tehnike - kako? sta?

Post Reply
m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: tehnike - kako? sta?

Post by m@T@ » 10 Sep 2008, 01:53

e pitanje u vezi VIBRATA

naso sam ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=mFvm6rgJ ... re=related
na pocetku se lik zeza :P
e sad zanima me jel on radi vibrato kako treba ?

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: tehnike - kako? sta?

Post by pipistrello » 10 Sep 2008, 19:52

Heeej! :) Znam, slusala sam ga vec sa drugaricama,ali neki drugi snimak.Pa ima on dobru tehniku disanja i dobro je objasnio to na snimku .Medjutim :? ne znam da li je tebi jasno,mislim da li ti je jasnije sad kako da izvedes vibrato.Dakle vazni su ti stomacni misici...oni puno pomazu u tehnici vibrata,pored toga vazno je da ti je i vrat opusten...I da taj vazduh koji ispustas sto manje stezes i da osetis kako ti trepere glasne zice...takodje bi trebao tu da obratis paznju da ukljucis vise kupolu-mislim da pevas u poziciji kupole.
O5 sam se zapetljala :oops: ...E ovako...zamisli da trebas da pevas kao da zevas,a da umesto usta imas dugacku cev koja se na kraju siri kao levak,a da ta cev pri tom nije metalna,vec od gume(ovde ne zelim da se bavim mehanikom i masinama :lol: vec hocu da ti objasnim da trebas da budes stabilan,ali ne i ukocen)E sad kad si zamislio tu gumu umesto usta,pokusaj da das snagu iz stomaka toliko jaku da se cujes cak na kraj dugacke cevi.
Treba celo telo da ti bude opusteno...kao one reklame u obliku visokih naduvanih coveculjaka sto se klate na vetru...ne znam kako se zovu,ali trebas da budes kao oni.

heh...nadam se da sam bila od pomoci :wink:

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: tehnike - kako? sta?

Post by m@T@ » 10 Sep 2008, 23:36

eee jesi :D
pa pre neki dan sam bas zevao ( nesto mnogo zevao :D ) i video sam ... tj osetio kako vazduh prolazi iz stomaka kroz celo telo :)
a ono kad radi sporo , tj kaze da je vibrato ustvari pevanje 2 nota samo sto se peva brzo :)
a ovaj lik je super :D odgledao sam sve njegove videe :D komicar :D :lol: 8)
hvala za objasnjenje !! :)

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: tehnike - kako? sta?

Post by pipistrello » 11 Sep 2008, 21:53

Ta nema na cemu :)
Nisam bas najbolja u objasnjavanju,ali ti izgleda imas mozak da sve pokapiras...
Inace i meni se svidja kako objasnjava taj lik...svidja mi se to sto on sve to dozivljava kao neku vrstu zabave...stvarno je odlican.A to, za vibrato je u potpunosti tacno da su to dva tona...po meni vibrato je dosta slican kratkom trileru na dva tona.

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: tehnike - kako? sta?

Post by Djole_BB » 22 Sep 2008, 14:22

e ovako, ja mogu da otpevam od praznog E ,na gitari, (mislim na najdeblju zhicu, 6) do 14. praga na e (najtanjoj)...e sad, interesuje me koliki bi to bio raspon...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: tehnike - kako? sta?

Post by Doolio » 22 Sep 2008, 14:48

tri oktave i dva tona
i ja mogu tako negde, mozda imam malkice veci raspon, tipa 1-3 tona, al ja sam malo nizi od tebe, idem od C

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: tehnike - kako? sta?

Post by m@T@ » 22 Sep 2008, 17:54

doolio je u svakom pogledu uvek bio najbolji

haha zez :)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: tehnike - kako? sta?

Post by Djole_BB » 23 Sep 2008, 14:34

pa na gitari je najnizhe E, a na klaviru C- a na njemu nisam probao, mozhda i mogu...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: tehnike - kako? sta?

Post by Doolio » 23 Sep 2008, 18:39

mata: pa naravno:)

djole:
brate, pa u cemu je problem tu, kad stignes do nultog praga na E zici, ti nastavi na 11.-om pragu, a glasom prati oktavu nize, mozes tako dokle oces.

User avatar
CrownlessPhoenix
Posts: 7
Joined: 08 Mar 2009, 11:47
Location: Autobus-Pozarevac/Kumane/VelikoGradiste

Re: tehnike - kako? sta?

Post by CrownlessPhoenix » 08 Mar 2009, 12:27

zdravo svima!
zanima me sta jos sem growl, scream i clean vokala postoji?

zipe
Posts: 83
Joined: 18 Apr 2008, 17:14

Re: tehnike - kako? sta?

Post by zipe » 18 Jan 2010, 11:37

tenebra:

u cemu gresim ako pri vezbanju disanja zavrti mi se u glavi?

Bjorn
Posts: 1
Joined: 31 Jan 2010, 12:10

Re: tehnike - kako? sta?

Post by Bjorn » 23 Jul 2010, 22:50

Pozdrav svima ,imam neka pitanja koja ce mislim zanimati i mnoge druge...
Mnogo sam naucio stvari sa ovog foruma.Disanje i postavka glasa su shvaceni,sada samo ucim da to automatizujem te elemente,malo mi tesko ide opustanje vratnih misica.

Sada mislim da dobro sve radim ,vezbam svakodnevno kako bi povecao raspon,poceo sam da cujem neke vise tonove,ali zvuce onako tiho i svetlo sa puno vazduha (flah),vratni misici opusteni,disanje stomakom,vazduh ide na zadnje nepce,mene jako zanima , da li to tako treba da bude i da li ce glas vezbanjem dobiti na punoci u tim tonovima ili je to neka pogresna tehnika, jer kad zelim da to bude glasnije jednostano se izgubi ton...
I da napomenem ,mogu da otpevam tako tenorske visine ( ja sam bariton a i bas skoro bez problema pevam ) bez problema i naprezanja ,samo sto zvucim ko prateci vokal...

I jos jedno pitanje me jako zanima ,koliko su vazne te sinusne supljine,posto do skoro nisam uopste ni usmeravao vazduh gore,pa mi je to bilo otkrice godine...mada su meni nesto zapusene pa zato pitam...
Hvala unapred. Veliki pozdrav !!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest