Upoznajte svoj instrument!

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 15 Oct 2010, 17:02

million dollar baby wrote:Ljudi, imam poprilicno glup problem koji je poceo od skoro da se pojavljuje. Naime, kada pevam, brzo mi puca glas, a sto je najgore ne derem se, nego pevam normalnim glasom. Pevam vec godinama i tek od skoro je poceo da mi puca posle pete ili sete pesme :( Oporavi se ubrzo posle toga, ali i dalje me grebuckaju glasne zice, jel znate sta da pijem/radim povodom toga :?
Meni na probama, u poslednje vreme, zbog problema sa grlom veoma cesto puca glasa, narocito zbog toga sto se derem, i ja uvek nosim sa sobom termos sa toplom vodom, osetim odmah poboljsanje i mogu da nastavim sa dranjem. :mrgreen:

Inace, poceo sam da pijem Pentraksil, zbog grla i dosta mi je pomogao za ova dva dana...

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Stanko » 15 Oct 2010, 17:06

Promeni zice :mrgreen: :mrgreen: :hide: :hide:

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by million dollar baby » 15 Oct 2010, 20:56

Stanko wrote:Promeni zice :mrgreen: :mrgreen: :hide: :hide:
:1: hahaha :) bi' da mogu :D :D

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by cccira » 15 Oct 2010, 21:24

Moguce je da je problem nastao kao posledica ovog hladnijeg (prelaznog) perioda, jer sam i ja primetio u proteklih mesecak dana slicno... stim sto meni ne puca glas vec me samo grebe grlo

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Tiga » 16 Oct 2010, 03:10

million dollar baby wrote:Ljudi, imam poprilicno glup problem koji je poceo od skoro da se pojavljuje. Naime, kada pevam, brzo mi puca glas, a sto je najgore ne derem se, nego pevam normalnim glasom. Pevam vec godinama i tek od skoro je poceo da mi puca posle pete ili sete pesme :( Oporavi se ubrzo posle toga, ali i dalje me grebuckaju glasne zice, jel znate sta da pijem/radim povodom toga :?
Pevaš iz grla godinama pa je to počelo da uzima danak. Možda i imaš neki zdravstveni problem, bilo bi dobro proveriti.
Nisam čula kako pevaš i ne mogu da sudim, ali ako is sama učila da pevaš-verovatno je loša tehnika uzrok.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Tiga » 16 Oct 2010, 03:11

doyle777 wrote: i ja uvek nosim sa sobom termos sa toplom vodom, osetim odmah poboljsanje i mogu da nastavim sa dranjem. :mrgreen:
Šta radiš sa tim termosom?
Ozboljno pitanje :D Jel piješ toplu vodu ili greješ grlo spolja?

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 16 Oct 2010, 11:52

Tiga wrote:
doyle777 wrote: i ja uvek nosim sa sobom termos sa toplom vodom, osetim odmah poboljsanje i mogu da nastavim sa dranjem. :mrgreen:
Šta radiš sa tim termosom?
Ozboljno pitanje :D Jel piješ toplu vodu ili greješ grlo spolja?
:D
Pijem toplu vodu...
cccira wrote:Moguce je da je problem nastao kao posledica ovog hladnijeg (prelaznog) perioda, jer sam i ja primetio u proteklih mesecak dana slicno... stim sto meni ne puca glas vec me samo grebe grlo
Mislim da si u pravu. Ovo hladno vreme stvarno ume da zaebe glasne zice.

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by million dollar baby » 16 Oct 2010, 16:42

Tiga wrote:
million dollar baby wrote:Ljudi, imam poprilicno glup problem koji je poceo od skoro da se pojavljuje. Naime, kada pevam, brzo mi puca glas, a sto je najgore ne derem se, nego pevam normalnim glasom. Pevam vec godinama i tek od skoro je poceo da mi puca posle pete ili sete pesme :( Oporavi se ubrzo posle toga, ali i dalje me grebuckaju glasne zice, jel znate sta da pijem/radim povodom toga :?
Pevaš iz grla godinama pa je to počelo da uzima danak. Možda i imaš neki zdravstveni problem, bilo bi dobro proveriti.
Nisam čula kako pevaš i ne mogu da sudim, ali ako is sama učila da pevaš-verovatno je loša tehnika uzrok.
Pa jeste... mislim ucila sam samostalno uz poneki cas/savet... a od relativno skoro sam prestala da pevam iz grla... e bre bre bre, de bas sad nadje da uzima danak!!!! A oce li mi pomoci one bombonice za grlo?

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Tiga » 17 Oct 2010, 00:20

million dollar baby wrote:
Pa jeste... mislim ucila sam samostalno uz poneki cas/savet... a od relativno skoro sam prestala da pevam iz grla... e bre bre bre, de bas sad nadje da uzima danak!!!! A oce li mi pomoci one bombonice za grlo?
Pa ne znam da li te boli grlo, jel to od prehlade...Nisam ni ja neki stručnjak sad, ali mi deluje kao da je posledica nepravilnog pevanja.

Pisala sam na drugoj temi jednu foru, pomaže:
Tiga wrote:Danas je Jelena Tomasevic pricala nesto o tome i dala dobar savet protiv upale grla i promuklosti.
Umuti se celo jaje, (odvojeno belance i zumance, pa se onda pomesa), doda se med i toplo, ne kljucalo mleko.
Moze da se doda i malo konjaka (ali ona to ne radi, kakav andjeo :mrgreen: ) i posle sat vremena, grlo je oporavljeno.

Hajde probajte, pa javite da li valja ista ovaj eliksir.

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by makish » 21 Jan 2011, 19:49

Ima li neko da predlozi:
1. dobrog profesora koji drzi privatno casove pevanja (ali odere kozu sa cenama)
2. hor u koji bi mogao da odem npr na provu (stvarno ne znam na koj foru se ulazi u hor)

bio bih veoma zahvalan kada bih dobio bilo koji od ova dva odgovora.
Za oba ide chokolada :)

serrano
Posts: 18
Joined: 15 Feb 2011, 11:36

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by serrano » 15 Feb 2011, 22:10

Mene takođe zanima ukoliko neko nešto zna sve vezano za ulazak u hor u BG-eu! Unaprijed hvala ...... :cao: :lol:

User avatar
NenadBeki
Posts: 57
Joined: 05 Dec 2010, 17:52

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by NenadBeki » 20 Feb 2011, 15:39

E imam ja jedno...Neko mi je rekao da kad glas mutira onda taj lik ne sme da proizvodi visoke tonove...pa da li je to istina? Valjda moze da mu osteti glasne zice ili tako nesto (:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 20 Feb 2011, 15:44

lol :O.o:

Ja za to prvi put cujem. Sta bi onda trebao da radi Bruce Dickinson... :?

User avatar
NenadBeki
Posts: 57
Joined: 05 Dec 2010, 17:52

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by NenadBeki » 21 Feb 2011, 12:09

doyle777 wrote:lol :O.o:

Ja za to prvi put cujem. Sta bi onda trebao da radi Bruce Dickinson... :?
Ahahhahahahaa..(: :1:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by doyle777 » 21 Feb 2011, 12:33

NenadBeki wrote:
doyle777 wrote:lol :O.o:

Ja za to prvi put cujem. Sta bi onda trebao da radi Bruce Dickinson... :?
Ahahhahahahaa..(: :1:
:) Ne, ozbiljan sam, glasne zice ne mogu da se ostete od pevanja visokih tonova, UKOLIKO pevas pravilno, veca je sansa da ih ostetis growlovanjem, ali takodje ukoliko "pravilno" growlujes moze da dodje samo do manjih problema u pocetku, a kasnije ce sve biti u redu.

Ukratko, ne pevaj iz grla, vec iz dijafragme i sve ce biti ok.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest