Ahead there - kkn - tekst

Post Reply
techamape
Posts: 6
Joined: 21 Feb 2013, 20:29

Ahead there - kkn - tekst

Post by techamape » 03 May 2013, 22:13

Nisam nasao podesnije mesto za pitanje o tekstu - ipak ima najvise veze sa pevanjem, jel'te. Elem, koliko god pevaca iz dragog nam KKN-a voleo i cenio, u gorenavedenoj pesmi ga skoro pola ne razumem sta kaze. Da ne bude zabune-trazio sam tekst na netu, bez uspeha (tj. na svim mestima postoji samo deo pesme). Problematicni deo pocinje oko 2. minuta (u ovom http://www.youtube.com/watch?v=gNjmidHLrK4 konkretnim klipu na 2:05), tj. onaj deo kad Oliver..repuje, u nedostatku boljeg termina.
E sad, ezotericna kakva jeste, pesma bi mozda i mogla da ostane ovako nerazumljiva i otvorena za interpretacije, ali problem nastaje kad neko pozeli da je otpeva pred drustvom, ili na nekom nastupu..

I tako.. evo do cega sam ja uspeo da dodjem:

No need to worry, to win the glory
A freedom come and go
No realize we never needed one
No way, eh, to foreign dimension (?)
I lead a flight to the valleys of ascension (decision?)
Whoever pleads i did it ????
A goverment lies I always disobey
The gunshots put me on the ground, i pray,
over the ocean, over the ocean
I got to tell you ????

Ne samo sto nisam siguran za one reci sa upitnicima, vec posle "I got to tell you" (ako to upste kaze) NISTA ne razumem do kraja pesme. Eto, dzaba sam ucio engleski tolike godine.
Ajde da ga brejnstormujemo :)

techamape
Posts: 6
Joined: 21 Feb 2013, 20:29

Re: Ahead there - kkn - tekst

Post by techamape » 08 May 2013, 16:27

Ja sam video na jednom jengleskom forumu da pisu BUMP i da im to zacelo pomaze u dobijanju odgovora. Problem je sto sam latentno iskasiran sa svanicne KKN fb stranice, potom od strane autora klipa sa YT, potom od autora obrade klipa sa YT... prosto deluje kao internacionalna zavera da taj tekst ostane misterija. E, da, ovde nailazim na slican tretman.. brejnstorming koji sam pomenuo (u sali) je trebalo da proizvede kakav-takav doprinos temi, ne apstinenciju.. No, mozda ipak ovo odslikava realno stanje stvari, necu vise da navaljujem.


User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ahead there - kkn - tekst

Post by Bluesko » 08 May 2013, 18:34

A ako se baviš smislom, bolje batali KKN i uzmi analiziraj nešto drugo. Oli i ekipa za smišljanje lirskog u pesmi imaju pristup kakav ne mož da napravi ništa bolje od epskog lupetanja 8)

techamape
Posts: 6
Joined: 21 Feb 2013, 20:29

Re: Ahead there - kkn - tekst

Post by techamape » 09 May 2013, 19:51

Hvala na trudu, ali link mi nije resio problem. I na tom sajtu se (isto kao i na svim ostalim) nalazi samo deo teksta.

User avatar
ogisha007
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2008, 19:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ahead there - kkn - tekst

Post by ogisha007 » 12 May 2013, 13:36

Svariš fus, papir i olovka i popunjavaj praznine, šta ti prvo dođe na pamet, a ako se rimuje, još je i plus. U duhu KKN.

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: Ahead there - kkn - tekst

Post by Storm » 21 Feb 2014, 22:14

Probaj da skines pesmu u sto boljem kvalitetu i potom je pustis sa nekim pleyerom kao sto je Traktor DJ da ide duplo sporije pa pazljivo slusaj dok ne provalis sta taj lik u stvari prica

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest