Tehnike Pevanja: Boja Glasa, Časovi, Itd?

Post Reply
Paja
Posts: 2
Joined: 04 Mar 2008, 04:30

Tehnike Pevanja: Boja Glasa, Časovi, Itd?

Post by Paja » 04 Mar 2008, 14:52

Ja sam Pavle iz nsa imam 29 god, relativno kasno sam se poceo baviti muzikom.Recimo pre nekih 3 godine,nisam sluhista,isao sam privatno na casove klaviature i vrlo dobro poznajem materiju.Moj problem je sto malo imam poteskoca sa tom tehnikom pevanja, nekad otpevam Bruka dobro nekad slabije.Izgradio sam glas toliko dobro da ga sad naplacujem kroz razne svirke ali samo kad se za to moze normalno naplatiti.AKo neko zna ko daje casove pevanja u Novom Sadu privatno,da mi javi kontakt Paja78@gmail.com...........Hvala unapred......

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by xho » 15 Oct 2008, 22:25

Obavezno nadji pedagoga solo pjevanja kad sam ja mogo u 42 moz iti sa 29 pozdrav i puno rada te ceka.

meka
Posts: 2
Joined: 25 Jul 2008, 09:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by meka » 17 Oct 2008, 11:47

Moj "problem" je sledeći. Nikad nisam ni blizu dobro pevao. Šta više, pre biste pucali u mene nego me slušali, ali se desilo nešto meni neverovatno. Počeo sam ignorisati to što loše pevam i jednostavno pokušavati da otpevam ... šta god da sam u to vreme slušao. Gle iznenađenja, pevanje nije samo talenat. "Otkrovenje" se desilo ove godine, pa me interesuje isto što i pavleta. Ima li neke starosne granice za pevača kad treba da počne da makar ne bi parao uši? Logično, kao i svaki početnik, slušali me iko nepoznat, kolena klecaju, grlo se steže, šake znoje. Čim kažem sebi "ma urlaj ako treba, samo nek se nešto čuje", odmah i zvuči bolje. A sad, pravo pitanje. Ima li nekih vežbi (youtube, text ... bilo šta) koje bi čovek mogao raditi i bez profesora čisto kao osnove ili pripremu? Naravno, pitam za vežbe za apsolutnog početnika. Hvala!

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by *Missy Dreamer* » 18 Oct 2008, 10:57

Poslusaj Ericka Arcenaux-a, po meni je odlican :wink:

Riffs, Runs, & Control - Part 1


Riffs, Runs, & Control - Part 2


Riffs, Runs, & Control - Part 3
[youtube]wqNHeVZ0fhI&feature=related[/youtube]

Vibrato - Part 1


Vibrato - Part 2
[youtube]PTP72WjiwG0&feature=related[/youtube]

Vocal Warmup: Part 1- Diaphragm Exercise
[youtube]Q5CWsFaVnWM&feature=related[/youtube]

Vocal Warmup: Part 2 - Freeing Your Vocal Range
[youtube]jZ_RwV52DMw&feature=related[/youtube]

Vocal Warmup: Part 3 - Improving Tone
[youtube]lSOn-b3V6rQ&feature=related[/youtube]

Sad ce da me banuju zbog ovolikog posta :lol: Uzivaj i srecno :)*

meka
Posts: 2
Joined: 25 Jul 2008, 09:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by meka » 20 Oct 2008, 16:19

Hvala puno. Znam da ima na tone "časova" za početnike, ali, recimo, kako ja nisam znao da posle pevanja ne treba da te boli grlo (pošto sviram gitaru, nekako mi normalno da me boli ruka posle sviranja kada vežbam nešto brže ili više pečim prste nego obično), rekoh da ja pitam nekog ko zna. Hvala puno, a sad odoh u zapećak da vežbam (nije zapećak u pravom smislu te reči, imam jednu omanju sobicu za urlatorske radnje). Pozdrav!

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by milosch » 20 Oct 2008, 20:56

*Missy Dreamer* wrote:Poslusaj Ericka Arcenaux-a, po meni je odlican :wink:
...
Ja imam sve te njegove snimke sa youtube-a , i jedno vreme (jako kratko) sam radio te vezbe pa sam sada batalio :oops: , zanima me koliko sa ovim moze da se napreduje ako aktivno vezbas i da li su pored ovih vezbi neophodne jos neke?

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by *Missy Dreamer* » 23 Oct 2008, 17:59

milosch wrote:
*Missy Dreamer* wrote:Poslusaj Ericka Arcenaux-a, po meni je odlican :wink:
...
Ja imam sve te njegove snimke sa youtube-a , i jedno vreme (jako kratko) sam radio te vezbe pa sam sada batalio :oops: , zanima me koliko sa ovim moze da se napreduje ako aktivno vezbas i da li su pored ovih vezbi neophodne jos neke?
Napredak je svakako individualan, ali uz trud i pravilno vezbanje ces postepeno napredovati i razvijati glas. A da li su potrebne jos neke, za pocetak vezbaj redovno ove, mislim da su sasvim ok :) A uz njih imas i sve one Tenebrine u ranijim temama koje su odlicne i super objasnjene, pa procitaj. E sad, Pipi ce te verovatno bolje savetovati, hehe :D Nadam se iskreno da sam pomogla :wink: pozz*

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Tehnika pevanja i boja..

Post by milosch » 24 Oct 2008, 23:34

*Missy Dreamer* wrote:
milosch wrote:
*Missy Dreamer* wrote:Poslusaj Ericka Arcenaux-a, po meni je odlican :wink:
...
Ja imam sve te njegove snimke sa youtube-a , i jedno vreme (jako kratko) sam radio te vezbe pa sam sada batalio :oops: , zanima me koliko sa ovim moze da se napreduje ako aktivno vezbas i da li su pored ovih vezbi neophodne jos neke?
Napredak je svakako individualan, ali uz trud i pravilno vezbanje ces postepeno napredovati i razvijati glas. A da li su potrebne jos neke, za pocetak vezbaj redovno ove, mislim da su sasvim ok :) A uz njih imas i sve one Tenebrine u ranijim temama koje su odlicne i super objasnjene, pa procitaj. E sad, Pipi ce te verovatno bolje savetovati, hehe :D Nadam se iskreno da sam pomogla :wink: pozz*
Hvala, svaka pomoc je dobro dosla. :D

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Tehnike Pevanja: Boja Glasa, Časovi, Itd?

Post by Tenebra » 03 Nov 2008, 09:26

kao sto missy kaze, za pocetak su ti njegove vezbe super dovoljne. kasnije ce ti trebati mozda vezbice za pokretljivost u pevanju (skokovi sa tona na ton, razni ukrasi i sve to), ali otom potom. samo radi na ovome, ovo je osnova i najvaznije.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest