme sam malo više radio na Rasponu,i naglo mi se raspon glasa povećao,znaći za neka 2 mjeseca sam dobio ton i po na rasponu....

Meni je sada lako pjevati,trileri idu kao podmazani,ali kada jedan triler pokušam izvesti,bukvalno zvuk izlazi kao da dižem 100 Kila,i sve ode u helač,to jest možda sitra greška,ali meni to pokvari i pjesmu,a i opteretim punog glasnice da bi ga izveo...
Teško mi je objasniti,nekad ga i izvedem,ali zakaasnim odma u pjesmi,to se radi o sekundama....
A morat ću na Takmičenje ići,od mene se puno očekuje,kao i od mojih prijatelja možda ih znaš
Amar Jašarspahić (Zvezde Granda)
Denial Ahmetović (ZMBT)
imam 18 godina,sljedeće godine na Fax idem,pa tako da moram nešto uraditi na vrijeme.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest