Sviranje i Pevanje

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Sviranje i Pevanje

Post by Duane » 24 May 2008, 13:08

Ako neko ima kakve savete, lekcije iliti bilo sta nek okaci. Mene je u zadnje vreme pocelo to mnogo interesovati, a verujem da ce i druge slicno zainteresovati... s'toga kacite, nemojte da vas je stid XD

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Sviranje i Pevanje

Post by Critical » 24 May 2008, 13:48

Uzmes gitaru ,sednes na stolicu ,pevas i sviras (bolji savet ne postoji :mrgreen: )

Pa ono ne kontam kakve savete ti neko moze dati, npr. da bi svirao i pevao u isto vreme pre toga treba da ti je desna ruka skroz naviknuta na sviranje ritma ,to je jedino sto je btino da pevas i sviras u isto vreme (naravno vazno je i da pevas iz tonaliteta iz kojeg sviras :mrgreen: )..
Pevanje i sviranje pesama kao sto to radi James (metallica) je isto izvodljivo ,npr. ja sam mislio da je battery nemoguce pevati i svirati medjutim posle par nedelja vezbanja uslo je u glavu i totalno sam se navikao ( pevanje naravno nije zvucalo nikako :mrgreen: ali,svirao sam onaj riff i pevao)...
Htedoh reci ,sve se vezbom moze nauciti :D

Pozz

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sviranje i Pevanje

Post by Duane » 13 Jun 2008, 00:50

ok al sam mislio nesto konkretnije npr da bacis neku pesmu ili riff bilo sta koji bi bio dobar da se to uvezba... al na kraju kao sto kazes sve se svodi na to... sednes i rokaj XD..... nisu veliki gitaristi preko noci postali to sto jesu(osim ako su noci vezbali... onda sam se zajeb'o)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sviranje i Pevanje

Post by Doolio » 09 Jul 2008, 19:44

nema nista od tog 'jednog rifa koji dosta pomaze', jednostavno uzmes i sviras i pevas sve sto ti padne na pamet, recimo ja sam ekstra, ali ekstra glup za to, ali neke komplikovanije pesme za sviranje mogu da sviram i pevam, a neke prostije recimo ne mogu (?), fazon, ne leze mi. takodje, kad sam neku pesmu koja mi je bila zajebana za sviranje+pevanje i savladao, skontao sam da se nista nije promenilo sa ostalim pesmama, tj nisam ostvario generalni napredak, nego sam samo tu jednu pesmu naucio, a za ove druge ostao retardiran.

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Sviranje i Pevanje

Post by jolana » 09 Jul 2008, 20:24

Komplikovana stvar zbog razdvojenosti ,ali nista me vise ne fascinira od toga.Neki posebni saveti , pa , neam pojma iskreno...znam neke talentovane ljude ,ali fali im samo malo , tako da uvek i sviranje i pevanje zvuci crappy!
ali definitivno dobar pevach ,koji usto jos lepo svira, pa nema nista jace od toga. Po meni, Hendrix je isto toliki majstor pevanja koliko i gitare. Prosto milina slusati kako iz stomaka peva , ne muchi se, a svira boga oca jbt!

laky95
Posts: 1
Joined: 27 Jul 2009, 23:16

HITNO MI JE POTREBNA POMOĆ ,tačnije ODGOVOR

Post by laky95 » 27 Jul 2009, 23:21

Izvinite sto mozda nisam izabrao pravu temu,ali moram ovo negde da kazem tj. pitam.Imam 14 godina.Već oko godinu dana mi glas mutira.Strasno mi je sto zbog toga vec godinu dana ne pevam.Ranije niste mogli da me odvojite od mikrofona,a sada ne mogu ni da zapevam.Molim vas,pomozite mi!Kada ce to da prodje i da li moze da mi se poremeti nesto,pa da posle mutacije ne mogu pevam? :krstise: ::ranting:: :cry:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: HITNO MI JE POTREBNA POMOĆ ,tačnije ODGOVOR

Post by MetalFunk » 27 Jul 2009, 23:45

laky95 wrote:Izvinite sto mozda nisam izabrao pravu temu,ali moram ovo negde da kazem tj. pitam.Imam 14 godina.Već oko godinu dana mi glas mutira.Strasno mi je sto zbog toga vec godinu dana ne pevam.Ranije niste mogli da me odvojite od mikrofona,a sada ne mogu ni da zapevam.Molim vas,pomozite mi!Kada ce to da prodje i da li moze da mi se poremeti nesto,pa da posle mutacije ne mogu pevam? :krstise: ::ranting:: :cry:
pa za jedno 2-3 god. :XD: :XD:

pevaj bez mikrofona :XD: :XD:

User avatar
Rock`n`Roller
MF veteran
Posts: 145
Joined: 20 Jan 2008, 21:07
Location: Pulp Fiction

Re: Sviranje i Pevanje

Post by Rock`n`Roller » 28 Jul 2009, 16:58

@Duane

Udri Pride and Joy! 8)

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: Sviranje i Pevanje

Post by Storm » 04 Aug 2009, 01:06

Let force be with you..

Ma samo udri,za pocetak instaliraj vanbascokaraoke i pevusi nesto :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest