Koju muziku moze da peva dramski tenor a da nije opera?

Post Reply
pojmaNemamSaPevanjem
Posts: 17
Joined: 01 Feb 2007, 16:13

Koju muziku moze da peva dramski tenor a da nije opera?

Post by pojmaNemamSaPevanjem » 15 May 2008, 22:11

Ja sam tipican dramski tenor, taman glas skoro ko bariton sa tenorskim rasponom uzasno mocan. Znaci bez mikrofona me cunu komsije na 200 m u okolini kad pevam :) Sada me zanima koji bi pravac muzike mogao da radim a da nije opera a da se druge strane ne izgubim taj glas koji imam.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju muziku moze da peva dramski denor a da nije opera?

Post by Rocket Roll » 15 May 2008, 22:38

pojmaNemamSaPevanjem wrote:...koji bi pravac muzike mogao da radim a da nije opera a da se druge strane ne izgubim taj glas koji imam.
Frenk Sinatra ili Roj Orbison, ako poštuješ velike zvezde. Đorđe Marjanović, ako tražiš nešto "sa ovih prostora". Nešto kao braća Teofilovići, ako te takve pesme privlače. Jeff Buckley, ako hoćeš da budeš moderan. U2 ili INXS, ako voliš osamdesete. Lou Reed, ako si usamljeni genije. Merle Haggard ili Johnny Cash, ako poštuješ američki Jug.

Zabavna muzika je prepuna dobrih i školovanih vokalista. Proširi svoj repertoar.

pojmaNemamSaPevanjem
Posts: 17
Joined: 01 Feb 2007, 16:13

Re: Koju muziku moze da peva dramski denor a da nije opera?

Post by pojmaNemamSaPevanjem » 15 May 2008, 22:44

Rocket Roll wrote:
pojmaNemamSaPevanjem wrote:...koji bi pravac muzike mogao da radim a da nije opera a da se druge strane ne izgubim taj glas koji imam.
Frenk Sinatra ili Roj Orbison, ako poštuješ velike zvezde. Đorđe Marjanović, ako tražiš nešto "sa ovih prostora". Nešto kao braća Teofilovići, ako te takve pesme privlače. Jeff Buckley, ako hoćeš da budeš moderan. U2 ili INXS, ako voliš osamdesete. Lou Reed, ako si usamljeni genije. Merle Haggard ili Johnny Cash, ako poštuješ američki Jug.

Zabavna muzika je prepuna dobrih i školovanih vokalista. Proširi svoj repertoar.
Havala :) Ja bi najbise voleo da mogu da zadrzim cistocu glasa ali i tu dramaticnost, da puca i da se trese, po nekad. Sinatru pevam fenomenalno recimo ali to je sve suvise laganica za moj tip glasa ne mogu da ga izrazim skroz.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koju muziku moze da peva dramski denor a da nije opera?

Post by Rocket Roll » 15 May 2008, 23:00

Pa to ipak izgleda drugačije kada je mikrofon ispred tebe... Operska projekcija se izgubila zato što pred mikrofonom ne moraš da se trudiš da popuniš salu glasom. Možda su poslednje zvezde "velikog projektovanja glasa" u zabavnoj muzici pokojni Freddie Mercury (Queen), Bruce Dickinson (Iron Maiden) + James Brown (i ostatak gospela - tu podrazumevam i ženske gospel pevačice).

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Koju muziku moze da peva dramski denor a da nije opera?

Post by Santana » 17 Oct 2008, 18:33

freddie burazeru- nadji bend svirajte queen i dodjite u nis ima da vam napunim prostoriju drustvom

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Koju muziku moze da peva dramski tenor a da nije opera?

Post by Tenebra » 03 Nov 2008, 09:38

vezbaj redovno pa ces odrzati glas, a sa takvim glasom mozes da pevas sta hoces..

Ako se ogranicis na jedan oblik pevanja, verovatno ces izgubiti..samo vezbaj sve svaki dan..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest