Upoznajte svoj instrument!

Post Reply
User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Post by Dete epruvete » 23 Jul 2007, 21:46

izvini, nisam bio tu nekoliko dana...
pa recimo da zelim samo u nekim trenucima poshto imam mnogo chistu boju glasa, a zelim da dodam neki ''shmek'' svemu tome.

svez
Posts: 4
Joined: 04 Aug 2007, 17:21
Location: Djakovo - Hrvatska
Contact:

Post by svez » 04 Aug 2007, 17:28

pročitao sam sve ove stranice.. ima stvarno puno stvari tu...
naime..
kažu mi svi da dobro pjevam, da imam ugodan glas i da pjevam od srca s užitkom (nije samohvaljenje) no jedino me muči što želim postići glas kao drugi pjevači.
ono što je tenebra rekla da treba svojim glasom pjevati stoji.
i ono napisano za vježbu po tonovima me muči jer note neznam niti volim pratiti to po klavijaturi isprobavanje..
sve do sada što sam pjevao je bilo po sluhu kao i vježba što je po sluhu...
ono za koju kockicu čokolade i za med je fora, probao sam.

Kolega što ima glazbeni bend on ne pije pivo tijekom nastupa nego samo rakiju radi "podmazivanja" jer nemože na čisto trijezan pjevati pa bi volio i tu prijedlog čuti za dugotrajno-večernja pjevanja.

tehnike disanja ću probati uvježbati jer sam pjevao uvijek po svome i jako dugo mogu držati glas da ne ostanem bez daha..
u biti kroz tjedan dana ću se snimiti pa da netko posluša pa prokomentira... mogu pjevati i visoke tonove ali ne predugo tipa zdravko čolić, njegovu verziju Ćaje šukarije sam uspio otpjevati i malo se slaba promuklost osjetila, dok par komada bez problema Harisa Džinovića mogu izvest...

ono o vrstama pjevanja neznam u koju spadam.

E da i pjevao sam operu za jednu ekipu pa su rekli da je odlično bilo, a ekipa je iz crkvenog zbora pa postoji mogućnost i da na operi ostanem... i rečeno mi je od crkvenjaka da imam veliki raspon glasa, jer mogu doći do dosta visokih tonova a ujedno i prijeći na vrlo niske a da se vibrato ili intonacija ili kako želite osjeti, jer nepjevam u crkvenom što nevolim ravno pjevanje

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 04 Aug 2007, 17:57

Prvo ,DOBRODOSAO! :lol:

Moderatorka (Tenebra ) je trenutno u Sibiru ,ali verujem da ces cim se ona vrati dobiti vise nego zadovoljavajuci odgovor :lol: a dok ne dodje probaj nesto od ovih stvari ovde napisanih da uvedes u svoje svakodnevno vezbanje.

P.S. Drago mi je da imamo ovde nekog iz Hrvatske ,izgleda da idemo napred kao ljudi i da polako prevazilazimo onaj bolesni Srpsko/Hrvatsko odnos :D

svez
Posts: 4
Joined: 04 Aug 2007, 17:21
Location: Djakovo - Hrvatska
Contact:

Post by svez » 04 Aug 2007, 18:13

hvala na dobrodošlici :)

nisam nikad ni imao taj odnos da bi mi smetao jer imam i rodbine preko granice a i volim sve ljude bez obzira na narodnost :)

jedino nevolim onog tko vrijeđa glazbu.. eheh

a ono za isprobavanje pokušat ću s vježbama disanja iako mislim da s tim nemam problema, no čut ću njen komentar i kada dignem svoju snimku na net da čujem tko šta ima za reči :)

ako su drugi zadovoljni mojim glasom i ja sam, da su mi rekli da sam antitalent nebi ni pokušavao ništa.. a sve je počelo birtijaškim pjevanjem :) i zabavljanjem naroda :)

svez
Posts: 4
Joined: 04 Aug 2007, 17:21
Location: Djakovo - Hrvatska
Contact:

Post by svez » 16 Aug 2007, 16:51

hehe jel se ona preselila u Sibir? nemaa jeee

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 16 Aug 2007, 16:53

Nemam pojma sto je nema ,a jos manje znam kada ce doci ,tako da ne znam sta da ti kazem...............cekaj :lol:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 16 Aug 2007, 21:35

Koliko ja znam, trebala bi da dođe krajem meseca ali mislim da Zoli može da nam da precizniju informaciju. Zoli?

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 29 Aug 2007, 14:30

and..here I am x)

Dobro dosao na forum!!!! :)

To sto hoces da kopiras glasove drugih pevaca je skroz normalno za ljude koji se ne bave dugo pevanjem i koji jos nisu u potpunosti sigurni u svoj glas! :) Samopouzdanje ces steci vremenom, naravno ako se budes aktivno bavio pevanjem, a da bi ti bilo lakse probaj sve pesme drugih pevaca koje pevas da pevas bez njihovog vokala. Razumes me? Treba uvo da se navikne na tvoju boju :)

Sto se tice alkohola pre pevanja - za to sam apsolutno protiv! Ali, nismo svi isti :) nekome je vaznije da razbije tremu nego da sacuva glasnice :)
Ono sto je bitno jeste da brigu o glasnicama ne vodis samo pred svirku, vec da to bude jedna rutina..obicaj :)
Jedna od starijih metoda jeste kasikica meda pre spavanja koja se zvace u ustima dok med polako klizi niz grlo :) takodje je i vazno da ne gutas pastu za zube ;) med mozes slobodno "zvakati" i posle pranja zuba jer prirodni seceri u njemu ne kvare zube :)
A bas pred samu svirku treba sto vise vremena da provedes van zadimljene prostorije, dobro posluzi i pola litre vode sa secerom, mozda da posisas koju slatku bombonu, ili da pojedes suvu sljivu. Dobra je i cokolada :) Neki cak kazu da piju i jaja, ali meni jaja jako slepe glasnice pa nista od skakanja po visinama ;) Jaja su dobra mozda dok se vezba :)
Izbegavaj gazirano, hladno i alkohol pred svirku, bar nekoliko dana pred sam dogadjaj :)
Ostala je samo jos kondicija, a to je stvar vezbe :)

Opersko pevanje nemoj puno da praktikujes sam, bez prethodnog uvida profesora pevanja u tehniku, jer zaista moze biti pogubno :)

Ajde posalji snimak, bas mi se slusa :D

svez
Posts: 4
Joined: 04 Aug 2007, 17:21
Location: Djakovo - Hrvatska
Contact:

Post by svez » 29 Aug 2007, 14:51

ohoj eto tebe :)

eo u petak sad nisam ništa pio alkoholno... sve neke gustiše sam pio i izdržo sam par sati.. u biti onoliko koliko je i trebalo...

a u subotu sam pjevao od 9 navečer do 4 ujutro.. dobro ne bez prestanka ali bilo je i domaće i narodne i opere točnije o sole mio od pavarottija... :) eheh..

kad snimim budem poslao ovdje pa da se posluša.. iako nije to to kad nema žive glazbe i kad nema rulje da se uživim u svoju pjesmu jer onda glas radi sam iako bi mogao i to riješiti da u bircu snime...

svetac
Posts: 1
Joined: 20 Dec 2007, 22:45
Location: Ruma-Novi Sad...svet

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by svetac » 21 Dec 2007, 00:04

Cao. :D
Kad sam cuo koju si temu otvorila, posto poznajem oblast dosta dobro, ali ne i sve kako ti rece (i tu si u pravu),
pomislio sam da je to preveliki zalogaj za tebe, ali se ispostavilo to da te ja nisam dovoljno upoznao, nisam znao skim imam posla, elem posle citanja ja sam jako pozitivno iznenadjen. Odlican posao. Adekvatne fotke. Za svaku pohvalu. Ako bude bilo pitanja na koje ne budes znala odgovor, slobodno posalji, pa kad budem imao vremena ja cu probati da dam adekvatan odgovor. Jos jedno bravo.

pozzzzzzzzzzzzzzzzzz

mazza
Posts: 3
Joined: 02 Jan 2008, 20:33
Location: beograd

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by mazza » 04 Feb 2008, 23:49

impresivno...zaista...a ja sa mislila da znam nesto o tehnikama pevanja i pevackom instrumentu :D nego, zanima me odakle ti sve one fotke? radim neki rad sa temom o kojoj ti pises, tako da su mi preko potrebne...bilo bi zgodno ako bi mi ostavila neki link...pozzzzzzzz

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re:

Post by Dete epruvete » 05 Apr 2008, 22:39

Tenebra wrote:naravno da je je moguce, ali zavisi od toga kakav glas hoces da imas, tj. da li zelis sve vreme da ti bude hrapav, ili samo u nekim trenucima. Sta ti zelis?

Dosta pevaca ima prirodno takav glas.

Iskreno, ne znam puno o tome, ali ako sacekas malo, pokusacu da se informisem tacno o tehnici.
jel si uspela da nadjesh neshto o tome?

IVANHC
Posts: 47
Joined: 11 Apr 2008, 12:44

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by IVANHC » 24 Apr 2008, 11:18

Tenebra @
St mislis o HC pevacima,kako oni to uopste izvode?

FreeMan
Posts: 46
Joined: 28 May 2008, 00:40
Location: Panchevo, Boulevard Of Broken Dreams :)

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by FreeMan » 31 May 2008, 23:24

Ja dobro pevam, ne idem u neku skolu ali imam sluha i mogu da pevam lepo... sad mi malo mutira glas jbm li ga :D

Al ono, inace, ranije sam mogao bas visoke tonove ... sada ne toliko :(

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by noldor » 07 Jun 2008, 19:23

imama i ja pitanje,ako se ponavlja ja se izvinjavam

daklem,kad pevam na stomak meni se jako brzo potrozi vazduh iz stomaka i dok opet udahnem,ode voz
a kada pokusavam da ''stedim'' onda se jako tiho cujem

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest