Pjevanje uživo

Post Reply
Catherine
Posts: 1
Joined: 03 May 2008, 19:47

Pjevanje uživo

Post by Catherine » 03 May 2008, 19:53

Cao svima!
Zanimaju me savjeti za pjevanje uživo.
Koju tekućinu piti u toku nastupa?
Kako se relaksirati prije nastupa?
Kako se izboriti sa zadimljenim prostorima?.. i sve ostalo što bi trebalo da znam.

Potrebni su mi savjeti jer uskoro počinjem da pjevam sa bendom
i želim sve da odradim kako treba.

Isto me zanimaju od strane djevojaka savjeti u vezi sa šminkom.
Tokom pjevanja često mi se desi da se šminka na očima malo razlije, ne previše.
Znam da posljednje pitanje zvuči banalno, ali i šminka je dio performansa. :)

Hvala. :)

pilence
Posts: 1
Joined: 17 Oct 2008, 00:50

Re: Pjevanje uživo

Post by pilence » 03 Jan 2009, 10:00

Meni odgovara kada na nastupu pijem neki gusti sok ili vodu. Prija mi kada pojedem kocku cokolade pre nastupa i kada se raspevam. Eto, nista posebno ne bih znala vise da napisem, to su neki moji rituali koji mi zaista prijaju za glas.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pjevanje uživo

Post by sinisake » 03 Jan 2009, 13:32

Jbt, vasko, alaj si se razmnozio. :D

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Pjevanje uživo

Post by vbraca » 03 Jan 2009, 13:33

sinisake wrote:Jbt, vasko, alaj si se razmnozio. :D
+1 Imamo svi kolektivne tripove o Vasku... :lol:

Bony
Posts: 1
Joined: 02 Sep 2008, 16:55

Re: Pjevanje uživo

Post by Bony » 04 Jan 2009, 15:36

Klinčici (Cloves) su najbolji za glas. Prozvacite ih par pred nastup. Sto se tice tekucine, voda je najbolja, pogotovo u zadimljenim prostorijama jer voda stiti i podmazuje glasnice. Najbolja relaksacija prije nastupa je da par puta udahnete duboko jer to ce vas potpuno opustiti. Sto se tice sminke, nanesite kompakt puder na oci prije ostale sminke.

robilad
Posts: 93
Joined: 02 Dec 2008, 14:02

Re: Pjevanje uživo

Post by robilad » 22 Jan 2009, 09:53

1 - Pre nastupa od svih tekucina na svetu najsladje je sljoknuti malo dizela D-1 (ako imas nekog ko radi u Vojsci da ti nabavi ispod zita ), sirceta od vrcanog karanfilcica ili pak kakve macado rakije (renomirana vrsta koja se pravi na obroncima Bubanj potoka)
2 - Za relaksaciju pre nastupa najpogodnija je masaza "pohotna komsinica", mada i antimacho raspilavljivanje sa voljenom osobom moze divno da posluzi. Zaboravih - valja se istusirati, kod nekih zbog higijene i divnog osecaja, a kod nekih slucajeva zbog smanjenja ekoloskog rizika
3 - Sa zadimljenim prostorima se ne treba boriti - treba ih pustiti da ti udju u alveole i obostrano se obraduju, ako vec moras da se boris preporucujem lopatu
4 - Ovo sa sminkom i razlivanjem stvarno veze nemam ali to nije razlog da ne lupim - najbolja ti je Peavey sminka, gig set 156xc z ali hj yu serija, ona hj ty ne valja nista na visokim tonovima, maskara Ibanez naravno, RG serija

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest