Upoznajte svoj instrument!

Post Reply
Bassa
Posts: 19
Joined: 01 Apr 2008, 14:38
Location: Backa Palanka

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Bassa » 30 Nov 2008, 13:10

Cisto sumnjam....peva on to u falsetu samo ga oboji. A child in time nije uopste tezak za otpevati kao sto zvuci...npr ja mogu otpevati child in time.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Santana » 03 Dec 2008, 22:35

pa koliki raspon imas punim glasom?
sigurno si jaci od mene dosta

Bassa
Posts: 19
Joined: 01 Apr 2008, 14:38
Location: Backa Palanka

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Bassa » 10 Dec 2008, 10:12

Moj raspon je negde od D(ispod zadnje zice na gitari, E) pa negde do H(12 prag druga zica na gitari). Mislim solidan raspon ali nije sve u tome. Sto se tice imigrant song-a, probao sam, moze se otpevati i iz grla ali osecam da malo drugacije pevam nego inace. Ali svakako nije cela pesma Sad nisam siguran kako on peva ali nije greska ni na jedan nacin otpevati (ako ok zvuci) :D

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Santana » 11 Dec 2008, 17:43

Pa kako brate immigrant song mozes kad ja imam raspon od pete zice prazne do 11 -12 polja zadnje (kad sam top raspevan) pa se i ja mucim. visoko ti je to malo

Bassa
Posts: 19
Joined: 01 Apr 2008, 14:38
Location: Backa Palanka

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Bassa » 11 Dec 2008, 21:12

Ovako 12 prag na 2. zici ti je isto sto i 7 na prvoj. A potuno opusteno mogu dotle. Uz malo truda mogu do 12, 13. Ok? A to je i stvar tehnike a ne raspona.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Santana » 12 Dec 2008, 19:45

polako, majstore, ok, bravo za tebe ako mozes-uzivaj onda.
ja sam zato i poceo da sviram gitaru zato sto mi glas nije toliko dobar-tj. zbog raspona koji se tako malo smanjuje mutacijom(koja je inace prosla kod mene nezapazeno-samo produbljivanjem glasa na kraju)

Bassa
Posts: 19
Joined: 01 Apr 2008, 14:38
Location: Backa Palanka

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Bassa » 12 Dec 2008, 20:27

ok majstore bravo za tebe. 8)

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Santana » 13 Dec 2008, 19:31

8) nista samo onako-moja ja zadnja. ok sad zavrsismo sa immigrant song. 8)
nasoj muzickoj sceni i ne nasoj bre-nego svetskoj treba jedan muski rezeci mocni sirovi izrazajni prodorni energicni glas velikog raspona. al nema ih vise bre. samo rokajmo kolko nas glas nosi (u granicama njegovih mogucnosti) i tako se rokenrol i njegova cistota i lepota odrzavaju u zivotu. LONG LIVE ROCK N ROLL!

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by LazaRocker » 14 Dec 2008, 16:38

Bassa wrote: A child in time nije uopste tezak za otpevati kao sto zvuci...npr ja mogu otpevati child in time.
Ne znam brate, meni je Child in time u ranku tenor opere. Pogotovu onaj deo na kraju drugog, i pocetku treceg minuta pesme...Jebote, za ono stvarno moras da imas glas... A Immigrant song mogu bez problema.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Santana » 14 Dec 2008, 18:43

lazo,sine, kako smo mi sugradjani ti mi lepo kazi kako ti se zove bend i gde imate svirku-kad god je imali pa cu da dodjem.
da te bolje cujem crvenkapo :D

Bassa
Posts: 19
Joined: 01 Apr 2008, 14:38
Location: Backa Palanka

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Bassa » 15 Dec 2008, 21:31

LazaRocker wrote:
Bassa wrote: A child in time nije uopste tezak za otpevati kao sto zvuci...npr ja mogu otpevati child in time.
Ne znam brate, meni je Child in time u ranku tenor opere. Pogotovu onaj deo na kraju drugog, i pocetku treceg minuta pesme...Jebote, za ono stvarno moras da imas glas... A Immigrant song mogu bez problema.
Sve to stoji, ali ne toliko glas koliko tehniku.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Santana » 17 Dec 2008, 10:28

bla bla.
ajde begajte si kuci i derite se dok ne promuknete (znam,znam bassa i to je stvar tehnike) .lepo ja rekoh. it's all rock n roll.

User avatar
Riccolo
Posts: 9
Joined: 28 Dec 2008, 18:24
Location: Beograd

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Riccolo » 29 Dec 2008, 19:09

Tenebra odusevljen sam-tema je super,bas se vidi da si se potrudila...Evo ja se bavim pevanjem vec nekoliko godina i opet sam ovde naucio nesto novo...Obozavam da slusam tudja iskustva i nesto novo da saznam,ali ovo su stvari koje ce koristiti svima koji se bave pevanjem.Ima tu jos stvari koje su mi ne jasne-narocito oko ''trosenja'' i ''naprezanja'' glasnih zica u toku pevanja,ali necu sad da davim sa tim...Samo sam hteo da bacim svoju pohvalu... :D pozzzzzzz

Mladen*
Posts: 2
Joined: 19 Aug 2009, 04:34
Location: Tu negde*-*

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by Mladen* » 19 Aug 2009, 04:41

Cao....svima.ja sam ovde novi zovem se Mladen.. :) ..mene zanima...da mi kazete....kako se pravilno...peva...ja imam talenat...al nzm..bas dobro da ga iskoristitmi...ako neko moze da mi objasni...koji sve glasovi imaju...kako povisivati glas,jacinu,kako spustiti glas.......i neku malo laksu tehniku pevanja..... :D

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Upoznajte svoj instrument!

Post by sevastokrator » 14 Sep 2009, 21:52

evo jedne anegdote o Mocartu, on je poducavao sina od nekog plemica, on je imao 14 god. i pitao Mocarta, "mozes li mi pomoci da komponujem imam vise nego dovoljno godina za to" Mocart mu odgovori "Nista jos moras cekati", a on nastavi "Ali vi maestro ste poceli s komponovanjem mnogo pre mene u ovim godinama", Mocart "Tacno ali ja nisam nikog pitao kako se to radi", da se nadovezem moras sam dosta stvari uraditi samo neko treba da te usmeri
nisu ovo moje reci skino sam s neta ovo i preveo na sprski, citat bas nije ono 100%

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest