Upoznajte svoj instrument!

Post Reply
basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re:

Post by basicInstincts » 14 Dec 2009, 01:40

Tenebra wrote:Upravo tako!!! Cela poenta price jeste u disnju i u poziciji tona (tonova) koji se peva.

To sto su ti rekli solopevaci je po meni jako ograniceo (ne zelim da ih uvredim - i ja se bavim solopevanjem). Velika vecina misli da je to sto oni pevaju jedino pravo, normalno i najlepse..kao i svako drugo ne pravilno pevanje, i tradicionalno ti moze unistiti glas ako ne pevas kako treba. Isto vazi i za solopevanje. Nema tu misterije..
Naravno..sada je sve u tome ko koju skolu prihvata..ja sam se odlucila da ukradem od svake po malo ;)

Eh.. I ja bih volela da ukradem od svake po malo.. Ali sam pocetnica, te bi to islo malo teze.. Molim te mi odgovori (daj savet), kad' god budes imala vremena, kako si uspela od svake da uzmes nesto? :)

android
Posts: 4
Joined: 15 Dec 2009, 02:14

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by android » 15 Dec 2009, 02:31

Zdravo ljud!
Evo vec 5h trazim po netu pravo misljenje u vezi pevanja, i tako vec neko duze vreme.
Vidim da ima dosta tehnika pevanja - ako sam se dobro izrazio -
Odmah da predjem na stvar,
do sada sam pevao samo za sebe, znate o cemu govorim.
Doslo vreme da malo poradim na tome,
imam 23 god. kazu da imam dobru boju glasa, odlican triler,
ali da ne pevam iz stomaka,
sto se toga tice postoje razne vezbe kojih cu se drzati.
Mene brine kontrola glasa u pojedinim sekvencama pevanja,
po nekad ne mogu da izvedem odredjene varijacije glasa,
da li postji vezba za to?
Naravno pogledacu ovde sta ima u vezi toga,
ako neko ima predlog ili primer... bio bih zahvalan!
Da kazem i ovo,
pevam narodnjake,
dosta slican triler i varijacije glasa imam kao Halid Beslic,
nemam taj glas,
to me dosta izmori i steze mi grlo kada treba da ostanem na istoj visini gde i on... u zavisnosti od pesme.... neke opusteno pevam...
opusteno pevam i Tomu Zdravkovica... i kazu da ga pevam u originalu... napominjem TO KAZU DRUGI - NE JA !
ne zelim da steknete pogresno misljenje u vezi mene!
znam da sam jako zelen u pevanju,
i da imam mnogo toga da naucim,
voljan sam da idem pravo jer imam veliku zelju da pevam... to mi je nesto svakodnevno i bez toga nema mene.
U napred hvala!

Mare!
Posts: 2
Joined: 23 Sep 2008, 04:48

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Mare! » 27 Dec 2009, 20:08

android wrote:Zdravo ljud!
Evo vec 5h trazim po netu pravo misljenje u vezi pevanja, i tako vec neko duze vreme.
Vidim da ima dosta tehnika pevanja - ako sam se dobro izrazio -
Odmah da predjem na stvar,
do sada sam pevao samo za sebe, znate o cemu govorim.
Doslo vreme da malo poradim na tome,
imam 23 god. kazu da imam dobru boju glasa, odlican triler,
ali da ne pevam iz stomaka,
sto se toga tice postoje razne vezbe kojih cu se drzati.
Mene brine kontrola glasa u pojedinim sekvencama pevanja,
po nekad ne mogu da izvedem odredjene varijacije glasa,
da li postji vezba za to?
Naravno pogledacu ovde sta ima u vezi toga,
ako neko ima predlog ili primer... bio bih zahvalan!
Da kazem i ovo,
pevam narodnjake,
dosta slican triler i varijacije glasa imam kao Halid Beslic,
nemam taj glas,
to me dosta izmori i steze mi grlo kada treba da ostanem na istoj visini gde i on... u zavisnosti od pesme.... neke opusteno pevam...
opusteno pevam i Tomu Zdravkovica... i kazu da ga pevam u originalu... napominjem TO KAZU DRUGI - NE JA !
ne zelim da steknete pogresno misljenje u vezi mene!
znam da sam jako zelen u pevanju,
i da imam mnogo toga da naucim,
voljan sam da idem pravo jer imam veliku zelju da pevam... to mi je nesto svakodnevno i bez toga nema mene.
U napred hvala!
Ja ti preporucujem da ne silis grlo sa nekim jakim trlerima, dok ne naucis da pevas iz stomaka,
iliti da pravilno udises i izdises vazduh... Za pravilan narodnjacki triler bitan je i rad misica grkljana, koji se govorom ne koriste toliko koliko se koriste prilikom "trilerisanja", pa ces vremenom te misice "nauciti" da vrse i tu funkciju...
Naravno kontrolisanje tih trilera mora da se vezba dosta...
Sto se visina tice... Bolje je da u pocetku ne pokusasvas neke visine da izvlacis, dok ne naucis pravilno da pevas...
Kasnije, kroz vezbanje, kako budes napredovao, tako ces i podizati intonaciju, jer ces primecivati da tvoj glas sada moze da pruzi bolji efekat na visoj intonaciji...
Ali PRVOOOO se pozabavi tehnikom disanja... Posle samo nadogradjujes... I to nadogradjivanje zahteva dosta posla, ali ces barem znati da si osnovu savladao...
Ta osnova je samim tim i garancija da neces ostetiti svoj glas nekim nepravilnim pevanjem...

Eto... precesljaj forum, Tenebra je savrseno objasnila vezbe disanja i ostalo... a onda NA POSAOOOO!!!
Jedno po jedno... :)

android
Posts: 4
Joined: 15 Dec 2009, 02:14

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by android » 28 Dec 2009, 12:25

Jasno! :zzz:
Idem polako redom... da naravno citam sve sto je napisano od strane Tenebre... Hvala vam! :D

User avatar
Helena
Posts: 50
Joined: 12 Mar 2010, 01:26
Location: Valjevo

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Helena » 11 Apr 2010, 23:42

Ja sam relativno nova na forumu, iscitala sam silne teme o pevanju..
Uvek su mi govorili da imam jako lep glas, pevala sam u horu osnovne skole 4 godine i trenutno pevam u gimnazijskom horu od pocetka ove godine, od kada sam krenula u taj hor glas mi se dosta poboljsao, stekla sam sigurnost i naucila dosta novih stvari.. Obozavam da pevam, medjutim nisam od osoba koje su istrajne i kojima nesto moze da drzi paznju dugo, pa zbog toga nikada nisam razmisljala o upisu u muzicku skolu, medjutim cula sam za skole jazz pevanja i jedna devojka mi je rekla da Jana, pevacica Nevernih beba, drzi casove jazz pevanja, pa me zanima da li neko mozda zna nesto o tome?
Inace, odlucila sam cvrsto da pocnem da sviram neki instrument, ove godine punim 16, i kazu mi da navodno nikad nije kasno, ali ima toliko lepih instrumenata da ne mogu da se odlucim, a i tu je jedan problem, ne znam iz kog razloga, ali muzicka skola me nikako ne privlaci, radije bih sama uz neciju pomoc ili bih radije uzimala privatne casove.. Sta vi mislite o tome?
Hvala unapred.

android
Posts: 4
Joined: 15 Dec 2009, 02:14

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by android » 19 May 2010, 00:33

Ne znam nista o tome u Jane, ali imam znam jednu osobu koja fino radi svoj posao... tako ako te zanima javi se na pp

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by makish » 09 Aug 2010, 23:23

android wrote:Ne znam nista o tome u Jane, ali imam znam jednu osobu koja fino radi svoj posao... tako ako te zanima javi se na pp
ta osoba drzi samo casove jazz pevanja ili?

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by makish » 09 Aug 2010, 23:25

Tenebra wrote:hm..u Bg-u ima dosta horova, ali ja na zalost ne znam ni jedan :/ mogu da pitam moju dirigentkinju, ali ce to biti tek u utorak..
tenebra sta bi za hor, nestala si , a verujem da to mnoge interesuje... i ne samo to, neophodna si ovoj temi!!!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 21 Sep 2010, 15:30

Ljudi, pomazite...
Pre mesec, mesec i po navatao me neki virus, nije ni bitno sta se sve desavalo u medjuvremenu, ali imam upalu glasnih zica, sta preporucujete da koristim kako bi mi se glas vratio u normalu??? Treba mi glas, hitno, osecam kao da cu zaboraviti da pevam, a kada cujem neku pesmu koju volim jedva izdrzim da ne pevam...
P.S. Koristio sam Tantum Verde, sad pijem neke tablete Islo (valjda), pijem caj, med, nista ne pomaze. :(

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Fibonacci » 28 Sep 2010, 20:30

Ne bi trebalo ni da govoris, a kamo li da pevas. Jesi li isao kod ORL?
Moja koleginica (pevacica) je imala upalu glasnica i nije mogla da izdrzi a da ne peva. Naravno, unistila je glas. Izgubila je dobar deo opsega.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 29 Sep 2010, 10:36

Fibonacci wrote:Ne bi trebalo ni da govoris, a kamo li da pevas. Jesi li isao kod ORL?
Isao sam kod doktora, on kaze: "Nije ti nista, ispiraj grlo cajem od zalfije i koristi Tantum Verde...", a posle objasnim profesoru pevanja i on mi kaze da je to 100% upala glasnih zica (i na tom casu spicim u visinu 2 polutona manje nego na ostalim casovima, ali valjda nece da mi se izgubi deo opsega).
Fibonacci wrote:Moja koleginica (pevacica) je imala upalu glasnica i nije mogla da izdrzi a da ne peva. Naravno, unistila je glas. Izgubila je dobar deo opsega.
A to je i moj problem, a jos jaca je fora sto svaki dan pevam, a u subotu imam i probu sa bendom. :? Napravio sam taj bend tako da moram da budem tamo, ali cuvacu se... Prestajem da pevam do probe, a onda... Moram. :(

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 30 Sep 2010, 10:01

Nadjoh na netu neke stvari vezane za upalu glasnih zica, pa rekoh da probam i posle jednog dana vec se osecam bolje... :D
Evo sta treba da radite u ovakvim slucajevima... Sto manje pricajte (bez saputanja i bez vristanja, jer saputanje napreze vase glasne zice isto kao kad vristite), a kada bas morate da pricate, pricajte normalnim glasom, ali malo tise nego uobicajeno, taman da vas svi cuju. Pijte toplu vodu (ne vrucu) 6-8 puta na dan (voda ce vam ovlaziti glasne zice), sto vise caja (po mogucstvu sa medom i dosta limuna), isparavajte se 2-4 puta na dan po 5 minuta... I na kraju, kada osetite da trebate da se zakasljete uzmite mlaku vodu (ako vam je pri ruci) ili caj i popite, trudite se da se ne zakasljete, jer kasljanjem naprezete glasne zice.
Da sam znao da je ovako lako odavno bih ovo probao. :)

P.S. Ako zelite da vas sto brze prestane onda kupite i Isla pastile u apoteci (zeleno-bela kutija, pise u uputstvu da su dobre za pevace) i sisajte 3-4 puta po 1 ili 2 pastile dnevno. (u kutiji je 30 pastila)

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Tiga » 11 Oct 2010, 22:04

Jel ti pomoglo ovo Đole? To što si napisao je ono što ti svaki doktor manje-više kaže.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 12 Oct 2010, 13:16

Nije skroz, ali je dosta pomoglo... Moram ponovo da idem kod doktora, ne znam koji mi je...

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by million dollar baby » 12 Oct 2010, 15:08

Ljudi, imam poprilicno glup problem koji je poceo od skoro da se pojavljuje. Naime, kada pevam, brzo mi puca glas, a sto je najgore ne derem se, nego pevam normalnim glasom. Pevam vec godinama i tek od skoro je poceo da mi puca posle pete ili sete pesme :( Oporavi se ubrzo posle toga, ali i dalje me grebuckaju glasne zice, jel znate sta da pijem/radim povodom toga :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest